AVEA'dan hoş olmayan bir davranış...

catetik
16-08-2009, 12:14   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
279 mesaj

Kardeşim AVEA'dan her yöne sınırsız isimli bir tarife satın almış. Aylık ödediği para da 60 Lira civarında bir ücretti. Fakat dün kendisini AVEA'dan arıyarak, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshettiklerini söylemişler. Sebep sorunca da; 'iyi niyet dışı kullanma' gibi bir sepep göstermişler. Kardeşim sen nasıl böyle bir kanıya varabilirsin deyince de kimsede gık yok.
Tarifenin adı ne; 'her yöne sınırsız' değilmi? Ben ücretini de ödedikten sonra, telefonu sabah açar, akşama kadar konuşurum, sana ne... Peki, ayda 60 Lira ödeyen bir abone, aylık ortalama 30 liralık konuşuyorsa, aboneye artan 30 Lirayı iade ediyormusun, hayır. O zaman benim ne kadar konuştuğum seni enterese etmez.
Ama mesele o değil. Mesele milleti öyle yada böyle söğüşlemek. Bulmuşlar köpeksiz köyü, değneksiz dolaşıyorlar. Burada bir sözleşme ihlali ve hukuksuzluk var. Hani nerede bana arka çıkacak devlet...?

Mustafa Deniz
16-08-2009, 12:53   |  #2  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj

Kızgınlığınızı anlıyorum ama operatörlerin çıkarı olmasa böyle kampanya başlatmaz zaten. Daha önemlisi ise siz bu tarifeye geçerken abonelik sözleşmesini dikkatli okumamışsınızdır. Oradaki her madde genelde sizin için bir dezavantajdır. Bu sınırsız tarife çıktığından beri halkımız kendi yakınlarının vodafone yada Avea hatlarını arayıp konuşsada konuşmasada telefonu saatlerce açık bırakıyor. Amaç ne mi? kontör kazanmak.
Bu ne kadar doğrudur tartışılr ama önemli olan bu durumun farkedildiği zaman sözleşmenin tek taraflı olarak Feshedilebileceği maddesidir. siz Hat alırken ve bu tarifeye geçerken zaten tüm maddeleri kabul ettiğinizi belirtip altına imza atıyorsunuz.
(Amacım operatörleri savunmak değil, sadece bilgilendirmek)

Selçuk İslamoğlu
16-08-2009, 13:07   |  #3  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: catetik  
Sebep sorunca da; 'iyi niyet dışı kullanma' gibi bir sepep göstermişler. Kardeşim sen nasıl böyle bir kanıya varabilirsin deyince de kimsede gık yok.

Sözleşmede "sınırsızın" tanımı 3000 dakika...

Süleyman.
16-08-2009, 14:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Aslında bu gibi tarifelere "sınırsız" adı verilmemesi lazım. Müşteriyi yanıltıcı reklam oluyor. Hukuki olarak müdahale edilmeli bu gibi reklam ve kampanyalara. Hatta bence ağır da bir ceza verilmeli, kim olursa olsun.

uGuR.uK
16-08-2009, 15:38   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bu yüzden o kagıtları cok iyi okumanız lazım. size sayfa sayfa veriliyor ve genelde en baştaki büyük yazılar hep bilinen gereksiz şeylerdir ancak ilerleyen kısımlarda arada kalanlar en önemli ve iş bitirici kısımlar. zaten cogu sirket bu yöntemi kullanır...

Selçuk İslamoğlu
16-08-2009, 17:41   |  #6  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Aslında bu gibi tarifelere "sınırsız" adı verilmemesi lazım. Müşteriyi yanıltıcı reklam oluyor. Hukuki olarak müdahale edilmeli bu gibi reklam ve kampanyalara. Hatta bence ağır da bir ceza verilmeli, kim olursa olsun.

Normal insan standartlarına göre sınırsıza yakın olduğu için bu böyle...

3000 dakika = 50 saat, bu yemeden içmeden uyumadan 2 günden fazla konuşmak demek... Günde 5 saat konuşsan, 10 gün demek... Bebek monitörü gibi kullanırsan, o zaman cılkı çıkar.. Zaten bu yüzden normalde sınırsız olduğu zamanlarda bu sebeplerden dolayı geri çekildi bu süre...

Sonuçta telefonunu hiç kapatmazsan, o baz istasyonunda sürekli bir yeri meşgul edersin... Ya doktoru, itfaiyeyi vs. arayacak olan onlarca böyle yapanın olduğu bir yerdeyse?

uGuR.uK
16-08-2009, 19:13   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  

Normal insan standartlarına göre sınırsıza yakın olduğu için bu böyle...

3000 dakika = 50 saat, bu yemeden içmeden uyumadan 2 günden fazla konuşmak demek... Günde 5 saat konuşsan, 10 gün demek... Bebek monitörü gibi kullanırsan, o zaman cılkı çıkar.. Zaten bu yüzden normalde sınırsız olduğu zamanlarda bu sebeplerden dolayı geri çekildi bu süre...

Sonuçta telefonunu hiç kapatmazsan, o baz istasyonunda sürekli bir yeri meşgul edersin... Ya doktoru, itfaiyeyi vs. arayacak olan onlarca böyle yapanın olduğu bir yerdeyse?
olaya böyle bakıldığında tabikide doğru ama sınırsız diyede lanse edilmesi yinede yanlış. onun yerine sabit paketler veya daha farklı kampanya adlarıyla duyurulması gerekmez mi?

hamann7725
17-08-2009, 01:24   |  #8  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
1,837 mesaj

Arkadaşlar açık ve net söylemek gerekirse hiçkimse ama hiçkimse hat alırken sayfalar dolusu olan sözleşmeleri okumuyor ve altına imzasını atıyor.İster Turkcell ister Avea ister Vodafone hiç farketmez birgün bayiye gidin hat almadan rica edin orda size sözleşmeyi verirler bi 5 dk oturun ve tek kelimesine bile bakmadan aynı zamanda göz kırpmadan imzaladığınız sözleşmelerde ne maddeler var bir bakın.Aslında o sözleşmeye imza atarken herşeyin operatörler lehine olduğunu vurgulamak istiyorum.Konuyu açan arkadaş yanlış anlamasın herkes için geçerli.Emin olunki birçok şeyde hak iddia edemezsiniz.Ben operatörlerin savunucusu değilim onu da belirteyim.Sadece şu madde bile herşeye yeter! :   "...... hakkı saklıdır ve değişiklik yapma hakkını saklı tutar"  !!!

emobozkurt
27-03-2010, 01:19   |  #9  
emobozkurt avatarı
Yeni Üye
38 mesaj

Avea haklı ben vodafone'da kullanıyordum sınırsız tarifeyi. 10000 dk konuşma / sms yazıyordu ama baya geçiyordum o süreyi. Sadece kısa süreli çağrı sonlandıra yapıyorlardı o kadar. Hemen aradığımda da konuşabiliyordum.

alper8118
27-03-2010, 15:53   |  #10  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

konu horrtladı xd

hamann7725
28-03-2010, 00:38   |  #11  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
1,837 mesaj
Alıntı: emobozkurt  
Avea haklı ben vodafone'da kullanıyordum sınırsız tarifeyi. 10000 dk konuşma / sms yazıyordu ama baya geçiyordum o süreyi. Sadece kısa süreli çağrı sonlandıra yapıyorlardı o kadar. Hemen aradığımda da konuşabiliyordum.
konuyu hortlattın  Ölü