Ballmer: Vista'nın problemleri vardı ama...

CHIP Online
25-05-2008, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Steve Ballmer'ın yaptığı yeni açıklamaya göre, Windows Vista'nın sorunlu zamanları tarihe karıştı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Ball ... vardi-ama_7046.html

Steve Ballmer İsrail/Herzeliya'da gerçekleşen bir organizasyonda Vista'nın satışlarının mükemmel derecede iyi olduğunu bildirdi. Microsoft şefi şöyle dedi: "Son kullanıcıya yönelik satılan yeni bilgisayarların neredeyse yüzde 100'ü Vista önyüklü olarak geliyor."

Fakat durum şu ki, son kullanıcının firma müşterileri gibi Windows Vista ve Windows XP arasında bir seçim yapma şansı yok. Ballmer'a göre iş dünyasına yönelik satılan bilgisayarların sadece yüzde 45'i Vista ile birlikte geliyor. Birçok firma halen kararını Windows XP'den yana kullanıyor.

Ayrıca Ballmer, başlangıçta Vista ile cidden uyumluluk sorunları yaşandığını itiraf etti. Fakat bu sorunların artık çözüldüğünü söyledi, zira her geçen gün daha fazla geliştirici Vista uyumlu yazılım yayımlıyor. Ballmer bu problemlerin sebebini uyumluluk ve güvenlik arasındaki taviz-ilişkisine bağladı: "Şunu öğrendik ki, kullanıcılar uyumluluğa daha çok, güvenliğe ise daha az önem veriyorlar."


Tüm konu: Ballmer: Vista'nın problemleri vardı ama...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Şu anki zaman itibariyle Windows Vista çocukluk hastalıklarından kurtuldu mu?

eolos
25-05-2008, 11:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2006

bence de ballmer haklı vista ile ilgili bir cok sorun çözüldü ben vista kullanıyorum ve dogru kullanıldıgı zaman hiç sorun yaratmıyor

mehmet_joss
17-06-2008, 12:25   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2008

bence hala uyumluluk sorunları war tabi vista home ile premiumda.yapılan bütün yenilikler ultimate ye yapılıyor ama üretilen pc lerin çoğunda da ultimate bulunmamakta.mesela home da media player da hatalar war.yamasını indirdim ama hala sorunları dewam etmekte.bence microsoft wista hatasından dönmeli ve yeni çıkırtacağı windows 7 üzerine yoğunlaşmalı.microsoft vista tohumlarını ekti ve de tutmadı.