Avast ve Kaspersky cakısması..lutfen yardım!!

seretan
27-06-2006, 01:21   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
65 mesaj

Bilgisayarımda kaspersky 5 yukluydu..program ekle/kaldırdan sildim ve avast 4.7 home editionı yukledim..

ancak her acılısta avast uyarı veriyor ve kaspersky calısıyor bu yuzden avastın bikac ozelliginin calısmayacagını soyluyor..kasperskyden eser yok bilgisayarda her turlu aramayıda yaptım.

cozum yollarınızı bekliyorum..simdiden tesekkurler

bahey608
27-06-2006, 08:32   |  #2  
Yeni Üye
37 mesaj

kaspesky den muhakkak sagda solda birşeyler kalmıştır. başlat ara bütün dosyalar da kaspersky  yazıp aradınmmı

TuncaBozkurt
27-06-2006, 12:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

ayrıca kav olarak da ara.kaspersky antivirüs ün kısaltması olarak çoğu dosyada kullanılıyor.

seretan
27-06-2006, 12:36   |  #4  
OP Üye
65 mesaj

her turlu arattırdım olmadı..kaspersky,kav....
registryden aratıp silsem tehlikeli olur mu acaba??ne dersiniz

bahey608
27-06-2006, 16:57   |  #5  
Yeni Üye
37 mesaj

parçalar kaldıgı için bence elle deneme önce ccleaner gibi ücretsiz ama tehlikesiz yazılımlarla bir temizlik yap.belki faydalı olur. oda olmassa tune- up utulites2006 de bir dene sonuçları aktar o arada başka arkadaşlardan da yardım gelir.

seretan
27-06-2006, 20:30   |  #6  
OP Üye
65 mesaj
bahey608
parçalar kaldıgı için bence elle deneme önce ccleaner gibi ücretsiz ama tehlikesiz yazılımlarla bir temizlik yap.belki faydalı olur. oda olmassa tune- up utulites2006 de bir dene sonuçları aktar o arada başka arkadaşlardan da yardım gelir.
ccleanerı denemistim o da olmadı..diger ise programı bi deniycem..olmazsa avastı silip kasperskyi yukliycem..bu seferde avast calısıyo kaspersky kapanacak derse catlarım sinirden

bahey608
27-06-2006, 21:31   |  #7  
Yeni Üye
37 mesaj

kaspersk cr***k  degil dimi. oda yapabilir . kaspersyk 2006 sı daha kararlı galiba

Son Düzenleme: bahey608 ~ 27 Haziran 2006 21:33
seretan
28-06-2006, 00:44   |  #8  
OP Üye
65 mesaj

abi crack derken pek anlayamadım..internetten indirdim bi yerdende licence key buldum..bide kaspersky internet security indirdim biraz once avastın yerine onu mu kursam acaba

bahey608
28-06-2006, 09:09   |  #9  
Yeni Üye
37 mesaj

dedigimi anlamışşın sahsen ben biryerlerden bulunmuş birşeyi kurmam.ücretsiz olsun ama sitesinden olsun. avast dan rahatsız oldunsan ücretsiz AVG ve antivir bunları bir dene.

nukanta
28-06-2006, 15:19   |  #10  
Yıllanmış Üye
256 mesaj

arkadaşım bir programı program ekleveya kaldırdan silmiş olsan bile o programın kalıntıları kayıt defterinde durur bu yüzden bu da bir virüs programı olduğundan dolayı hayli durur yapman gereken şey kayıt defterini temizlemek bunun programları registry mechanic... eusing free registry gibi download sitelerinden bulabilirsin

Karadavut
28-06-2006, 22:28   |  #11  
Yıllanmış Üye
555 mesaj

Kayıt defterindeki kaspersky dosyalarını sil.Büyük ihtimalle düzelir.Ama bana sorarsan kaspersky'ı tekrar kur.Onu kullan hem avast'dan daha iyi.

seretan
29-06-2006, 00:56   |  #12  
OP Üye
65 mesaj
Karadavut
Kayıt defterindeki kaspersky dosyalarını sil.Büyük ihtimalle düzelir.Ama bana sorarsan kaspersky'ı tekrar kur.Onu kullan hem avast'dan daha iyi.
abi kayıt defterinde "kaspersky"ve "kav" olarak arattırdım bulduklarımı sildim yine olmadı..

kasperskyi pek sevmedim ya..bence o kadarda iyi degil..bootdan tarama ozelligi yok bildigim kadarıyla..bence buyuk eksiklik..

avastı yukleyip boottan tarama yaptırdım bilgisayar tertemiz sanarken 8 tane virus buldu ..trojan falan bide

seretan
29-06-2006, 00:58   |  #13  
OP Üye
65 mesaj
Karadavut
abi kayıt defterinde "kaspersky"ve "kav" olarak arattırdım bulduklarımı sildim yine olmadı..

kasperskyi pek sevmedim ya..bence o kadarda iyi degil..bootdan tarama ozelligi yok bildigim kadarıyla..bence buyuk eksiklik..

avastı yukleyip boottan tarama yaptırdım bilgisayar tertemiz sanarken 8 tane virus buldu ..trojan falan bide

samet1986
29-06-2006, 18:33   |  #14  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

Belkide kayıt defterinden tam olarak silmemişsindir ?

Bir program var, kayıt defterinde  arama yapabiliyor. Adı:RegSeeker ücretsiz ve türkçe dil desteği var. Arama yerine tuncab'ın dediği gibi "kav" veya "kaspersky" yaz. Bu programla tüm kayıt defterinide silebilirsin  (aman dikkat!) link:

boyut=350 kb

Bot arama programı istiyorsan; Adı:spybot.. Türkçe dil desteği var ve ücretsiz. Kendi bünyesinde 37.711 adet zararlı dosya arıyor. Güzel bir programdır. link:

boyut=4.79 mb

Son olarakta en az kaseprsky kadar iddialı ( bence) bir program. Bu programda kaspersky gibi detaylı arıyor ve azda olsa sistemi kasıyor. Adı: a2squared . Türkçe dil desteği var ve programın dediğine göre 3000 yılına kadar ücretsizmiş. :)  link:

boyut=3.31 mb

Kardeş programlar temiz, için rahat olsun. Ben bu saydıklarımın hepsini kullanıyorum . Üzerine kaspersky 5.0.388 ve ad-aware kullanıyorum. Belki "biraz abarttın" diceksiniz, hatta "bayağı abarttın" da diyebilirsiniz. Ama devir belli, millet egolarını susturabilmek için arkadaşına bile trojan gönderebiliyor.. Sana tavsiyem bence kaspersky'e geri dön. Bazen virüsleri silemiyor ama pc'yi güvenli mod'da açıp silebilirsin. Benimde çözümüm bu. Güle güle kullanın.

nukanta
29-06-2006, 21:32   |  #15  
Yıllanmış Üye
256 mesaj

saol programlar için samet

seretan
30-06-2006, 17:48   |  #16  
OP Üye
65 mesaj

Su anda baska bi sehirde oldugum icin programları deniyemiyorum ama eve donunce bi bakarım..tesekkurler programlar icin
kasperskynin virusleri silememesi ayrı bi olay zaten..buluyor ama cogunu silemiyor.
guvenli moddan cok temizlemeye calıstım zamanında(zamanında virus girdiginde bilgisyara)olmuyor..oldugunu zannediyosun ama olmuyor..
Benim artık guvenim kalmadı ya kasperskye bide avastı denemekte kararlıyım..baktım o da olmadı tekrar yuklerim kasperskyi ama şu sorunu cozup bi deniyebilsem dogru

samet1986
Belkide kayıt defterinden tam olarak silmemişsindir ?

Bir program var, kayıt defterinde  arama yapabiliyor. Adı:RegSeeker ücretsiz ve türkçe dil desteği var. Arama yerine tuncab'ın dediği gibi "kav" veya "kaspersky" yaz. Bu programla tüm kayıt defterinide silebilirsin  (aman dikkat!) link:

boyut=350 kb

Bot arama programı istiyorsan; Adı:spybot.. Türkçe dil desteği var ve ücretsiz. Kendi bünyesinde 37.711 adet zararlı dosya arıyor. Güzel bir programdır. link:

boyut=4.79 mb

Son olarakta en az kaseprsky kadar iddialı ( bence) bir program. Bu programda kaspersky gibi detaylı arıyor ve azda olsa sistemi kasıyor. Adı: a2squared . Türkçe dil desteği var ve programın dediğine göre 3000 yılına kadar ücretsizmiş. :)  link:

boyut=3.31 mb

Kardeş programlar temiz, için rahat olsun. Ben bu saydıklarımın hepsini kullanıyorum . Üzerine kaspersky 5.0.388 ve ad-aware kullanıyorum. Belki "biraz abarttın" diceksiniz, hatta "bayağı abarttın" da diyebilirsiniz. Ama devir belli, millet egolarını susturabilmek için arkadaşına bile trojan gönderebiliyor.. Sana tavsiyem bence kaspersky'e geri dön. Bazen virüsleri silemiyor ama pc'yi güvenli mod'da açıp silebilirsin. Benimde çözümüm bu. Güle güle kullanın.

samet1986
30-06-2006, 18:38   |  #17  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

seretan ve nukanta önemli değil. Rica ederim.