Back Web nedir...ne değildir?

Tuti Urmeylander
29-06-2009, 19:15   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
469 mesaj

Bu ''back web''  denen her ne ise, istem dışı ve her zaman,format attıktan sonra bile,  kendi kendine bir yerlerden gelip PC ye kurulup yerleşiyor. Tam olarak neyin nesidir bilemiyorum.Kullanıcıların hayrına olan bir şey olduğunu da hiç sanmıyorum.Öyle olsa kırk türlü allama pullama yapıp kendi reklamını etmeden durmazlardı diye düşünüyorum. Ayrıca bunun mevcut casus yazılımların en sinsilerinden birisi olmasından da kuşkulanmıyor değilim. Bunu silip atmanın yolu var mıdır. Firewall ile engellemiş gibiyim ama yüzde yüz emin olmak için bu  davetsiz misafiri silip atabilmenin bir yolu var mı. Arşive bir göz attım ama sonuç alamadım.

nonpasaran
29-06-2009, 19:34   |  #2  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

Compaq, HP, McAffee,F-secure, Western Digital, Logitech, Kodak ve  IBM in kullandığı bir geri dönüş programı. bu program bu firmaların ürünleri için yeni sürücü,yama,güncelleme vs leri kontrol eder
eğer  C:\Windows veya C:\Windows\System32 klasörüne yerleşmişse virüs olduğundan şüphelenebilirsin.Ama bir program klasörünün içindeyse problem yoktur
eğer silmek istiyorsan buradan yardım alabilirsin ama önce bir geri dönüşüm noktası oluşturmayı unutma

Tuti Urmeylander
30-06-2009, 01:16   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
469 mesaj

''nonpasaran'' arkadaşıma verdiği hızlı ve tam bilgilendici cevabı için samimi teşekkürlerimle.Bu Back Web hazretleri (!) bende hem 'C' de ayrı,kendine mahsus bir klasörde, ve  hemde Kodak ve Hp klasörlerinin içerisinde yer alıyor. Yani istemediğiniz kadar.... Şimdi gereğini rahatlıkla yapabileceğim. Tekrardan hem bu arkadaşıma ve hem de Chip' e bu imkanı verdiği için teşekkürlerimle.