Avast hakkında ne düşünüyorsunuz?

ALIENWARE
06-10-2008, 16:52   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
90 mesaj

Bilgisayarıma avast'ı yükledim ve garip bir şekilde pc nin çalışması hızlandı, yani pencereler eskisinden daha seri açılıp kapanıyor, dosyalar ve programlar daha hızlı açılıyor vb. ayrıca avast çok seri tarama yapıyor! acaba önce avira kullanıyordum o mu ağırlık yapıyordu? yoksa avast ın veri tabanı mı fazla geniş değil; arka planda çaışıyor ama pc daha hızlı?

Toxic
06-10-2008, 17:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

avast sistemi yeterli bir biçimde korumaz.ben avast yerine nod32 yi öneririm :)

Semih Özyurt
06-10-2008, 17:08   |  #3  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

avast bence işe yaramaz bir program virusleri bulur ama silemez sildi der ama nafile ginede sen bilirsin

Aykut_26
06-10-2008, 17:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

Avastı seviyorum fakat virüs tarama da iyi değil pasif olarak avira free yükleyin avsat kalsın

Toxic
06-10-2008, 17:12   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

virüs taramada ve virüs bulmada iyi değil yani avast yükleyeceğine sistemine hiç bir anti virüs programı yükleme daha iyi

Oguzkhan
06-10-2008, 17:20   |  #6  
Yıllanmış Üye
296 mesaj

avast yerine antivir yada kis 2009 kur daha ii

kermenn
06-10-2008, 17:35   |  #7  
Yıllanmış Üye
246 mesaj

tam anlamıyla berbat bi program..... avastı kurduysan tam kaldırmadan başka bi antivirus kurmayı deneme bence bilgisayarını ceset olarak geri alırsın eşşek hızıyla hareket etmeye başlar......

deadly_saw000
06-10-2008, 17:50   |  #8  
Yıllanmış Üye
487 mesaj

offfffff...Bıktım artık bu konulardan ya!avast mı iyi kıs mi iyi?hangi ant.kullanıyorsunuz?bu konular yüzlerce kez açıldı forumda.geçmiş sayfalarda sürüsüne bereket.
----------------
avast'ı salla.KIS'i öneririm.Eset de iyi...

Metal_Milita
06-10-2008, 17:52   |  #9  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
1,011 mesaj

Avast kesinlikle işe yaramaz bi programdır 1. 80 mb a boyutu tam bir felaket bu boyutta bir virüs  programı özellikle olmamalı daha küçük boyutlu olmalı mesela ESET 27 mb
2.hantal bir çalışma sistemi var programın ağır tarama yapıyor yani tavsiye etmem lafın kısası

ALIENWARE
06-10-2008, 18:16   |  #10  
OP Üye
90 mesaj

kis2009 mutlaka en iyisi fakat keylisini bulmak zor az önce biyerden kis2009 indiriyordum ama avast win32 trojanı buldu mecbur iptal ettik indirmeyi =) Bence hem çok hızlı hem de iyi gibi görünüyor!!

Son Düzenleme: ALIENWARE ~ 06 Ekim 2008 18:25
waybe
06-10-2008, 19:06   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,376 mesaj

avast ın bir pc ye yeterli olamayacagını düşünüyorum

free olarak tercigim avira antivir free

PsK_Pc_06
07-10-2008, 10:53   |  #12  
PsK_Pc_06 avatarı
Yıllanmış Üye
752 mesaj

bende kullandım berbat demeyelimde berbattan biraz üstte ancak pek koruma yapmıyor ... ben Nod32 kullanıyorum vede memnunum ...

DeePBluESeA
07-10-2008, 14:29   |  #13  
Yıllanmış Üye
281 mesaj

avast kullanmayın
avira antivir daha iyi bir alternatif

piRe_
07-10-2008, 16:09   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Herkes avastı kötülüyor ama atladığınız bir gerçek var ki o da kimsenin avastın nasıl kullanılacağından haberi yok. Herkes avastı yüklüyor ve iş bitti sanıyor. Bitmiyor işte... Saatin yanında çıkan i ve a harflerinin anlamlarını malesef kimse bilmiyor. Daha önce başka bir forumda yazdım şimdi tekrar yazması uzun sürer. Avastta performans almak istiyorsanız VRDB gibi bir seçeneği bir kereye mahsus çalıştırmak zorundasınız ki pc te bir ön tarama yapsın ve zararlıara karşı pc yi aşılasın. Ama dediğim gibi bunu yapan kullanıcı hemen hemen yok gibi. Ondan sonra avast kötü. Ezbere yazmayalım arkadaşlar. Yıllarca avast, kasper ve diğerlerini kullandım Şuan outpost pro kullanıyorum bundan önceki kullandığım avast pro. idi. Tabi kullanmasını bilene. İnanmayanlar antivirüs testlerindeki sonuçlara bakabilirler. Tekrar ediyorum, avastı kullanmasını bilmeyenler lütfen kötülemesin.

Şimdi konuyu açan arkadaşa tavsiyem;
Hiç kimsenin tesiri altında kalmadan aklındaki ve önerilen antileri tek tek pc ne yükle. Daha sonra sırayla test et. Gerekirse pc ye zararlı bulaştır hangi antivirüsün sonuçlarından memnun kalırsan onu yükle. Daha bir kaç aya kadar avast kullanıyordum ondan önce kasper fakat dediğim gibi outpost'u deneyince her ikisinden de vaz geçtim ve çokta memnunum.

Aşağıdaki resim 2005 senesinde benim pc den çekilmiştir. Şimdi soruyorum bugüne kadar hangi anti microsoftun update sitesinde zararlı yakalamış.?

Son Düzenleme: piRe_ ~ 07 Ekim 2008 16:16
titi_boss_14
07-10-2008, 18:53   |  #15  
Yıllanmış Üye
892 mesaj

KOSKOCA BİR HİÇ

Ahmet_79
07-10-2008, 22:27   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

avast'ı kullanmayı bi tek sen biliyorsun öylemi! vay be sen ne müthiş bi adamsın yawwwZonkZonkZonk
güleyim bari.

piRe_
07-10-2008, 23:00   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
ahmet79
avast'ı kullanmayı bi tek sen biliyorsun öylemi! vay be sen ne müthiş bi adamsın yawwwZonkZonkZonk
güleyim bari.
Teşekkür ederim.
Size kendi imzanızla cevap vermek istiyorum.
''İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir,
Sen kendin bilmezsin bu nice okumaktır.''

(Yunus EMRE)r.a

Son Düzenleme: piRe_ ~ 07 Ekim 2008 23:00
keshkesh
07-10-2008, 23:10   |  #18  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
910 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/en-iyi-antivirus-hangisi_t75603.html 2. sayfada antivirusler hakkında yorum yaptım onları okuyabilirsin

AYKANUS
07-10-2008, 23:10   |  #19  
Yıllanmış Üye
329 mesaj

Bu sitede antivirüs test sonuçları var avastın aldığı değerler kaspere yakın

Son Düzenleme: AYKANUS ~ 07 Ekim 2008 23:25
ALIENWARE
07-10-2008, 23:22   |  #20  
OP Üye
90 mesaj
piRe_
Herkes avastı kötülüyor ama atladığınız bir gerçek var ki o da kimsenin avastın nasıl kullanılacağından haberi yok. Herkes avastı yüklüyor ve iş bitti sanıyor. Bitmiyor işte... Saatin yanında çıkan i ve a harflerinin anlamlarını malesef kimse bilmiyor. Daha önce başka bir forumda yazdım şimdi tekrar yazması uzun sürer. Avastta performans almak istiyorsanız VRDB gibi bir seçeneği bir kereye mahsus çalıştırmak zorundasınız ki pc te bir ön tarama yapsın ve zararlıara karşı pc yi aşılasın. Ama dediğim gibi bunu yapan kullanıcı hemen hemen yok gibi. Ondan sonra avast kötü. Ezbere yazmayalım arkadaşlar. Yıllarca avast, kasper ve diğerlerini kullandım Şuan outpost pro kullanıyorum bundan önceki kullandığım avast pro. idi. Tabi kullanmasını bilene. İnanmayanlar antivirüs testlerindeki sonuçlara bakabilirler. Tekrar ediyorum, avastı kullanmasını bilmeyenler lütfen kötülemesin.

Şimdi konuyu açan arkadaşa tavsiyem;
Hiç kimsenin tesiri altında kalmadan aklındaki ve önerilen antileri tek tek pc ne yükle. Daha sonra sırayla test et. Gerekirse pc ye zararlı bulaştır hangi antivirüsün sonuçlarından memnun kalırsan onu yükle. Daha bir kaç aya kadar avast kullanıyordum ondan önce kasper fakat dediğim gibi outpost'u deneyince her ikisinden de vaz geçtim ve çokta memnunum.

Aşağıdaki resim 2005 senesinde benim pc den çekilmiştir. Şimdi soruyorum bugüne kadar hangi anti microsoftun update sitesinde zararlı yakalamış.?

Sewgili piRe_ arkadaş avast bencede iyi insanlar çok kötülüyor neye göre bilemiyorum ben beğendim bende avira kullanıyordum ama değişiklik gerekiyor, dakka başı trojen, virüs vb. işaret ediyor pek inandırıcı gelmiyor açıkçası normal bazı programları virüs olarak görebiliyor.. her neyse kis2009 en iyisi demiştik ama ücretli o yüzden kullanmıyorum.. yine pandaantivirüs ona eşdeğer, veri tabanı olarak bu ikisi çok geniş, panda ile hiçbirinin bulamadığı "generic malware" diye 1 trojeni bulup silmiştim.. avast la bir süre devam bakalım.. outpost evet o tavsiyene mutlaka bakıcam.. tşk..

Son Düzenleme: ALIENWARE ~ 07 Ekim 2008 23:25
keshkesh
07-10-2008, 23:26   |  #21  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
910 mesaj
piRe_
sana 3 cevabım olacak, ben avasti hiç sevmem ama şunlar da bi gerçek.

Avast kendini bayağı geliştirdi, en azından kendisine virus bulaşması çok zor şu anda

O site microsoft un kendi update sitesi değil. fake sitelerden birisi.

Birde avast ile diğer antiviruslerin kurulumlarını tarattığınızda virus bulabiliyor.

piRe_
07-10-2008, 23:35   |  #22  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
keshkesh
sana 3 cevabım olacak, ben avasti hiç sevmem ama şunlar da bi gerçek.

Avast kendini bayağı geliştirdi, en azından kendisine virus bulaşması çok zor şu anda

O site microsoft un kendi update sitesi değil. fake sitelerden birisi.

Birde avast ile diğer antiviruslerin kurulumlarını tarattığınızda virus bulabiliyor.

Fake site demenize gerçekten üzüldüm arkadaşım. Onca güncellemeyi yükledikten sonra arada bir tanesi için uyarı vermesi düşündürücü ama, beni asıl şimdi düşündüren fake sitelerinin ne zamandan beri microsoft yamalarını bünyelerinde barındırdığı. Beni gerçekten şaşırttınız. Yani sizin deyiminizle ben bile bile fake siteye girdim, bir sürü yama yükledim sonra birine avast uyarı verdi sitenin adı birden fake oldu. Yapmayın rica ederim.

Kaldıki o dönemlerde Microsoft, serverlerine solucan bulaştığını kendisi açıklamıştı.

Neyse... Sonuçta artık ne avast nede Kasper kullanmıyorum.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 07 Ekim 2008 23:39
AYKANUS
07-10-2008, 23:35   |  #23  
Yıllanmış Üye
329 mesaj

Outpost denemek isteyenler link

nhtgvn
09-10-2008, 00:15   |  #24  
Taze Üye
2 mesaj

hayatımda kullandığım en işe yaramaz güvenlik programıydı, nod32'nin de çok iyi olduğunu söyleyemeceğim... en iyiler arasında Kaspersky, Avira Antivir ve Bitdefender'ı sayabilirim. özellikle internet security olarak başarılı yazılımlar (Avira "Premium Security Suit" olarak geçiyor) bide testlerde en iyi sonuçları alan Gdata var ancak hiç kullanmadığım için bir yorum yapamayacağım ancak istersen bi gözatabilirsin.

sinanbasss
09-10-2008, 00:54   |  #25  
Taze Üye
3 mesaj

şirketimde daha önce avast kullanıyordum hemde server tabanlı olarak ama bir müddet sonra sistemimin içinin trojen ve spamla dolduğunu gördüm dediğin gibi makina rahat gibi çalışıyor çünki hiç bir etkisi yok bence "nod 32" diyorum yada yapabilirsen "kaspersky internet security" biraz kasar ama çok sağlamdır.