bağlantının 60 sn. içinde kesilmesi

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
BwT
28-02-2004, 14:44   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
720 mesaj

Arkadaşlar şimdi anlatacağım sorunun nedeni virüs mü trojanmı yoksa windows hatasımı? (ms hatasını olduğunu pek sanmıyorum.)

internete dial up ile bağlandıktan hemen sonra ufak bir pencere açılıyor ve 60 sn. den geriye doğru saymaya başlıyor.süre bitincede windows yeniden başlıyor.ad-aware gibi programlarla sorun çözülebilirmi? yoksa diğer arkadaşlarımın yaptığı gibi formatmı atmam gerek?

hasanyasin
28-02-2004, 15:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Sevgili BwT,
Bu yaşadığın, MSBlast denen wormun marifeti. Forumda bu birçok  kere işlendi. Blast diye bir arama yaptırsan forumda, hemen ilgili güncellemeler ve temizlik araçları ile ilgili linkleri bulabilirsin.

Banned
29-02-2004, 10:01   |  #3  
Banlandı
109 mesaj

Bendede oldu microsoftun sitesinden pach kurdum halloldu.

BwT
29-02-2004, 12:38   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
720 mesaj

internette bir süre araştırma yaptıktan sonra bende bir yolunu buldum ve bu şekilde kurtuldum bu illetten.

İnternete girdikten birsüre sonra karşınıza 60sn den geriye doğru sayan bir pencere çıkıyor ve bağlantınızı kopartıp restart atıyorsa aşağıdaki adrese girip;

İşletim sisteminiz türkçe ise türkçe yamayı, ingilizce ise ingilizce yamayı indirip kurun ve restart çekin. ve son olarak aşağıdaki FixBlast programınıda indirip çalıştırın. Sorun hallolacaktır.

hasanyasin
29-02-2004, 19:29   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

fixBlast, bunu sadece kaldırıyor. Sisteminize yeniden bulaşabilir. Bunun için Microsoft'tan, ilgili güncellemeyi yapmanız gerekiyor...