AVG 9: Hızlı tarama ve daha iyi kimlik koruma

CHIP Online
06-10-2009, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

AVG 9: Antivirüs devi AVG'nin yeni nesil güvenlik yazılımları hazır. İndirin, deneyin...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/avg- ... k-koruma_15652.html

Resimlerle: Bilgisayarınıza güvenlik kalkanı kurun!

AVG, yeni ürün ailesi 9.0'ı tanıttı. Tamamen yeniden geliştirilmiş güvenlik duvarının daha mütevazi ve sistemin derinliklerine fazla bulaşmadan çalışması bekleniyor. Bu iş için güvenlik duvarı modülü güvenli ve güvensiz dosyalar arasında ayrım yapabilen bir veri tabanını kullanıyor.

Güvenlik duvarı bu şekilde bir uygulamanın diğer sistem bileşenleriyle iletişime geçip geçemeyeceğine karar veriyor. Örneğin bir uygulamada potansiyel bir tehlike varsa iletişim bloke ediliyor.

Üretici, güvenlik duvarının Resident Shield ve kimlik koruması bileşenleriyle entegre biçimde çalışmasını güvenlik adına atılmış büyük bir adım olarak görüyor. Entegre biçimde çalışan modüller zararlılar hakkındaki bilgileri kendi aralarında paylaşıyor ve bu yüzden kimlik hırsızlıklarının yanında henüz imzası yayımlanmamış virüsleri ve rootkit'leri hem tanıma hem de kaldırma konusunda daha başarılılar.

AVG Internet Security 9.0'ın bir senelik lisans ücreti 58,95 TL. Sadece anti-virüs modülünü içeren AVG Pro'nun yıllık lisans bedeli ise 36,95 TL.

Deneme sürümlerini indirmek için buraya tıklayabilirsiniz...

Fiyatlar AVG resmi web sitesi baz alınarak belirtilmiştir.

Tüm konu: AVG 9: Hızlı tarama ve daha iyi kimlik koruma

İzleyin: Güvenlik merkezi

Resimlerle: Bilgisayarınıza güvenlik kalkanı kurun!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Ticari AVG yazılımlarından birini kullandınız mı? Görüşleriniz...

Kırık Çocuk
06-10-2009, 17:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
473 mesaj

AVG 8'i kullandım çok da beğenmedim açıkçası. Çok basit ama her yönüyle basit. Taraması basit, koruması basit vs... Çok ahım şahım bir yazılım değil. Ama bu 9'u denemedim. I'm so so sorry...

runoades
06-10-2009, 17:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
160 mesaj

AVG 8.5 free versiyonu kullanmıştım. Ücretsiz versiyonun tek kötü yanı gizli rootkitleri tespit edememesiydi. O yüzden Avira AntiVir Free'ye yöneldim.
Onun dışında sistemi de pek yormuyor. Ücretli versiyonu kullanılabilir ama ücretsiz versiyon için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Gerçi bu zamanda antivirus tek başında yeterli değil artık.

Mustafa@PC
06-10-2009, 17:35   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Hayır, Free versiyonunu birara kullanmıştım.

D o ğ a n
06-10-2009, 19:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
534 mesaj

8. sürümü bir ara kullanmıştım, virüs bulaşmıştı bilgisayarıma. Kaspersky ile temizledikten sonra tövbe dedim ben AVG kullanmam :)

ismet35
07-10-2009, 22:39   |  #6  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

Free'yi kullanmıştım 8.sürümünü,her taramada nedense Cooki çıkıyordu,remove deyip,silmeme rağmen her tarama da aynı uyarıyı veriyordu ve hep 15 tane falan çıkıyordu. :S