Batarya sorunu laptop'ları geri çağırttı!

CHIP Online
15-10-2009, 12:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bir PC devi daha, bazı laptop modellerini geri çağırıyor: İşte o dev ve geri çağırma nedeni...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/bata ... cagirtti_15836.html

Resimlerle: Asus, Moko kızlarıyla reklam yaptı!

Asus, bazı X51 ve Pro52 notebook modellerinin bataryasını ücretsiz olarak değiştiriyor. Sebep: Aşırı ısınmadan dolayı potansiyel yanma tehlikesi.

Asus, 2007'de dağıtılan notebook modellerinde uzun süreli kullanımdan sonra aşırı ısınıp yanmaya başlayan, bozuk bataryalar kullandı. Notebook ve kullanıcıların daha fazla zarara girmemesi için Asus, ücretsiz ek batarya sunumu yapıyor.

X51 ve Pro52 notebook sahipleri internette yayımlanan bir listede cihazlarının bozuk bataryalı modellerden bir olup olmadığını kontrol edebilir. Eğer durum böyleyse eski bataryalarını firmaya ulaştırıp yenisini alabiliyorlar.

Tüm konu: Batarya sorunu laptop'ları geri çağırttı!

İzleyin: ASUS M50VM

Resimlerle: Asus, Moko kızlarıyla reklam yaptı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu durumdan muzdarip bir Asus notebook'unuz var mı?

abkede
15-10-2009, 20:01   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bende bi kaç ay önce Asus F 50S srerisi bir notebook aldım. Aldığım günden beri bataryamın bitim süresi 1 saat 15 dkkayı maalesef geçemiyor. Aldığım bilgisayarcı; uğraştım ama zaten en fazla 2 saat lik bir ömür vadedilmiş, diyor. Ve tabiki batarya çok ısınıyor. Yalnız batarya değil bazen tüm laptopun yanacağından korkuyorum. Şarj ünitesinin ısısından bahsetmek bile istemiyorum. Arada dinlendirmeye çalışıyorum. Ama işyerinde de kullandığım için bu çok da mümkün olmuyor. Bilgisayarın performasından memnunum ama bu batarya sorunu kesinlikle bu modelde de var diye düşünüyorum. Asus'a bir mail atmıştım ama cevap gelmedi. Umarım burdaki uyarım bir şekilde kulaklarına gider de olası bir tehlikeden haberdar olurlar.

zxsel
17-10-2009, 16:46   |  #3  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
903 mesaj

http://rma.asus.de/battery/battery.aspx?country=all         
bu sıteye gırın pıl ve pc altındakı serı numarası yla kontrol edın 

eger cvp soyle ıse
Checking the notebook and battery serial shows that the battery pack must not replaced. 

servıse gıdın degıstırın pılı benımkıde var bu serıde demek bızede yol gozuktu  by zxsel