Başlat menüsü Windows 9'a mı kaldı?

CHIP Online
08-08-2014, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8.1'e gelmesi beklenen Başlat menüsü, yoksa Windows 9'a mı kaldı?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/bas ... mi-kaldi_48785.html

Resimlerle: Windows yazılımlarına ücretsiz alternafitler!

Microsoft, Windows'tan kaldırdığı Başlat menüsünü geri getirme kararını sene başında açıklamış ve Windows 8.1'e gelecek olan yeni güncellemeleri adres olarak göstermişti. Ancak ilk güncellemeden Başlat menüsü çıkmadığı gibi, yeni güncellemelerde de menüden şimdilik bahsedilmiyor. Microsoft'un bu sırada çok yoğun olarak Windows 9 üzerinde çalıştığı ve Steve Ballmer'ın enkazı olarak bilinen Windows 8'ten kurtulmak istediği tahmin ediliyor. Dolayısıyla, kullanıcıların Windows 8.1'den Windows 9'a geçişini hızlandırmak için Windows 8.1'e Başlat menüsü gelmeme ihtimali de çok yüksek görülüyor.


Microsoft ayrıca, çok beğenilen Windows 7'nin de ileride bir Windows XP vakasına dönüşmemesi için bu işletim sisteminin destek süresini uzatmamayı düşünüyor. Böylece özellikle iş dünyasının şimdiden, Windows 7 bilgisayarlarını Windows 9'a güncellemek üzere hazırlık yapmasını istiyor. Windows 7 şu anda kullanımda olan Windows sistemleri arasında %51.22 ile en yüksek paya sahip bulunuyor.


Microsoft'un Windows 9'u hazırlarken Windows 7'nin ve Windows 8'in çok beğenilen özelliklerini birleştirerek çekici bir işletim sistemi hazırlamaya çalıştığı biliniyor.

Tüm Konu: Başlat menüsü Windows 9'a mı kaldı?

Resimlerle: Windows yazılımlarına ücretsiz alternafitler!

Kaynak: www.chip.com.tr