Atom Anakarta PCI Yuvasını Destekleyen Ekran Kartı

canfb1221
06-07-2010, 10:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

ben yeni bi tane ekran kartı almak istiyorum ekran kartının ana karta uyumlu olup olmadığını anlamak için burdan hangi özelliklerini almam lazım.lütfen yardım edin

Jubei76
06-07-2010, 12:29   |  #2  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

anakartınız bumu ? http://www.sanalmarketim.com/uru ... k-Atom-330-1.6-Ghz)

Intel D945GCLF2 Mini ITX Dual-Core Atom İşlemcili Anakart (Intel Atom N330)

Ultra küçük boyutlarda Intel Dual-Core gücü! Yonga Takımı Intel 945GC  
İşlemci Desteği Tümleşik Dual Core Intel Atom 330 işlemci (1.6GHz, 512KB, 533MHz)  
Bellek Desteği DDR2  
Bellek Hızı 667/533MHz  
Bellek Kapasite 2 GB 1 DIMM  
Grafik Arabirimi Intel® GMA 950 grafik  
Grafik Bellek 224 MB paylaşımlı  
PCI Yuva 1 adet  
Ethernet Gigabit  
Tümleşik Ses 6 kanal ses Intel HD Audio  
Sabit Disk (ATA) 1 adet  IDE UDMA 33, ATA-66/100 
Sabit Disk (SATA) 2 adet SATA (3.0 GB/s)
USB 2.0 6 adet  
Boyut Mikro ATX mini ITX uyumlu  
Ayrıntılar S-Video çıkışı Ultra Küçük Multimedya PC Kurmak İçin Mini ITX Sistem!
Evinizde ve iş yerinizde kullanmak üzere ultra küçük bir bilgisayar kurmanız artık mümkün. Bir DVD oynatıcı büyüklüğündeki media center tipi slim kasaya veya HTPC küp tip bir ITX kasaya monte edebileceğiniz 17x17cm ebatlarındaki Intel D945GCLF2 Dual-Core Atom işlemcili mini ITX anakart ile çok küçük boyutlara sahip bir bilgisayar oluşturabilirsiniz. Bu anakart üzerinde hazır gelen Intel Atom işlemcisi sayesinde sadece ihtiyacınız olan bellek ve sabit diski bağlayarak çok uygun fiyata bir media center PC veya internet erişimine ve ofis uygulamalarına uygun bir mini PC oluşturabilirsiniz.Intel Atom N330 Dual-Core: Hyper-Threading ve Düşük Güç Tüketimi
Uygun fiyata mini PC oluşturmak isteyen kullanıcılar için Intel D945GCLF2 anakart, üzerinde gelen dahili Intel Atom N330 Dual-Core işlemci ile yüksek fiyat/performans oranına sahip bir çözüm. Intel mimarisinin 45nm teknolojisi ile birleşerek oluşturduğu bu işlemci, çift çekirdek yapı ve 1.6GHz hız ile çok düşük güç tüketimine sahiptir. Ayrıca Hyper-Threading teknolojisi ile çift çekirdekli Atom işlemcisi sanal olarak dört işlemci gibi çalışarak, çoklu çekirdek mimarisinden faydalanabilen yazılımlarda daha yüksek performans elde edilmesini sağlar.Dark mini ITX kasalarla uyumlu!
Intel D945GCLF2 mini ITX Dual-Core Atom işlemcili anakart, Dark mini type-c (küp) ve mini type-s (slim) model kasalarla fiziksel olarak tam uyumludur. Dark mini itx kasalar içerisinde standart 3.5" sabit disk kullanılabilmektedir. Küp kasaya 5.25" optik sürücü takılabilirken, slim modelde ince notebook sürücüsü kullanılır böylelikle kasa oldukça incedir ve salonda LCD TV altında rahatlıkla kullanılabilir.Intel GMA 950 Onboard Ekran Kartı
Intel Atom'lu D945GCLF2 üzerinde GMA 950 grafik işlemcisi dahili olarak gelmektedir. Bu sayede harici bir ekran kartına ihtiyaç duymadan Intel GMA 950 grafik çipseti ile görüntü alabilirsiniz. ( bu bir cevap olabilirmi acaba?)Bellek Uyumluluk
Intel D945GCLF2 Mini ITX anakart, OCZ'nin DDR2 performans bellekleriyle test edilmiştir. Intel anakartlarla OCZ performans belleklerinin kullanılması önerilir.Genel Özellikler
Dahili Intel Atom N330 Dual Core 1.6GHz işlemci 
PCI slot ile harici tv kartı, uydu kartı takılabilir 
Dahili Intel GMA 950 grafik işlemcisi 
5.1 kanal High-Definition Ses</s

Jubei76
06-07-2010, 12:32   |  #3  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Intel Atom'lu D945GCLF2 üzerinde GMA 950 grafik işlemcisi dahili olarak gelmektedir. Bu sayede harici bir ekran kartına ihtiyaç duymadan Intel GMA 950 grafik çipseti ile görüntü alabilirsiniz.
( bu bir cevap olabilirmi acaba?)

Recep Baltaş
06-07-2010, 13:09   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Başlık için sizi uyarıyorum. Bir dahaki sefre konu ile ilgili başlık kullanın.

O sisteme ancak ve ancak PCI bir ekran kartı takarsınız. Ki o da low profile olmak zorunda.

Bu kartlardan birini takabilirsiniz ancak: ülkemizde varsa tabi.

http://www.newegg.com/Product/Pr ... reType=&srchInDesc=

canfb1221
06-07-2010, 13:14   |  #5  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

evt anakartım o GMA 950 bildiğim kadarıyla 3d desteği yok galiba. http://www.vatanbilgisayar.com/p ... ils.aspx?I_ID=46234  bnm düşündüğüm ekran kartı bu ana kartımla uyumlu mu cvp o değil ama cvpın için tşkrler