autorun virüsü

hasankepenek
19-01-2009, 16:31   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

ya arkadaşlar benim 1GB flash belleğim vardı bu dediğiniz Autorun.exe virüsünden bulaşmış pc de nod32 kurulu her taktığımda bu virüsü buluyor ama silmiyor
Kaspersky kurdum oda silmedi Belleği biçimlendirdim oda bi işe yaramadı
son çare bende 4GB lik yeni flash aldım
dün tarattırdım aynı virüs onada bulaşmış bence bu Autoran.exe virüsünden kaçış yok
Malesef onunla yaşamayı öğreneceksiniz
saygılarımla...:)Beğendim

viking20
20-01-2009, 09:51   |  #27  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

I-
ilgili araçlar:AutoRun Typhoon Professional v4.0.4
Autorun Virus Remover v2.3 build 0618
AutoRun Design Specialty 9.0.0.1
Portable Autorun Virus Remover 2.3
AutoRun Design Specialty 9.0.2.6
USB Autorun Virus Remover 2.3
PROGRAMMER X Anti Autorun
Anti-Autorun Collection :
(USB, CD/DVD...)
- Tiros Anti-autorun
- Flash Disinfector
- USB Gate Autorun
- CPE17 Autorun Killer
II-Autorun.inf virüsü

III-USB Firewall v1.1.3

IV-INF/Autorun.gen Truva Atı

V-

VI-

VII-Autorun Virüsü

autorun.bat
autorun.bin
Autorun.exe
Autorun.ico
AUTORUN.INF
Autorun.ini
autorun.reg
autorun.vbs
autorun.wsh
[bu dosyaları oluşturup sisteminizi bozuyor].

Son Düzenleme: viking20 ~ 20 Ocak 2009 15:09
redwine
20-01-2009, 17:06   |  #28  
Üye
72 mesaj

Avira AntiVir tüm testlerde Kaspersky'i solluyor, özellikle virüs tespit oranı tüm antivirüsler içinde en iyi %99,6 ayrıca yanlış alarmda Kaspersky tavan yapıyor

capslocksmith
02-02-2009, 22:44   |  #29  
Taze Üye
4 mesaj
redwine
Avira AntiVir tüm testlerde Kaspersky'i solluyor, özellikle virüs tespit oranı tüm antivirüsler içinde en iyi %99,6 ayrıca yanlış alarmda Kaspersky tavan yapı
haklısın arkadaş...antivir eski formunu yakaladı galiba, üzretsiz sürümü bile gerçekten çok iyi iş çıkarıyor...10numara

Kapalı Hesap (101323)
02-02-2009, 22:53   |  #30  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

dvd -r  de   20 tane ücretsiz güvenlik programı  var ayrıca  lisanslı nod32  deeep  freeze 6.3 de  kurulu   bulaşsa ne  olcakki

taylocan
05-04-2009, 15:25   |  #31  
Taze Üye
7 mesaj

autorun.inf virüsünün usb belleğnizle hiç alakadr olmamasını ve olamamasını saglamak için flash disinfector adlı programı kullanmanızı tavsiye ederi.bu program usb belleğinize autorun.inf adında bir klasör üslerin yaratıyor.autorun.inf virüsü bir daha giremiyor usbdiskinize.zorla bile sokamazsınız yani tabii bu klasörü silmedğiniz sürece flash yani usb diskinizden.ben  combofix kullandım ama bu program tam sonuc veremiyor.sadece virüsleri karantinaya alıyor.ama usb belleğnizdende silindi diyor.belleği cıarıp bir daha takınca her defasında yenidenbuluyor bellekte autorun.inf virüsünü.yani kalıcı silemiyor.

sezginbilir
20-10-2010, 00:45   |  #32  
sezginbilir avatarı
OP Taze Üye
12 mesaj

arkadaşlar güzel bi konuda tartışıyoruz ama virüs bulaşmış ve antivirüs programını devre dışı bırakan virüslerde var vede bulaştıktan sonra geriye dönüşü olmayan çözümler arkadaşlarımızın bazılarına katılmıyorum çünkü bilgisayarlarda başımıza gelen en çok olay virüsün bilgisayara yayılması ve antivirüs programını devre dışı bırakarak kendine bilgisayarda yer edinmesi yeni çıkan c:\win dosyası autorun virüsünün yeni versiyonu ve elle silmeden eset silemiyor taramada gösteriyor ama silmeden geçiyor çünkü recyler klasorunde yer edinmiş ve çalışır durumda gizli dosyalarıda açamıyorsunuz antivirüsünüz çalışıyor ve bat uzantılı dosyayı silemediğinden sistemde duruyor.autorun ammo virus temizleme scriptini çalıştırmadan diger işlemleri yapmanız faydası olmuyor.yani kısacası antivirüslere güvenmeyin birçok kez virüsleri kendiniz bulup silebiliyorsunuz bunu ben çok yaşadım.

BatuhanTurguteli
21-10-2010, 00:09   |  #33  
Taze Üye
1 mesaj

Buyur Kardeşim bu sana yardımcı olur.

USB Disk Security/Autorun Virus Remover/NaeviusUSB