Autorun Virüsü

Proserpina
17-02-2010, 20:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Flash'ıma Aurorun virüsü bulaşmıştı. Nod32'yle silmiştim virüsü. Bir tek bilgisayarıma girip açmaya çalışınca usbnin içini açamıyordum onun dışında usbyi takınca açılan otomatik çalıştırma sorunsuzdu. Ben de açarken programlardan Javayı seçiyordum böylece bilgisayardanda açabiliyordum. Bugün onu da yapamadım. Otomatik olarak açılan sayfa yazısız çıkıyor yapılacak bir şey çıkmıyor. Aynı zamanda javaya basınca da "dıt" diye ses çıkıyor sadece.  İnternetten biraz baktım aktif hale falan getirdim ama yine de işe yaramıyor. Ne yapabilirim?

İşletim sistemi: Windows XP

Burak Torun
17-02-2010, 20:43   |  #2  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

İlginç. Sanırım Usb'yi biçimlendirmen gerekiyor. Yada verilerini kaybetmek istemiyorsan Usb Pc'ye takılı iken Combofix ile tarat, belki sorunu çözer. Çözmez ise tek çözüm biçimlendirmektir. Ayrıca Nod32 yerine başka bir antivirüs de kullanabilirsin, eğer memnun değilsen tabi.

Proserpina
17-02-2010, 20:54   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Combofix'i indiriyorum. Yalnız biçimlendirmek işe yarar mı bilmiyorum. Virüs bulaşan usb bu değildi zaten o sonra başka nedenlerle bozuldu. Şu an kullandığım sorunsuz çalışan hiç virüsle karşılaşmamış bir stick.
Nod32 gayet iyi çalışıyor ama yine de ne öneriyorsun?

Burak Torun
17-02-2010, 21:00   |  #4  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Norton Internet Security 2010 öneriyorum. 90 günlük kampanyası da var.

Clorr
18-02-2010, 16:40   |  #5  
Clorr avatarı
Üye
97 mesaj

Bence de arkadaşın dediği çok doğru biçimlendirme falan yapma bilgilerin önemliyse flasın içine gir adres çubuğuna içinde olan bi klasörün ismini yaz dosyalarını yedekledikten sonra ister tarat ister biçinlendir. Ama biçimlendirme de sorun tam çözlmüyor benmde başıma gelmşti taratmayı denesen daha iyi.

Proserpina
18-02-2010, 20:24   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

Hepsi için teşekkürler bu security olayını yapıcam. Bu arada İlk arkadaşın dediği programı indirdim ve sorun çözüldü (: