Başlangıç Onarma Sorunu

rihtisempra
10-06-2010, 16:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhabalar,

Ben bir taşınabilir disk almıştım. (Seagate ST310005EXD101-RK) Bilgisayarıma taktım. (Acer 5738G) ilk başlarda görmedi fakat bir ara gördü Taşınabilir diski ama onda da dosyalar çok yavaş gönderiliyordu. Sonra hard diski çıkarmak zorunda kaldım. Fakat bir daha tanıtamadım. Ben de bilgisayarı yeniden başlatıyım belki çalışır umuduyla bilgisayarı yeniden başlattım fakat bilgisayar açılmıyor. Başlangıç Onrama başlıyor. Yaklaşık yarım dakika çalışıyor. Sonra bilgisayar kapanıyor. Tekrar açıyorum. Yine aynı hatayı alıyorum.

Acaba bilgisayar Taşınabilir Diski kaldırmadı mı?
Veya sorun raporlarına baktığımda Hard Diskle ilgili bir sorun yazıyordu. Acaba Hard Disk mi yandı veya bozuldu?
Eğer öyle bir ihtimal varsa hard diskin içindeki bilgiler kurtarılabilir mi?

İlgilenirseniz evinirim...
İyi Forumlar.

infoman
10-06-2010, 17:11   |  #2  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

işletim sisteminizi göremedim.
Bilgisayarınızı taşınabilir disk olmadan bir iki kere yeniden başlatın sonra bilgisayarınız açıkken USB taşınabilir diskinizi takın sorunsuz açılır ise eyvallah ama açılmazsa başka usb portlarına takın özellikle masaüstü bilgisayar ise arka portlara takın. 
Açılamama sorunu ise bios ayarlarınızı varsayılan ayarlara çekip yeniden başlangıç onarımı yaptırmayı deneyin. detaylı bilgi olsa daha çok yardımcı olabiliriz.

hakan95
10-06-2010, 17:35   |  #3  
Yeni Üye
32 mesaj
Alıntı: infoman  
işletim sisteminizi göremedim.
Bilgisayarınızı taşınabilir disk olmadan bir iki kere yeniden başlatın sonra bilgisayarınız açıkken USB taşınabilir diskinizi takın sorunsuz açılır ise eyvallah ama açılmazsa başka usb portlarına takın özellikle masaüstü bilgisayar ise arka portlara takın. 
Açılamama sorunu ise bios ayarlarınızı varsayılan ayarlara çekip yeniden başlangıç onarımı yaptırmayı deneyin. detaylı bilgi olsa daha çok yardımcı olabiliriz.
bunları uygula sorunu çözersin  eger  olmassa hata raporunun içerigini yaz. Birde öle çözüm arayalım

rihtisempra
10-06-2010, 17:47   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

Zaten şu anda Taşınabilir Dİsk takılı değil. Normalde açılmıyor bilgisayar.
İşletim Sisteminin Özellikleri:
İntel Core 2 Duo processor P7450 (2.13 GHz, 1066 MHz FSB , 3 MB L2 Cache)
4 gb DDr3 ram.

Bios ayarlarını nasıl normale döndürebilirim?