Babamı İkna Etmem Gerek!!

Adanalı.
26-07-2009, 00:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,336 mesaj

Arkadaşlar ben bir bilgisayar toplayacağım. Ama babama dediğim zaman "oğlum evde zaten iki tane dizüstü bilgisayar var ne gerek var" diyor. Ben de evde bir tane masaüstü bilgisayar olmalı diyorum. Sonra "bu bilgisayarla ne yapacaksın, dizüstünden bunun ne farkı var?" diyor. Eğer oyun oynayacağım dersem kesinlikle almaz. Ama oyun oynamak istiyorum. Babamı ikna etmem lazım bana bu iki bilgisayar arasındaki farkları ya da babamı ikna edebileceğim bir bahane söyler misiniz?

Dizüstü:
Packard Bell ME35-U-016
2 GB DDR2 RAM
Intel Pentium Dual Core 1.73 GHz
ATI Radeon X1250
DL DVD-RW 32X Sürücü
160 GB 5400 RPM HDD
Ayrıntılı Bilgi: http://www.koyuncu.com.tr/category.aspx?catId=easynote-me35

Masaüstü:
OEM
4 GB DDR2 RAM
AMD Phenom 2 X4 810 2.6 GHz
ATI HD4850 1GB GDDR3
DL DVD-RW 58X Sürücü
500 GB 7200 RPM HDD

Son Düzenleme: Adanalı. ~ 26 Temmuz 2009 00:01
Süleyman.
26-07-2009, 00:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bence direkt oyun oynamak istediğinizi söyleyin.

dextercan
26-07-2009, 00:09   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

Oyun formatlı office programı kullanacağım de:D.Evdekiler kaldırmıyor de.:D

meYra_Su
26-07-2009, 00:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
137 mesaj

Baban haklı kusura kalmada iki tane dizüstün varmış zaten diğeride artık müsrifliğe giriyor ama dizüstlerinin en az birini satıp üstünüde harçlıklarından ayarlayacağını söylersen ikna olabilir(böyle dediğin zaman genelde harçlığa gerek kalmadan parasını annen ya da baban verir)

Adanalı.
26-07-2009, 00:14   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Harçlık sorun değilde zaten babam ağzımdan oyun kelimesinin çıkmasını bekliyor. Oyuna girmeden bulamlıyım bahaneyi. Bu bilgisayarlarlada bırakın oyunu aynı anda birkaç program bile çalıştıramıyorum. Süleyman abi zaten oyun dediğim anda PC puff...

Son Düzenleme: Adanalı. ~ 26 Temmuz 2009 00:15
hamann7725
26-07-2009, 00:15   |  #6  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
1,837 mesaj
Alıntı: meYra_Su  
Baban haklı kusura kalmada iki tane dizüstün varmış zaten diğeride artık müsrifliğe giriyor ama dizüstlerinin en az birini satıp üstünüde harçlıklarından ayarlayacağını söylersen ikna olabilir(böyle dediğin zaman genelde harçlığa gerek kalmadan parasını annen ya da baban verir)

bencede israf durumu söz konusu.en azından laptoplardan düşük olanının satılması lazım.

Alee_xD
26-07-2009, 00:17   |  #7  
Yıllanmış Üye
136 mesaj

Bence hiç yalan söylemeye gerek yok. Bunu deneyebilirsin;
"Baba dizüstü bilgisayarlarda oyun oynayamıyorum. Teknoloji gelişiyor. Eskilerden artık haz alamıyorum. Yenilemek lazım, hem öyle bilgisayar sık alınan birşey de değil bir aldımı 3 4 sene idare ediyor, hem dolar da düşüşte herkes bir bilgisayar alıyor ben ise Laptoplarla idare ediyorum. Benimde can sıkıntımı eğlenceli bir biçimde gidermeye hakkım var ne olur baba alalım bir bilgisayar. Almışken tam alacağım sistemi aklımd a kurdum bile bu sistem beni 3 4 yıla kadar idare eder. Hem ileride hızlı bir bilgisayara işim düşebilir. Ne olur baba."
Gibisinden birşey :) bunu uzatabilirsin ve bu konuşmadan sonra babanın cevabı hayır olursa bol bol dövizi takip et. Dolar düştüğünde babana söyle uzun uzun bilgisayar parçalarına bak çok heves ediyormuşsun gibi görün babanın gözüne ki zaten baya bir heves ediyorsundur tahminimce. Yazı biraz çocukça oldu gibime geldi ama düzenlersin. Yani neler planladığını ayrıntılarıyla anlatmanı öneriyorum. Kendine olacak yararlarını anlatmalısın. Birşeyler uydurmaya gerek yok direk söyle, benim yazacağım bu kadar. Umarım işe yarar ve aklındaki sistemi alabilirsin.

meYra_Su
26-07-2009, 00:17   |  #8  
Yıllanmış Üye
137 mesaj

Bak ne güzel dedin bir kaç program bile çalıştıramıyorum diye ilerde okulda sana lazım olacak hiç program yok mu mesela onları bahane olarak kullanabilirsin

Adanalı.
26-07-2009, 00:18   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
2,336 mesaj
Alıntı: hamann7725  

bencede israf durumu söz konusu.en azından laptoplardan düşük olanının satılması lazım.
Kötü olanı babam sürekli getirip götürüyor. İş için hani. Güçlü dizüstünüde kardeşlerime vercem başımın etini yiyolar bilgi ver diye.

loseface
26-07-2009, 00:26   |  #10  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

baba okulda bi program öğretiyorlar benim bilgisayar çalışmıyor baban eğer bilgisayardan fazla anlamıyorsa pc başına geçmeden eğer internette dolanıyorsa genellikle torrentten bi dosya indir interneti anasını ağlatıyor baba bak internetimiz fıstık gibi bilgisayar yüzünden ne biçim çalışıyor gibisinden veya çok istiyorsan kötü olan laptoplardan birini bozabilirsin

Adanalı.
26-07-2009, 00:29   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
2,336 mesaj
Alıntı: loseface  
baba okulda bi program öğretiyorlar benim bilgisayar çalışmıyor baban eğer bilgisayardan fazla anlamıyorsa pc başına geçmeden eğer internette dolanıyorsa genellikle torrentten bi dosya indir interneti anasını ağlatıyor baba bak internetimiz fıstık gibi bilgisayar yüzünden ne biçim çalışıyor gibisinden veya çok istiyorsan kötü olan laptoplardan birini
Abi farkında mısın okullar kapandı. İnternet derken doğru diyosun 8 Mbps var en yüksek 600 gördüm (1 saniye) laptop bozarsam da iyisinden bir dayak yerim ama interneti gözüm tuttu saol başka önerecek olan var mı?

dextercan
26-07-2009, 00:32   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

Günah işlemiyoruz demi?:)

hamann7725
26-07-2009, 00:33   |  #13  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
1,837 mesaj
Alıntı: herrscher  
Kötü olanı babam sürekli getirip götürüyor. İş için hani. Güçlü dizüstünüde kardeşlerime vercem başımın etini yiyolar bilgi ver diye.

açlık grevi falan dene.Evi terkederim diye blöf yap Kahkaha Benim babam olsaydı b.k alırdı.Eminimki senin baban aslında iyi kalpli biridir.Gerçekten ama gerçekten gönülden istersen alır çok samimiyim alır.Çünkü annelerin ve babaların yüreği gerçekten çoğu zaman elvermez ve çocuklarını kırmazlar.  Alkış

Adanalı.
26-07-2009, 00:34   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

açlık grevi falan dene.Evi terkederim diye blöf yap Kahkaha Benim babam olsaydı b.k alırdı.Eminimki senin baban aslında iyi kalpli biridir.Gerçekten ama gerçekten gönülden istersen alır çok samimiyim alır.Çünkü annelerin ve babaların yüreği gerçekten çoğu zaman elvermez ve çocuklarını kırmazlar.  Alkış
Zaten diyorki "sana her şey feda olsun ama biliyorum ki sen vaktinin çoğunu o bilgisayarın başında oyun oynayarak geçireceksin olan sana olacak" ben hala oyun için istemiyom bilgi diyom :)

loseface
26-07-2009, 00:36   |  #15  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

katılıyorum eğer iyi bi evlatsan biraz tartış iki kapıyı çek hızlıa biraz ses getir biraz ağla bi gün odandan çıkma işe yarıyor ama laptopta o kadar eski değilmiş idare eder bişe sonuçtaKahkahabu yapıacaklar çok kolay gibi anlattım ama ne yapalım

loseface
26-07-2009, 00:37   |  #16  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj
Zaten diyorki "sana her şey feda olsun ama biliyorum ki sen vaktinin çoğunu o bilgisayarın başında oyun oynayarak geçireceksin olan sana olacak" ben hala oyun için istemiyom bilgi diyom :)
deki baba bi program kullanmam lazım bu bilgisayar çalıştırmıyor fln belki işe yarar

Adanalı.
26-07-2009, 00:40   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

İlk soracağı şey şu=Hangi program bir bakayım
Sonrada kendisi kurmaya çalışır.
Bu bilgisayarda donanım yüzünden çalışmayan tek program oyun sanırım.

hamann7725
26-07-2009, 00:50   |  #18  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
1,837 mesaj
Alıntı: loseface  
katılıyorum eğer iyi bi evlatsan biraz tartış iki kapıyı çek hızlıa biraz ses getir biraz ağla bi gün odandan çıkma işe yarıyor ama laptopta o kadar eski değilmiş idare eder bişe sonuçtaKahkahabu yapıacaklar çok kolay gibi anlattım ama ne yapalım

Benim babam çekip vurduğum kapıyı kafamda parçalardı ama gerçekten iyi bir evlatsan şener şen ve ayşen gruda nın Vecihi meselesi gibi git gardroba saklan bi de mektup bırak Kahkaha

Süleyman.
26-07-2009, 00:53   |  #19  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
İlk soracağı şey şu=Hangi program bir bakayım
Sonrada kendisi kurmaya çalışır.
Bu bilgisayarda donanım yüzünden çalışmayan tek program oyun sanırım.
Öyleyse zaten az-çok bilgisayardan anlıyor demektir. Yeni bilgisayar dediğiniz zaman oyun için istediğinizi anlıyordur. Bence boşuna dolandırmanın anlamı yok, yemeyecektir zaten. :)

En güzeli doğruyu söyleyip yalvarmak. :)

Adanalı.
26-07-2009, 00:54   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Babam duygusallığa bakmıyor. Bana o bilgisayarı almam için ciddi bahaneler lazım. Yada eski bilgisayarı kötülemek

Adanalı.
26-07-2009, 00:57   |  #21  
OP Yıllanmış Üye
2,336 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Öyleyse zaten az-çok bilgisayardan anlıyor demektir. Yeni bilgisayar dediğiniz zaman oyun için istediğinizi anlıyordur. Bence boşuna dolandırmanın anlamı yok, yemeyecektir zaten. :)

En güzeli doğruyu söyleyip yalvarmak. :)
Babamın bir kuzeni var bilgisayar mühendisi ona sorcaz bilgisayar parçalarını, alalım mı almayalım mı falan filan... O da yeni evlendiği için yakın zamanda sormak istemiyoruz. Eğer o almayın derse PC puff... Ben ona sadece parçayı uygun fiyata bulabilir mi veya düzeltilmesi gereken parça var mı diye gitmek istiyorum.

loseface
26-07-2009, 00:59   |  #22  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

O zaman açık açık konuş bence babanla ben oyun oynamak istiyorum baba yeni çıkan oyunları fln e olmadı espiri olsun diye söylüorum baba diğer herkes cod 5 gta4 oynuyor bu böümü geçtim falan diyor ben oynuyamıyorum de=)olmadı son bi fikir sana ps3 al oyunun zevkini çıkar

hamann7725
26-07-2009, 01:01   |  #23  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
1,837 mesaj
Babamın bir kuzeni var bilgisayar mühendisi ona sorcaz bilgisayar parçalarını, alalım mı almayalım mı falan filan... O da yeni evlendiği için yakın zamanda sormak istemiyoruz. Eğer o almayın derse PC puff... Ben ona sadece parçayı uygun fiyata bulabilir mi veya düzeltilmesi gereken parça var mı diye gitmek istiyorum.

Oooo ben öyle her mevzuya atlayan akrabadan eşten dosttan hiç hazzetmem.O zaman gerçekten bir süre en azından 2-3 ay kadar pc yi sil kafadan ama bu süre zatfında koy postanı.Birazda yumuşak yüz gevşetiyor.Mesela babana hep mesafeli ol biraz tavır koy.Sözünden dışarı çık veya yerine getirme demiyorum sadece biraz daha tepkini belli et zaten babanda seni dinlememekle biryerlerde hata yaptığını anlayacaktır.

Adanalı.
26-07-2009, 01:08   |  #24  
OP Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Zaten babam dedi buna sorak diye yoksa ben bilg hocama sorcaktım o düzenleme yapacaktı ben de alacaktım. Babam soktu kuzenime sorak diye sonrada evlendi offf. Ne der bilmiyorum ama bize parçaları daha uygun fiyata bulabilir diye danıştık. Yalvarma-yakarmaya gelince babam zaten beni PC'den soyutlamak istiyor. Ama bişe demiyor bana. Bna şöyle bişe lazım:
Babamı PC almaya ikna edebilecek kanıtlar
eski bilglerin bişe yapamadığını ispatlamak
yeni bilgin oyun dışında eski bilgin yapamadığı şeyleri söylemek

HugOBoss___
26-07-2009, 01:29   |  #25  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

çalış, kazan kendi paranla al... !!! ne kadar sinir bozucu bir laf değil mi..? :)