başlat çubuğu sorunu

samethdd
02-08-2010, 21:18   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

iyi günler bilgisayarı her açtığımda imleci başlat çubuğunun üzerine getirdiğimde kum saati çıkıyor ve ayrıca masa üstü simgelerinde işlem yapıamıyor yani donmuş oluyor.görev yöneticisini çalıştırıp ordan explorer.exe yi sonlandırıp yeniden explorer.exe görevi çalıştırdığımda bilgisayar düzeliyor format attım yine aynı sorunu yaşadım xp yi onardım yine aynı problem ne yapmam gerekiyor?şimdiden teşekkürler...

sistem özellikleri
win xp pro service pack 3
pentium 4 3.0 ghz
1gb ram
gforce 7300 gt 256 mb ekran

mustafa2116
03-08-2010, 00:09   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

hdd ye bir hata ayıklama yaptır. anlaşılan hdd ölmüş :(

samethdd
04-08-2010, 01:02   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

hdd de bir problem olduğunu düşünmüyorum çünkü bu gün yine format attımekran kartının driverini yükleyene kadar problem yoktu.driver iyükledim bilgisayarı yeniden başlattığımda aynı sorunlakarşılaştım.ekran kartı driverimi nvidianın sitesinden indirdim modelgforce 7300gt 256 ddr3

mustafa2116
07-08-2010, 00:38   |  #4  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: samethdd  
hdd de bir problem olduğunu düşünmüyorum çünkü bu gün yine format attımekran kartının driverini yükleyene kadar problem yoktu.driver iyükledim bilgisayarı yeniden başlattığımda aynı sorunlakarşılaştım.ekran kartı driverimi nvidianın sitesinden indirdim modelgforce 7300gt 256
sorun hdd ölümü hdd bozulması değil gibi geliyor.

Aynı sorun birkere başıma geldi.
 Formata gelen bir idz üstüne formatı attım diski toplayıp prograları kurdum 3 gün sonra tekrar geldi.
 sonra hdd araştırması içi hata ayıklama ve ntfs onayalama işlemnine girdim. sorun %80 hdd ölü alan bulundu yazısıyla anlaşıldı. hdd delik deşik değilde düz bir cizgiyle büyük oranda parçalanmış. hatasız alanda ilk alan olduğu için formatı kabul ediyor ama hdd kullanıldıkca hatalı alan işlemleri tıkıyor.

hdd yi 10 a böl  son böldüğün yere işletim sistemini kur. bak ozaman çökmeden zorlanmadan çalışır. EĞER DEDİĞİM GİBİ BİR HATA OLUŞMUŞSA.