Ati Radeon hd 3650 agp ekran kartı driver sorunu

cemtalas
24-07-2008, 09:03   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
271 mesaj

yaklaşık bir ay önce bu kartı aldım ve ne yazıkki kutusundaki driver ı yükledim.yeni ogrendimki driverlar hep güncelleniyormus.bende atinin sitesinden benim kart modelimin driverini indirdim.program ekle kaldırdan diger driveri sildim...ve indirdigim driver i yukledim ama yuklerken soyle bir uyarıyla karsılastim:

setup did not find driver compatible with your current hardware or operating system.setup will now exit.

ne yapabilirim?su an ekranım bulanık gözüküyor...yardımlarınızı bekliyorum

egemengiga
24-07-2008, 09:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

sistemin geriye kalan ozellikleri neler? isletim sistemin nedir?

suruculeri yuklerken eski surumu kaldirmana gerek yok.

cemtalas
24-07-2008, 09:21   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
271 mesaj

senin verdigin siteden indirdim zaten

sistem özellikleri:

psu:400w
İşlemci:Intel Pentium 4, 3215 MHz (16 x 201)
anakart:Gigabyte GA-8IPE1000-G
Ram:1,5 gb

ecstatica
24-07-2008, 09:49   |  #4  
Taze Üye
6 mesaj

yalnız kartın yükleme yardımında eski sürücüyü silin sonra yenilerini yükleyin diyor benim de aynı şey başıma geldi catalist 8.6 vardı 8.7 indirdim aynı hatayı verdi vga karta kaldım yine cdsinden eski sürümü yükledim durumu kurtardım

Kapalı Hesap (53751)
24-07-2008, 09:53   |  #5  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

O zaman kutusundaki eski driver'ı yükleyin sonra en son 8.7 çıktı galiba onu yükleyin eskiyi kaldırmanıza gerek yok.

cemtalas
24-07-2008, 10:05   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
271 mesaj

tamam önerilerini teker teker uygulayacağım...

serkanalibasoglu
24-07-2008, 14:53   |  #7  
Taze Üye
4 mesaj
cemtalas
yaklaşık bir ay önce bu kartı aldım ve ne yazıkki kutusundaki driver ı yükledim.yeni ogrendimki driverlar hep güncelleniyormus.bende atinin sitesinden benim kart modelimin driverini indirdim.program ekle kaldırdan diger driveri sildim...ve indirdigim driver i yukledim ama yuklerken soyle bir uyarıyla karsılastim:

setup did not find driver compatible with your current hardware or operating system.setup will now exit.

ne yapabilirim?su an ekranım bulanık gözüküyor...yardımlarınızı

Hocam tam konu açmayı düşünüyodum sen bahsedince sana sorayım daha iyi fikir edinirim dedim kendime sen nasıl olsa kullanıyosun 1 aydır, Ati Radeon hd 3650 agp bu ekran kartından almayı düşünüyorum ama aklımda hep soru işaretleri var şuanki güncel olan oyunları bu ekran kartı ile oynayabiliyormusun yaklaşık 150 YTL gibi bir para verecem alınca da pişman olmakta istemiyorum biraz araştırma yapıyorum bu model ekran kartı hakkında, agp model olarak en iyisi bu gözüküyor. Şimdi o kadar iyi oyunları oynamak istiyosan git PCI-Expres ekran kartı al diyenler olabilir ama onu da almam içim bana anakart, işlemci ve ram de gerekiyor buda çok maliyetli olur benim için tabi. Şimdilik bu kart işimi görürse almayı düşünüyorum, ne düşünüyorsunuz bu ekran kartı hakkında ?

Son Düzenleme: serkanalibasoglu ~ 24 Temmuz 2008 14:56
bjk_memo
24-07-2008, 16:06   |  #8  
Yıllanmış Üye
290 mesaj
serkanalibasoglu
Hocam tam konu açmayı düşünüyodum sen bahsedince sana sorayım daha iyi fikir edinirim dedim kendime sen nasıl olsa kullanıyosun 1 aydır, Ati Radeon hd 3650 agp bu ekran kartından almayı düşünüyorum ama aklımda hep soru işaretleri var şuanki güncel olan oyunları bu ekran kartı ile oynayabiliyormusun yaklaşık 150 YTL gibi bir para verecem alınca da pişman olmakta istemiyorum biraz araştırma yapıyorum bu model ekran kartı hakkında, agp model olarak en iyisi bu gözüküyor. Şimdi o kadar iyi oyunları oynamak istiyosan git PCI-Expres ekran kartı al diyenler olabilir ama onu da almam içim bana anakart, işlemci ve ram de gerekiyor buda çok maliyetli olur benim için tabi. Şimdilik bu kart işimi görürse almayı düşünüyorum, ne düşünüyorsunuz bu ekran kartı hakkında ?
arkadaşım HD3850 512Mb GDDR3 AGP 8X bu ekran kartını öneririm fakat azami 450W power alman gerekiyor
şuan piyasada bulunan güncel oyunları düşük veya orta seviyede oynarsın pc nin konfigürasyonuna göre

Son Düzenleme: bjk_memo ~ 24 Temmuz 2008 16:08
serkanalibasoglu
24-07-2008, 16:30   |  #9  
Taze Üye
4 mesaj
bjk_memo
arkadaşım HD3850 512Mb GDDR3 AGP 8X bu ekran kartını öneririm fakat azami 450W power alman gerekiyor
şuan piyasada bulunan güncel oyunları düşük veya orta seviyede oynarsın pc nin konfigürasyonuna gö
Sistem özelliklerim AMD Athlon 3000+, 1.5 GB DDR 400 mhz ram şuanki ekran kartım ati 9550 Crysis çok zor oynuyorum hatta oynayamıyorum bu özelliklere alacam bu ekran kartını nedersin işe yararmı crysis ve o tarzdaki oyunları açarmı rahat rahat

egemengiga
24-07-2008, 18:47   |  #10  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

939pin 3000 islemcin var. crysis icin yetersiz gelir. islemcini degistirme sansin da az bu durumda. 2. el bulman da zor. bulsan da cok pahaliya satiyorlar...

islemcini 2.5-2.6Ghz ye OC yapabilirsen alacagin ekran karti ise yarar.

Son Düzenleme: egemengiga ~ 24 Temmuz 2008 19:07
serkanalibasoglu
25-07-2008, 10:44   |  #11  
Taze Üye
4 mesaj
egemengiga
939pin 3000 islemcin var. crysis icin yetersiz gelir. islemcini degistirme sansin da az bu durumda. 2. el bulman da zor. bulsan da cok pahaliya satiyorlar...

islemcini 2.5-2.6Ghz ye OC yapabilirsen alacagin ekran karti ise yarar.

Benim anakart soket 754 işim daha da zor anlaşılan

cemtalas
25-07-2008, 19:30   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
271 mesaj

eğer sistemini değiştirmiyeceksen alınacak en uygun kart.pes 2008 bile high ta oynuyorum crysis ı  mediumda calıştırıyor.call of duty 4 u ise kasmadan oynatıyor.bence cok kaliteli bir ekran kartı ama catalystini bir yukleyemedim:(sanırım benm 8.4 cddeki.8.7 cıkmıs ama hata veriyor.ama karttan cok memnun oldugumu soyleyebilirim.benim sistemimde 1.5 ram 400 mhz cok yakın iki sistem gibi:Dbence alırsan pişman olmazsın...

egemengiga
25-07-2008, 22:03   |  #13  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj
serkanalibasoglu
Benim anakart soket 754 işim daha da zor anlaşı
evet daha da zor. ona artik yatirim yapma. eger yeni sistem toplarsan, eskisini internet/ofis/mm amacli kullanirsin.

hsnylmz
12-08-2008, 17:47   |  #14  
Taze Üye
9 mesaj

arkadaslar yaktı beni bu ekran kartı tatilimi zehir etti daha ne diyim..:S
Yeni bir başlık açtım ben de dikaktinizi çeker umarım .Detaylı olarak anlattım .
yardımcı olursanız sevinirim.

hsnylmz
12-08-2008, 17:52   |  #15  
Taze Üye
9 mesaj

arkadaslar birde hata olarak şu mesajı alıyorum driver ı yuklerken değil mi ==
[setup did not find driver compatible with your current hardware or operating system.setup will now exit]

burada sisteminizde driverla uyuşan bir donanım bulunamadı diyor. ati nin sitesinde de HD 3600 series diye  bir bölüm var sadece HD3650 e ait bir şey yok yani ynlış driver ı yüklüyor olabilirmiyiz_? Yüklediğimiz catalyst 8.7 bizim ekran kartının driverını içeriyor mu acaba?

hsnylmz
25-08-2008, 03:48   |  #16  
Taze Üye
9 mesaj
cemtalas
eğer sistemini değiştirmiyeceksen alınacak en uygun kart.pes 2008 bile high ta oynuyorum crysis ı  mediumda calıştırıyor.call of duty 4 u ise kasmadan oynatıyor.bence cok kaliteli bir ekran kartı ama catalystini bir yukleyemedim:(sanırım benm 8.4 cddeki.8.7 cıkmıs ama hata veriyor.ama karttan cok memnun oldugumu soyleyebilirim.benim sistemimde 1.5 ram 400 mhz cok yakın iki sistem gibi:Dbence alırsan pişman olmazsın...
tekrar meraba arkadaslar.sonunda sağlam ekran kartını buldm ve mükemmel çalışıyor yalnız driver sorunu hariç.onun da çözümünü buldum ve sizinle paylaşmak istedim.. Buyrun ...

Catalyst programının içinde bu ekran kartına ait driver yok.Aslında var ama yüklerken bilgisaar algılamıyor.
size tavsiyem öncelikle ekran kartıyla gelen driver cd sini kurun. daha sonra Catalyst in son sürümünü indirin.

Bilgisayarım sağ klik özellikler >> aygıt yöneticisi burda ekran bağdaştırıcılarınızda Ati Hd 3650 olarak gözükecek ama catalyst driver da hd 3600 serisi iiçinde oldugundan bir sorun yaşanıyor.
sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir diyoruz ve

C:\ATI\SUPPORT\8-8_xp32_dd_ccc_wdm_enu_67975\Driver\XP_INF\CX_67975.cat

ddosyasını tanıtıyoruz. artık driverınız gümcel.
daha sonra isteğe bağlı olarak catalyst control center'ın yeni sürmünü de yükleyebilirsinz.

delphin46
28-08-2008, 10:54   |  #17  
Taze Üye
3 mesaj

CX_67975.cat
bu dosyayı nasıl göstereceğiz sürücü güncelleştirmenin gözat bölümünde bu dosya görünmüyor

cemtalas
12-09-2008, 18:22   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
271 mesaj

evet soruya cevap verirmisin?

AfterLife
26-11-2008, 18:56   |  #19  
Taze Üye
2 mesaj
cemtalas

evet orada sana verdiği hatanın türkça açıklaması şu: İşletim sisteminiz yada donanımınızda bir sürücü eksik yada bulunamıyor. kurulum kapatılacak.  evet aynen böle diyor bu hatayı bende aldım bu ekran kartından herkes driver yönünden şikayetçi cd deki driveri kuruyosunuz bu hatayı alıyosunuz internetten son driveri kuruyosunuz aynı hatayı alıyosunuz. ben catalsty 8.10 sürümünü kurdum yedi yani kurulum yaptı 8.11 yada daha başka sürüm kurunca hata veriyor sadece 8.10 kabul ediyor. karta gelince ben beğpendim iyi bir kart fakat driver sorunu mevcut ona göre alın yada almayın

AfterLife
26-11-2008, 18:57   |  #20  
Taze Üye
2 mesaj
cemtalas

evet orada sana verdiği hatanın türkça açıklaması şu: İşletim sisteminiz yada donanımınızda bir sürücü eksik yada bulunamıyor. kurulum kapatılacak.  evet aynen böle diyor bu hatayı bende aldım bu ekran kartından herkes driver yönünden şikayetçi cd deki driveri kuruyosunuz bu hatayı alıyosunuz internetten son driveri kuruyosunuz aynı hatayı alıyosunuz. ben catalsty 8.10 sürümünü kurdum yedi yani kurulum yaptı 8.11 yada daha başka sürüm kurunca hata veriyor sadece 8.10 kabul ediyor. karta gelince ben beğpendim iyi bir kart fakat driver sorunu mevcut ona göre alın yada almayın

sdTaLtn
25-01-2009, 13:08   |  #21  
Taze Üye
2 mesaj
cemtalas

Merhaba arkdaslar  bu arkadasımdakı aynı sorun benimde başıma geldi ama bir diğer sorunumda ben kutuda gelen Driver CD sini kaybettim ne yaptıysam tanıtamıyorum kartımı
bu karta sahib olan arkadaslar yardım edebilirlermi ? Cdnin içindeki Calatyst Versiyonu kaç ?   
yada cddeki driveri rar halinde bana atablirlermi ?
ben 8.10 8.6 8.7 8.12 7.9 6 ....
bunları denedim bazıları eski oldugu için başka bir hata verdi diğerleride güncel oldugu için  o yukardaki hatayı verdi. Lütfen yardım edin...

yardımlarınızı bekliyorum şimdiden Teşekkür ederim ...
                               ACİL :(..

Son Düzenleme: sdTaLtn ~ 25 Ocak 2009 13:28
sdTaLtn
25-01-2009, 20:17   |  #22  
Taze Üye
2 mesaj

yaa bir yardım sever insan yokmu forumda çok lazım lütfen Ağlıyor

freekid_54
17-08-2009, 04:55   |  #23  
freekid_54 avatarı
Yıllanmış Üye
189 mesaj
Alıntı: sdTaLtn  
yaa bir yardım sever insan yokmu forumda çok lazım lütfen Ağlıyor
Al kardeşim bu ekran kartı ıcın gayet guncel driver agp uyumlu zor ugraslar sonucu bulunmustur agp oldugu  icin.

freekid_54
03-10-2009, 20:41   |  #24  
freekid_54 avatarı
Yıllanmış Üye
189 mesaj

Arkadaslar agp olan anakartlar icin hd 3650 driverlerinin hepsi olmuyor.Ama sonunda basardım ve surekli agp hd 3650 icin guncellenen bir driver sayfası buldum uretıcının ana sitesinde ama yeni surumu yuklemeden once aygıt yoneticisinden ekran kartına baktıgımızda hd3600 yazıyor bunu hd 3650 yapmanız gerek bunun ıcın surucuyu guncellestir dıyeceksınız.Zaten driveriniz sizde mevcut hd 3650 olması icin güncelleme işlemi icin şu adımları takip edebilirsiniz.Surucuye sag tıklayp sürücüyü guncelle cıkan pencerede "Hayır bu kez degil" yine cıkan pencerede "Listeden yada belirli bir konumdan yukle(Gelişmiş)" cıkan pencereye "Arama Yüklenecek sürücüyü ben sececegimATI Radeon HD 3650 AGP yazan surucuyu acarak guncelleştirmeye baslıyoruz.Cıkan uyarıya yuklemeye devam et diyoruz ve yukleme tamamlanınca pc'ye reset atıp işlemi tamamlıyoruz.Tekrar aygıt yoneticisinden baktıgımızda HD 3650 olarak gozukecektir.

Şimdi AGP icin surekli guncellenen sayfaya giderek işletim sistemimizin adı gectigi linke tıklıyoruz.Driver Download işlemimizi tamamlıyoruz yeni surumu yukledıkden sonra tekrar HD 3650 yapmamız gerekiyor ve sorunsuz bir sekilde ekran kartımızın keyfini cıkartıyoruz..

Ati Radeon HD 3650 AGP Driver Download Linki : http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/CatalystAGPHotfix.aspx

Umarım sorunlu arkadaslara yardımcı olabılmısımdır tekrar sorun yasayanlar bu konu altında sorunlarını paylasırsa cozum yollları uretmeye calısırız. Saygılar

berkant_tuna
17-10-2009, 12:19   |  #25  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşım güzel bi araştırma yapmışsın ve neticesinde de sorunun çözümünü bulup bizimle paylaşmışsın. öncelikle teşekkür ederim. bende bu agp 3650 mağduruyum :) dediklerini harfiyen yerine getirdim. en sonunda sorunsuz bi şekilde update etti. son olarak tekrar aygıt yöneticisinden 3650 yi seçtim fakat pc yi tekrar başlattığımda tam widows açılırken hooop kendine reset atmaya başladı şimdi de :) tam da update etmiştim kaç zaman sonra. bunu bi çok kez tekrarladı sonunda güvenli modda açıp eski sürücüsünü yükledim şimdi sorun yok :) hala bu sorunu çözmüş değiller kanaatimce. bu arada bende win xp pro conax 5 (driverlerı içinde olan özel kurulumları içinde olan sürümlerden) var. bi ihtimal acaba bendeki windows tan dolayı böyle bi hata yapıyor olabilirmi? başka deneyen arkadaş varmı bunu? sorunsuz çalışan veya başka bi sorun yaşayan. merak ediyorum. saygılar