ati2dvag hatasi

HPQ-User
30-01-2009, 19:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ksusha sormuş:
Iki gun once bilgisayarimi formatladim. Driverlari da yukledigim icin bilgisayarimi bir kac kere restart etmem gerekti ve hic bir problem cikmadan calisti. Bugun bilgisayarimi tekrar acmaya calistigimda; Windows corparation yazisi cikip, bilgisayar acilis ekraninda yukleme cubugu ilerlemeye basladiktan kisa bir sure sonra ekran karariyor. Sonrasinda mavi ekran cikiyor ve

ati2dvag

hatasi veriyor. Bunun uzerine bilgisayarimi tekrar formatladim fakat sorun cozulmedi. Data kablolarini da kontrol ettim, bir sorun yok gibi...Yardimci olursaniz sevinirim...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
512 MB ram
Ati Radeon ekran karti

İnternet Tarayıcı: Opera/9.62 (Windows NT 6.0; U; en) Presto/2.1.1

_cypher_
30-01-2009, 19:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,389 mesaj

ekran kartı surucunn sorun cıkartıyor gibi http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx adresinden yeni surucuyu indirip kur formattan sonra

bletchley
30-01-2009, 19:42   |  #3  
Taze Üye
6 mesaj

Yanit icin tesekkurler...ama bilgisayari sadece guvenli modda acabiliyorum ve guvenli modda herhangi bir driver yuklememe izin vermiyor...Baska bir yolu var mi acaba bunun...?

- - - MERT - - -
30-01-2009, 19:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
537 mesaj

Ekran kartında yazılımsal yada donanımsal bi sorun olabilir. İlk önce aşağıdaki linkten daha güncel bir driver indirip onu kur.

Sorun devam ederse ekran kartını çevrende tanıdığın bi bilgisayarcıya götür, başka model bi anakart üzerinde çalıştırmayı denesinler. Bazı model anakartlar bazı model ekran kartlarını destekleyemeyebiliyor çünkü.Tabi anakartının ve ekran kartının modelini yazarsan bu konu hakkında sana daha net bi cevap verebilirim.

Metal_Milita
30-01-2009, 19:52   |  #5  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

Ati nin control yazılımının eksik ya da hatalı yüklenmesinden kaynaklanır bu genelde Tekrar tüm bileşenleri kaldırıp tekrar yüklemek sorunu giderebilir