BAŞLATTAKİ PROĞRAMLARIN İÇİ YOK OLDU

HPQ-User
15-06-2008, 12:53   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

TURKEY sormuş:
MERHABA...BAŞLAT MENUSUNDEKİ PROĞRAMLAR 'A -BOŞ- DİYE YAZIYOR YANİ PROĞRAMLARI BULAMIYORUM. ANCAK C VE ADMİSTER DA TÜM PROĞRAM DOSYALARI DURUYOR BİLGİSAYAR DÜZENLİ ÇALIŞIYOR BİR TUHAFLIK YAPMIYOR ANCAK BUNA BAĞLI OLARAK GERİ YÜKLEME YAPAMADIM YARDIM VE DESTEK ÇALIŞMIYOR BEN C DEN DESK TEN START MENUSU VE YOLUYLA ULAŞTIM FAKAT 4 KEZ YAPMAMA RAĞMEN GERİ TARİHE YÜKLEMEDİ. GERİ YÜKLEME MODUNDAYKEN YARDIMA TIKLADIM SİSTEM HİZMETİNİN ÇALIŞMADIĞINI BELİRTİR PENCERE AÇTI VE YARDIM DESTEĞİ ÇALIŞTIRIN YAZDI AMA ZATEN YARDIM DESTEK SEGMESI ÇALIŞMIYOR VE "HELPPCTR.EXE" WİNDOSWS TARAFINDAN BULUNAMIYOR DİYOR. LÜTFEN BU KONULARDA BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM. ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDER FAYDALI ÇALIŞMALARINIZIN DEVAMINI DİLERİM.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
P4 3.06 GHZ -1.024 BYT RAM-80 G SATA H.DİSK 256 EKRAN K.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; .NET CLR 2.0.50727)

one2one
15-06-2008, 13:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
121 mesaj

sistem geri yüklemeyi güvenli modda denedinizmi ?

SaGoPa KaJMeR.
15-06-2008, 13:14   |  #3  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

Sistemi geri yüklemeyi bide burdan dene isterden
Başlat/calıştır/ msconfig /  
Sistemi geri yüklemeyi başlat 'dan başlatabilirsin

turkey34
15-06-2008, 13:48   |  #4  
Taze Üye
11 mesaj

Sistemi geri yüklemeyi bide burdan dene isterden
Başlat/calıştır/ msconfig /
Sistemi geri yüklemeyi başlat 'dan başlatabilirsin

bu şekilde de denedim sistem hemen kapandı. sonra açıldı ama hep aynı işlem oluyor bir türlü geri yüklemiyor ve proğramlarda görünmüyor. berbat bir durumda kaldık işin başkaca çözümü yok mu acaba. sistem hizmeti nerden başlatılır orayı çalıştırayım. birde yadrım ve destek i çalıştırmak isterken helpctr.exe uyarı yazıyor . bu durumda ne yapmak gerekir bir zahmet yardımcı olursanız çok memnun olurum.

SaGoPa KaJMeR.
15-06-2008, 14:04   |  #5  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

Çalıştır'a services.msc yaz. Açılan "Hizmetler" sayfasında sistem servislerinin listesini göreceksin. Buradaki "Yardım ve Destek" hizmeti "Otomatik" olması lazım.

turkey34
15-06-2008, 14:08   |  #6  
Taze Üye
11 mesaj

arkadaşlar mesaj alamadım sizden, mesajım ulaşmadımı size benim sorunuma çözüm bulamayacakmıyız. bu sorun bu kadar çözümsüz mü acaba format atmadan. arkadaşlar yinede bir çözüm bulursanız yazın lütfen şimdiden çok teşekkürler

turkey34
15-06-2008, 14:14   |  #7  
Taze Üye
11 mesaj

byburak kardeşim yazdığın işlemi yaptım fakat hizmetler sıralamasında "yardım ve destek" diye bir hizmet yok. Y harfınde 2 hizmet var biri yazdırma diğeri yönledirme başkada yok. ne yapmamı önerirsin şimdi..

SaGoPa KaJMeR.
15-06-2008, 15:03   |  #8  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

Bu problem,Kayıt defterindeki verinin silinmesi veya hasar görmesiyle ortaya çıkıyor!

Şu yolu takip edin;Kayıt defterini açın(Çalıştır'a regedit yazın,tamam'a tıklayın)

HKEY LOCAL MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/App Paths anahtarlarına kadar açın ve HELPCTR.EXE 'sine çift tıklayın ve sağda açılan değere(Varsayılan'a) sağ tıklayın,çıkan menüdeki "değiştir"e tıklayın ve çıkan kutudaki ,alttaki bölüme((Değer verisi))şunu kopyalıyıp,yapıştırın (veyahut yazın);
C:\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries\HelpCtr.exe
ve Tamam'a tıklayın,Bilgisayarınızı tekrar başlatın!!

buradan http://support.microsoft.com/kb/555472/de çevrilmiş.

kolay gelsin..

turkey34
15-06-2008, 16:16   |  #9  
Taze Üye
11 mesaj

by burak arkadaşım açıklamanı aynen ve harfiyen yerine getirtim app paths kadar geldim ve içinde helpctr.exe aradım ama lanet ne gezer yok bu öğe bu bölümde yok abicim..şimdi ne olacak kaldık böyle senide pazar pazar uğraştırdım hakkını helal et. allah razı olsun. ne yaptıysam verdiğiniz tüm aydınlatıcı bilgileri kullanarak  olmadı olmadı...allah hayırlısınız versin. nasıl bir hata yaptıysam olmuyor...son bir önerin olursa eğer...teşekkür ederim ...

SaGoPa KaJMeR.
15-06-2008, 17:01   |  #10  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

Hakkım Helal Olsun .
Sana Arkadaşım Bi önerim daha var.

Öncelikle başlat ve Çalıştır'a şunu yaz; regsvr32 hhctrl.ocx
ve Tamam'a bas.
Bu yardım etmediyse,şu yazılımı((Yama)) yükleyin;

Sorun ortadan kalkıcaktır. :)

turkey34
15-06-2008, 17:09   |  #11  
Taze Üye
11 mesaj

byburak kardeşim dediğini şimdi yaptım ve başarıyla gerçekleşti diye bir pencere açtı ve tamamla kapattım şimdi mesajdan sonra makineyi kapatıp açacağım inşallah geri yükleme olur veya sistem hizmeti çalışmaya başlar. daha başka bir sorunda beklemede başlatta ki proğram seğmesinde proğramlar yok "boş" kelimesi yazıyor...fakat sana çok teşekkür ederim allah razı olsun...başarılarının devamını dilerim.sistemi yeniden açayım sonuş alırsam tekrar yazacağım...sağol...

turkey34
15-06-2008, 17:43   |  #12  
Taze Üye
11 mesaj

by burak makineyi açtım yeniden geri yükleme yaptım fakat hiçbir geri tarihi almıyor ve yine sistem hizmeti çalışmadığı için yapılamadı diyor. verdiğin linkten yamama baktım sorry diye bir yazı vardı all languıce tarattım italyanca buldu 1 tane onu türkçeye dile çevirdi indirdim ama kurmadı ve "service pack" kurulu olmayan makine için geçerlidir diye yazdı xp pro için baktım ama bulamadım....neyse 5 saatır uğratık olmuyor . sana çok teşekkür ederim sanıyorum başka yapacak birşey yok. bu xp yi yükleyen arkadaş cd.sni vermedi bana kendiside yok ankaraya gitmiş. kala kaldık ortada. herşey için teşekkür ederim....taktir den öte köy olmaz...

SaGoPa KaJMeR.
15-06-2008, 17:48   |  #13  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
turkey34
by burak makineyi açtım yeniden geri yükleme yaptım fakat hiçbir geri tarihi almıyor ve yine sistem hizmeti çalışmadığı için yapılamadı diyor. verdiğin linkten yamama baktım sorry diye bir yazı vardı all languıce tarattım italyanca buldu 1 tane onu türkçeye dile çevirdi indirdim ama kurmadı ve "service pack" kurulu olmayan makine için geçerlidir diye yazdı xp pro için baktım ama bulamadım....neyse 5 saatır uğratık olmuyor . sana çok teşekkür ederim sanıyorum başka yapacak birşey yok. bu xp yi yükleyen arkadaş cd.sni vermedi bana kendiside yok ankaraya gitmiş. kala kaldık ortada. herşey için teşekkür ederim....taktir den öte köy olmaz...
Arkadaşım geri bir secenek Kalıyor. Xp Format cd Degiştirmen Gerekiyor. Format cd'sinden kaynaklanabilir.Beğendim

turkey34
15-06-2008, 17:52   |  #14  
Taze Üye
11 mesaj

byburak kardeş olmadı malesef yine geri yüklemedi yama bölümüne baktım ancak sayfada sorry diye bir ibare var indirme vermedi...kala kaldık böylece. herşeye rağmen çok teşekkür ederim. allah kolaylıklar versin...

turkey34
15-06-2008, 18:03   |  #15  
Taze Üye
11 mesaj

format cd bende yokki...hiç olmadı..bu durum 2 gündür oldu 4 gün önce geri yükleme yaptım dvd. görmuyor diye..

ve düzelmişti. yükleyen arkadaş cd. vermedi...

SaGoPa KaJMeR.
16-06-2008, 07:51   |  #16  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
turkey34
format cd bende yokki...hiç olmadı..bu durum 2 gündür oldu 4 gün önce geri yükleme yaptım dvd. görmuyor diye..

ve düzelmişti. yükleyen arkadaş cd. vermedi...

Yeni Bir tane Cillop Gibi  Format Cd'alsana Başkasına Baglı Olma Beğendim

VatanTRmekan24
16-06-2008, 08:06   |  #17  
Yıllanmış Üye
100 mesaj

XP CD si yoksa Format atman Imkansiz zaten birde bu yolu dene XP alirken format atmandan önce

CD yi sürücüye takin cikan INSTALL sayfasini kapatin sonra

Baslat Calistir secin Ve bu satiri kopyalayip yazin

SFC /SCANNOW

Daha sonra CD ile Tamir etmeye caliscaktir en gec 20 dakka sürüyor yani Format atmadan önce Bunu denemekte yarar vardir daha sonra gene olmassa bu sefer CD takip Format yoluna giderken burdada bir Tamir edin Format atmaktan iyidir yalniz Bilgisayarin eskisi gbi temiz olmasini istiyorsan FORMAT at derim tabi en bata bilmen lazim neler yüklecek diye Driver olarak yada Program olarak

Umarim yardimci olmusumdur selametle

turkey34
16-06-2008, 16:12   |  #18  
Taze Üye
11 mesaj

dostum merhaba sabah namazında makineyi açtım ya allah ya bismillah dedim ve senden gelen mesajı okudum ardın dan bir xp cd. buldum ve şimdi mesajda yazdığın görevi yapıyorum işlem başladı inşallah başarılı olur. YÜCE ALLAHIN ve senin sayende (sabah namazının hikmetine) sığınarak şimdiden çok teşekkür ederim. işlem bittiğinde son durumu bildireceğim size...

turkey34
16-06-2008, 20:18   |  #19  
Taze Üye
11 mesaj

mekan24 dediğin işlemi saat 5 den beri yapıyorum ilk önce verdiğin işlem kelimesini kopyaladım çalıştıra sonra
bir işlem yaptı 25 dk.sürdü sonra pencereyi kapattı ve kasadan 5 saniye arayla bir işlem sesi geliyor ve işlem ışığı on an yanıp sönüyor acaba kaybolan dosyaları mı işliyor. anlamadım ki. kontrol etme işlemlerinide bilmiyorum. makineyi kapatıp açsam mı acaba. xp cd.si hala makinede durum nedir anlamadım. bir arkadaşım var mı acaba şuan forumda.bir akıl verseniz.