Bedava antivirüs felaketi!

CHIP Online
14-11-2011, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sizi koruduğunu sandığınız bu bedava antivürüslerin zararlı yakalama oranı: Yüzde 0 (sayıyla: sıfır)

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/bedava-antivirus-felaketi_30287.html


Resimlerle: Zararlı yazılım canlandırması: İşte PC-virüsleri böyle gözüküyor

Son zamanlarda Android işletim sistemini kullanan cihazlar, zararlı tehlikesini giderek daha fazla hissediyor. Kullanıcılar ise, bu tehlikeden korunmak için, genellikle ücretsiz antivirüs uygulamalarını tercih ediyor. Peki bu uygulamalar cebinizi ya da tabletinizi gerçekten koruyabiliyor mu?

Antivirüs testleri ile tanınan AV-Test.org'un yaptığı araştırmaya bakarsak, cevap ne yazık ki hayır! Android Market üzerinden ücretsiz dağıtılan 7 antivirüsü teste sokan site, elde ettiği sonuçlarla bu korkunç gerçeği gözler önüne seriyor. Antivirus Free, BluePoint Antivirus Free, GuardX Antivirus, Kinetoo Malware Scan, LabMSF Antivirus beta, Privateer Lite ve Zoner AntiVirus Free, yapılan testlerde tam anlamıyla sınıfta kaldılar.

Testin en iyisi, ancak yüzde 38'lik zararlı yakalama oranına ulaşan Zoner olurken, onu yüzde 6 gibi komik bir oranla Kinetoo takip ediyor. Diğer 5 uygulamanın yakalama oranı ise, inanılmaz olsa da, yüzde sıfır!

Kısacası Android cihazınızı korumak için bu yazılımlardan birini kullanıyorsanız, en azından sistem kaynaklarını tüketmemek ve depolama alanınızda boş yer açmak için hemen onu silebilirsiniz...


Tüm konu: Bedava antivirüs felaketi!

Resimlerle: Zararlı yazılım canlandırması: İşte PC-virüsleri böyle gözüküyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Android cihazınını nasıl koruyorsunuz?