Ati Hd3850 ve PSU sorunsalı

reBishop
08-07-2010, 15:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar, 
Dün yeni bir bilgisayar topladım (2.el) parçaları arkadaşımdan aldım, hiç bir sorun olmadığını söyledi.Her neyse bilgisayarcıda hepsini monte ettirdim, fakat Ekran kartım (Ati 3850HD) çalışmadı.Dün akşam orda bıraktım bugün farklı bir board ile deniyicekler, bir kaç saat sonra gidip bende bakacağım.Forumda bazı konuları görünce aklıma PSU ile alakalı olabilir mi diye geldi. 350 Watt lık bir psu ile denemiştik dün,ayrıca işlemciyede thermaltake büyük bir fan taktık.Akşam gelip araştırınca aklıma 3 farklı sebep geldi, On-board ekran kartı var, ve bios dan ayar yapmayı unutmuş olabilirler, Ati nin bir çok ekran kartında Power girişi varmış bunu takmayı unutmuş olabilirler, yada power yetersiz geliyor.Bir kaç saat sonra gidip bunları söyleyip farklı bir power ile deneyeceğim.

Sistemim:
AMD Phenom II 3.0Ghz 8Mb ön bellek x4 çekirdek
2Gb DDR2 Ram
Asus M3N78-vm ana kart
Ati 3850hd 256 bit 512 mb ekran kartı
350 watt power

Sizce problem nedir? ve bu sistem için kaç watt lık bir power almalıyım?

reBishop
09-07-2010, 00:31   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar cevap verebilecek birisi var mı?

mehmet1288
09-07-2010, 04:00   |  #3  
Taze Üye
10 mesaj

anakartın üzerindeki onboard ekran kartıyla herhangi bir sorunu olmaz. ekran kartı takarsan onboard e.kartı otomatik olarak kapanır zaten. ekran kartı yada anakart arızalı değilse powerın düşük gelmiş işlemcin biraz kuvvetli power yetmiyo büyük ihtimalle bence powerı 450w ve daha büyük bişey le değiştir.