AVG Antivirüs

aynstaynbaran
13-02-2012, 20:40   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Ben önceden Avast Antivirüs Free ' yi kullanıyordum . Şimdi AVG Antivirüs Free ' yi kurdum . ( bu arada fakirim free takılıyorum ) . Neyse . Avastı kullanırken avast bilgisayarımda sürekli dd12 , yok efendim tour.exe tourstart.exe de falan filan Win32 Parite var deyip karantinaya alıyordu . Bazı karantinaya aldıkları yüzünden youtube'de ki videoları açmıyordu bilgisayar . Benim sorum şu . AVG ' de böyle bir sorun çıkar mı ? Çünkü ben sürekli karantinaya alınanları geri yüklemek ya da sistem geri yükleme yapmak istemiyorum . Cevaplarınızı bekliyorum ...

Burak Torun
13-02-2012, 20:57   |  #2  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Öncelikle sisteminde bariz virüs var bu belli. Bence tüm antivirüsleri kaldır. Combofix ve Malwarebytes ile tarama yaptır. Tahminen tüm zararlılar temizlenecektir. Sonrasında da Avira Antivir Free yüklemeni tavsiye ederim. En iyisi ücretsiz antivirüslerin.

aynstaynbaran
13-02-2012, 21:51   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Ya şöyle bir de sorunum var . AVG yi kaldırdım daha demin . Kaldırmadan önce sürekli virüs buluyordu . Syshost.exe de falan bunları nasıl temizleyebilirim format attık geçenlerde yine geçmedi .

Erdem_Aydın
13-02-2012, 22:35   |  #4  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

C'ye atsan bile d içindeki dosyalardan yine bulaşmıştır. Bak kardeş arkadaş doğru demiş. Senin sisteminde virüs var çok açık. Ben virüslerle memnunum diyorsan antivirüs hiç kurma. Yok virüs istemiyorum diyorsan combofix ve malwarebytes ile sistemi temizle. Videoyu gene izlersin. Bu arada avastın hariç tutma özelliği var. İstediğin dosyayı hariç tut dersin bi daha yakaladığında seni uyarmaz o dosyaya da dokunmaz...

LENO7
13-02-2012, 22:40   |  #5  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Avast iyi bir Antivirüs programı...AVG kullanmışmısın bilmiyorum ama bende AVG'yi ilk kurduğumda hemen kaldırdım Berbat ve anlamsız özellikleri vardı....Eğer ileri düzey bir kullanıcıysan Avast ayarlarına biraz zaman ayır ayarları yap artık hiçbir sorun çıkmaz....