Battlefield Hardline'a erteleme şoku!

CHIP Online
24-07-2014, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Pek çok oyuncunun heyecanla beklediği oyun, ani bir açıklama ile başka bahara ertelendi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/bat ... eme-soku_48527.html

Resimlerle: E3 2014'ün bomba oyunları!

FIFA serisinin ve daha pek çok efsane olmuş oyunun yapımcısı Electronic Arts Inc. büyük bir tatil oyunu olması beklenen Battlefield Hardline'ın çıkış tarihini önümüzdeki yıla kadar erteledi. 21 Ekim tarihinde çıkış yapması beklenen ünlü FPS oyunu, 2015'in başlarında markete çıkacak. Dragon Age Inquisiton'ın çıkış tarihi ise, 7 Ekim tarihinden 18 Kasım tarihine ertelenmiş durumda.


Bu erteleme yüzünden Battlefield için yılbaşı satış dönemini kaçıran Electronic Arts, önümüzdeki Mart ayına kadar olan finansal hedeflerini bir miktar değiştirdi. Firmanın yeni hedefi, 4.1 milyar dolar satış ve 1.85 dolar hisse payı fiyatı olarak gözüküyor. Analistler ise, hisse payı fiyatlarının 1.88 dolar ve satışın 4.14 milyar dolar olacağını tahmin ediyor.


Firma, Battlefield Hardline'ın ertelenmesinin, oyunun iyiliği açısından gerekli bir hareket olduğunu savunmakta. Oyun geç çıkış tarihinden oluşacak olan finansal eksikliğin de, daha uzun bir satış süresi içerisinde giderilebileceği söylenmekte. Firmanın baş finansal sorumlularından Blake Jorgensen de, bu durumun negatif veya pozitif hiçbir şeyi göstermediğini, yılın henüz çok başında olduklarını söylüyor.


Devamı, haberimizin ikinci sayfasında...


Tüm Konu: Battlefield Hardline'a erteleme şoku!

Resimlerle: E3 2014'ün bomba oyunları!

Kaynak: www.chip.com.tr