AVERMEDİA TV KARTI YÜKLEME SORUNU

nyaman
15-06-2007, 14:44   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
65 mesaj

arkadaşlar önceki bilgisayarımda bulunan tv kartını diğer bilgisayarıma taktım.cd sini de... ve program yükleme arayüzünde yükleme seçeneğine tıkladığımda donup kalıyor. kartın yerleşiminde bir problem olduğunu düşünmüyorum

bosluk
15-06-2007, 16:05   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Eski model bir Aver kartı ise, yeni model bir anakart ile uyumsuz olabilir. Anakart modelinizin tam yazılımı ile Aver Türkiye şubesine başvurabilirseniz, sanırım ki yardımcı olacaklardır size. Ayrıca ürünün sitesindeki en son sürücüsü ile bir deneme yapmanızı şiddetle öneririm. (En son sürücü kullanımını sadece TV kartınız için değil, TÜM donanımlarınız için tavsiye ederim. Zira ürününüzü henüz yeni almış bile olsanız, CD'si içindeki sürücü yazılımı çoğu zaman sitesindekinden oldukça eski ve de sorunlu olabiliyor)

Borga-x
15-06-2007, 16:11   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Boşluga katılıyorum.Anakartının ve diğer bileşenlerinin son sürücülerini internetten bulup bilgisayarına kurarsan büyük ihtimal sorun çözülür. Birde Bios güncellemesi var tabi, bilgisayarı çok iyi bilmiyorsan pek bulaşmanı önermem. Anakart sitesinde bios'la ilgili son fırmware surumlerını bulabılırsın. Burda da nasıl update edeceğin yazıyor.

iyice okumanı ve aklına takılan bir mevzu olursa bıze sormanı öneririm

egemengiga
15-06-2007, 17:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

eger sorunlar yukaridaki onerilerle cozulmezse, IRQ cakismasi olabilir. BIOS dan ayarlaman gerekir. ekran karti yada ses karti ile TV kartin cakisiyor olabilir.

erkanc
15-06-2007, 19:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

burada bir de türk usulü denen olayı yap bazen işe yarıyor farklı bir pci yuvasına takarak bazen düzgün çalışabiliyor

ExCeLLiuM
17-06-2007, 07:04   |  #6  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

erkanc nin dediği bazen oluyor. Nedeni ise egemengiga nın dediği IRQ çakışması. Farklı slotlara takarak, kullanılan IRQ nun otomatik olarak değiştirilmesi sağlanabilir.

Son Düzenleme: ExCeLLiuM ~ 17 Haziran 2007 07:04