Ballmer, 80 inç'lik bir tablet kullanıyor!

CHIP Online
29-05-2012, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft'un patronu Ballmer'ın ofisindeki bu dev Windows 8 canavarı, yakında evimize de girebilir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ball ... llaniyor_33880.html

Resimlerle: CES 2012'nin en iyi tabletleri!

Windows 8 hakkında en çok konuşulan konulardan biri de Microsoft'un dokunmatik tablet ve laptop'lar için sunacağı destek. Ancak bir iddiaya göre Microsoft CEO'su Steve Ballmer çok daha büyük, 80 inç'lik bir tableti ofisinde kullanıyor.

İddianın sahibi ise Microsoft'un üst düzey yöneticilerinden olan Frank Shaw. Shaw'a göre "Steve Ballmer, ofisinde 80 inç'lik dokunmatik bir tablete sahip. Telefonunu ve not kağıdını bıraktı. Ekran dokunmatik ve duvarına asılı". Geçen aylarda CES 2012 fuarında Sharp'ın 80 inç'lik bir televizyonunu görmüştük. Ancak Shaw, Ballmer'ın ofisindeki ekranın farklı bir üreticiye ait olduğunu söylüyor.

Shaw, ekranın Ballmer'ın beyaz tahtası ve e-posta makinesi olduğunu, bu cihazı satacaklarını söylüyor. Ancak Shaw, cihazın şu an tüketicilere yönelik olmadığının altını çiziyor: "Şu an tüketiciler için değil, ancak tarihte her şeyin böyle başladığını biliyoruz. Fikir, iki sene içinde aynı zamanda bilgisayar olan bir ekranın var olması gerektiği."

Tüm konu: Ballmer, 80 inç'lik bir tablet kullanıyor!

Resimlerle: CES 2012'nin en iyi tabletleri!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bilgisayarlar yerine sadece ekranları kullanacağımız bir dönem sizce yakın mı?

bosluk
29-05-2012, 16:05   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2006

Yakın. Yani yakın derken bizim dönemin bir işine yaramayacak belki ama bir sonraki kuşak epey rahat edecek. Kağıt kalem ıvır zıvır yok, rahat birşey. Aslında katlanan ekranları bekliyorum ben bir sonraki kuşakta. Bileğe takılan saatten çıkartılacak, kıvrılıp katlanıp açılacak ve işler şunlar bunlar yazılacak, tekrar katlanıp saatin içine konulacak. Belki katlanma yerine ayfon 5 konseptinde olduğu gibi lazerle görüntü olayı da olabilir. Basarız tuşa, yazıları notları havada tutarız. Şimdi zor gibi gelse de olacak bunlar, en azından teknoloji yavaş da olsa izin vermeye başladı bu hayallere. Tek endişem, 2000 öncesinde artan teknolojik gelişim ivmesinin 2000 sonrasında durma noktasına gelmesi. Neredeyse 10 yıldır öyle aman aman bir gelişim görmüyoruz. Tekrar bir ivme bekliyor insan. Bu ivme de eskiden bilgisayarlarda ve teknolojik ev aletlerindeyken şimdi telefonlardan/tabletlerden gelecek gibi. Bakalım, bekleyelim görelim ;)