AUDIGY VALUE/SE/LS & LIVE! 24-BIT TO X-Fi EXTREM

sonmeztolga
19-08-2008, 14:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, 2.eline 20 ytl verip almış olduğum Creative SB Live!! 7.1 24 Bit ses kartımı Daniel Kawakami kardeşimin yapmış olduğu Sound Blaster Audigy Value/SE/LS & Live! 24-bit to X-Fi Xtreme Audio Mod driverlarıyla kullanıyorum  X-Fi de ne varsa SB live!! 24 bit de herşey var  X-Fi kosolunu, X-Fi CMMS , X-Fi Crystalizer , vs.. Hepsi aktif ve gayet güzel çalışır durumda  kısıtlı bir bütçeye sahip bir kişi olarak bence çok para vermeye gerek yok  indirdiğim driver paketi içinde xp-32 bit / xp-64 bit ve Vista-32 bit için driver ve konsol mevcut  ama ben Vista işletim sistemi kurmadığım için herhangi bir şey söyleyemeyeceğim... birebir bütün özellikleri xp-32 bit işletim sistemimde kullanabiliyorum bahsettiğim özellikler açık ve aktif durumda... eklediğim resimlerde durumu kısaca özetliyorBeğendim

Sound Blaster Audigy Value/SE/LS & Live! 24-bit elinizde bu kartlardan biri varsa benim gibi değerlendirin  ben sadece SB Live! 24 Bit 7.1 de VE XP-32 bit de denedim ve sonuç BAŞARILI
teşekkürler Daniel KawakamiAlkışGülüş   

Not: Ayrıca driverlar için bana yardım eden @cool_recep kardeşimede çok teşekkür ederim Alkış

birebir bütün özellikleri xp-32 bit işletim sistemimde kullanabiliyorum  bahsettiğim özellikler açık ve aktif durumda...

DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN
http://www.4shared.com/file/4712 ... io_MOD_drivers.html

ÖNEMLİ NOT:SİSTEMİNİZE BU DRİVERLARI KURMADAN ÖNCE ESKİ CREATİVE SES DRİVERLARINIZI TAMAMEN KALDIRIP ÖYLE KURUN... BEN BU ŞEKİLDE SONUCA ULAŞTIM VE ŞUAN X-Fİ EXTREM AUDIO OLARAK KULLANIYORUM  

SONUÇTA BAŞARIYA ULAŞAN ARKADAŞLAR BU KONUYO YAZARSA MEMNUN OLURUM... SAYGILAR...

Son Düzenleme: sonmeztolga ~ 19 Ağustos 2008 15:16
notyst
06-09-2008, 21:35   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Benim Audigy Value kartım ve bununla ilgili bir sorunum vardı.Sitesinden en son güncellemelerini yaptığım halde makinemi açıp kapattığımda subwoofer aktif olmuyordu.Ancak programının ses kontrol konsolünden tüm değerleri default yapıp tekrar "bass redirection" özelliğini seçtiğimde aktif oluyordu.Bunu her restart ettiğimde yapmam gerekiyordu ve çok canımı sıkıyordu.Sorunun karttan kaynaklanmadığını biliyordum,zira ithalatçı firmada kartımı yenisi ile değiştirdiler ve durum aynı olmuştu.Chip forumu dolaşırken sizin verdiğiniz bu yazılımla tanıştım ve hemen indirip sorunsuzca da yükledim.Veee sonuç tam onikiden.Sorunum ortadan kalktı ve kartım süper çalışmaya başladı.Bu paylaşımınız için çok teşekkürler.

uGuR.uK
06-09-2008, 22:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

farklı özellikler böyle 3. parti sürücü ve yazılımlarla ait olmadıkları ürünlerde calıştırılabilmekte, daha dogrusu simule edilmekte. senin bu kullandıgın sürücler ile almıs oldugun özellikler orjinal x-fi efekleri ve yapısından degil "audigy value" çipinin elverdigi kadar ve şekliyle işlenip oluşturulmakta. yani demek istedigim bunlarla farklar taibki yakalarsınız ama asla orjinal bi x-fi kalitesini almak mümkün olmaz. bende eskiden audigy value vardı, böyle 3. parti sürüclerde kullandım orjinal sürücülerde arada az bi fark vardı. suanda x-fi extreme gamer var ve zamanında "onboard cıkıslar teneke gürültüsü gibi" gelirdi simdi audigy value teneke gürültüsü gibi gelmekte. tabi sürücü ve kartların gercek gücü icin güzelde bi ses sistemi lazım oda ayrı...