BAKIN BAKALIM BEĞENECEKMİSİNİZ!

Banned
11-02-2009, 23:54   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sidebar için bulduğum bir gatgeti düzenliyorum. Kendimce işe yarar epeyce geliştirmeler yaptım. İsteklerinize göre düzenleyerek ortaya çok daha kullanışlı bir araç çıkartabiliriz.

HADİ DENEYİN BAKALIM

Şu an için Denetim masası, Aygıt Yöneticisi, Servisler, Güvenlik Merkezi, Yönetimsel Araçlar, DirektX, Disk Birleştiricisi (Diskeper kendim kullandığım için istege bağlı düzeltilir), Program Ekle Kaldır,Sistem Geri Yükleme, Kayıt Defteri, CHİPONLİNE ( tabiki), Mynet, Media Player, Messenger ve Yereldisk C ye bu araçla direk ulaşabilirsiniz. Eklenmesini istediğiniz başka link, araç, dosya, klasör vs. herneyse konuya yorum şeklinde ekleyebilirsiniz.  

Artık dosyalar arasında gezmek, kısayollarda kaybolmak yok. Bu araşla herşey elinizin altında olacak.

Yorumlar???

Mehmet-
12-02-2009, 09:36   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

İrfan abi güzel paylaşım sunmuşsun.

Yalnız ben donanımımı yenileyip vista'ya geçebildiğimde, galiba millet azure'yi kullanıyor olacakKahkaha

Anca  eylül-ekimde falanZonk

Banned
12-02-2009, 14:35   |  #3  
OP Banlandı
5,777 mesaj

h@y@let
12-02-2009, 16:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
887 mesaj

sadece msn  olanı varsa süper olur ayrıca bu da çok güzel :)

onlineTR
12-02-2009, 18:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,947 mesaj

harıkaa olmuşş...

Mustafa Can
12-02-2009, 18:28   |  #6  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

siz bide benimkine bakın
Windows 7 ve Windows Vista sürümleri var

soldaki Windows 7 sağdaki Windows Vista
ortadaki logoya basınca ses çıkıyo (süper)
isterseniz butonlara başka işlevler tanımlayabilirsiniz
ben orj. kullanıyorum

14081408
İrfan abi güzel paylaşım sunmuşsun.

Yalnız ben donanımımı yenileyip vista'ya geçebildiğimde, galiba millet azure'yi kullanıyor olacakKahkaha

Anca  eylül-ekimde falanZonk

üzülme kardeş
bende Xp kullanıyorum
Google desktopu yükle süper nerdeyse Wista sidebardan daha iyi
google'den geliyor yani güvenilir prog.

benim gadgette süper onlarınkinden daha iyi

Son Düzenleme: Mustafa Can ~ 12 Şubat 2009 18:33
Mustafa Can
12-02-2009, 18:31   |  #7  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

daha çok var
hepsi listede aramanıza gerek yok vista sidebar gibi bisürü var yaklaşık 200 tane (sadece gadget ekle sayfasında) vardır xp desteği de cabası

bu Google Desktop'taki Çiçeği sulamaya bayılıyorum

I Aşk Sana çiçek Gadgeti Gülüş

Son Düzenleme: Mustafa Can ~ 12 Şubat 2009 23:17
Banned
12-02-2009, 18:45   |  #8  
OP Banlandı
5,777 mesaj

Sanırım bir yalış anlama söz konusu. Beim yapmaya çalıştığım sidebar değil, sidebarda kullanılan gadget (araç). Eğer xp kullanıpta vista sidebar ve bu tür gadgelleri kullanmak isteyen arkaşlar varsa nette vista orjinal sidebar to xp diye artmaları yeterli. Bulamayan olursa gönderebilirim. Yaptığımız gadgetin sidebardaki görüntüsü;

Mustafa Can
12-02-2009, 20:30   |  #9  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

yanlış anlama yok o senin dediğin sidebar dosyalarını xp ye kopyaladığında çalışmıyor hata veriyor çok denedim
hata:
Bu dosya bir win32 uygulaması değil bunuki gibi bişeydi

Mustafa Can
12-02-2009, 20:38   |  #10  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

amacım 14081408 nickli arkadaşı teselli etmek ve chip deki gibi thoje's sidebar  gibi çok az gadgeti olan ve int. de gadgeti bulunmayan uygulamalar yerine yaklaşık 200 tane (vista alıncaya kadar ark. yeteceğine umuyorum) gadgeti olan bir uygulamaya yönlendirmekti

bu arada vistadada çalışıyo google desktop
isterseniz vista sidebarı
isterseniz google desktop sidebarı
isterseniz birisi sağda diğeri solda olmak üzere iki tane kullanın

ama vistası olmayanlar için iyi bir çözüm

mesut_illegal
12-02-2009, 20:38   |  #11  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
810 mesaj

denedim güzel olmuş eline sağlı peki nasıl yapılır bu gadget bende endi özel programlarımı böyle gadget yapabilirmiyim. nasıl yapılabileceği konusunda yardımcı olursan sevinirim.şimdiden teşekürler.

khramn
Sidebar için bulduğum bir gatgeti düzenliyorum. Kendimce işe yarar epeyce geliştirmeler yaptım. İsteklerinize göre düzenleyerek ortaya çok daha kullanışlı bir araç çıkartabiliriz.

HADİ DENEYİN BAKALIM

Şu an için Denetim masası, Aygıt Yöneticisi, Servisler, Güvenlik Merkezi, Yönetimsel Araçlar, DirektX, Disk Birleştiricisi (Diskeper kendim kullandığım için istege bağlı düzeltilir), Program Ekle Kaldır,Sistem Geri Yükleme, Kayıt Defteri, CHİPONLİNE ( tabiki), Mynet, Media Player, Messenger ve Yereldisk C ye bu araçla direk ulaşabilirsiniz. Eklenmesini istediğiniz başka link, araç, dosya, klasör vs. herneyse konuya yorum şeklinde ekleyebilirsiniz.  

Artık dosyalar arasında gezmek, kısayollarda kaybolmak yok. Bu araşla herşey elinizin altında olacak.

Yorumlar???

ReFeRaNSs
12-02-2009, 20:41   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

İrfan abi teşekkür ederim, indirdim kullanıyorum. çok güzel olmuş ellerine sağlık.

Banned
12-02-2009, 21:32   |  #13  
OP Banlandı
5,777 mesaj
ercanyerci
İrfan abi teşekkür ederim, indirdim kullanıyorum. çok güzel olmuş ellerine sağlık.
Güle güle kullanın da heni beta derler ya onun gibi. Zaten konuyu açma amacım nasıl olmuş değil nasıl olsun istersiniz ? Sorusu. Nelr eklenmesini istersiniz, veya neler olsun istersiniz ? Görüşlerinizi belirtin ona göre düzenleme yapıp hep beraber kullanalım.

ReFeRaNSs
12-02-2009, 21:48   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

Kişiselleştirilebilir olsa sanki daha iyi olur. hani istediğimizi kendimiz koyalım
mümkünse tabi mesela sürükle bırak seklinde kısayolları eklemek, yada arac seceneklerinden ''gözat'' bölümü ile olsa

Birde fark ettimki mesela üzerine geldiğim simge nin ne olduğunu belirten küçük açıklama her zaman çıkmıyor

_cypher_
12-02-2009, 22:50   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

guzele benzio tekrar upload etsende bizde yuklesek Beğendim