BELA VIRUS

HPQ-User
08-02-2009, 22:19   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

RaMBo sormuş:
arkadaslar bilgisayarimda bi r vurus var ismini bilemiyorum başlat/çalıştır/gpedit.msc yaz enterla sonra kullanıcı yapılandırılması/yönetim şablonları/sistem/ctrl+alt+del seçenekleri/görev yöneticisini devreden kaldır'a çift tıkla ve devre dışı  bu komutlari yaptigim halde gorev yoneticisi acilmiyor format mi atmam gerekecek ....?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
1 GB RAM 512 MB EKRAN KARTI  320 GB HDD 2.66 intel pentium 4 islemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

HaCKo-X
08-02-2009, 23:17   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Kardeşim yaptığın doğruda... birde regedit(kayıt defteri) ten denesen işine yarıyabilir...
'Regedit\HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\Current version\policies\system'  dersin daha sonra system klasörünü açıp sağ tıklayıp D-WORD değeri oluştur buna DisableTaskMgr ismini ver.Daha sonra oluşturduğun değerin üzerine tıkla değerini eğer 1 verirsen gizli olur yani pasif ,0 verirsen aktif olur..inş işine yarar:)
NOT:policies'ten sonra 'system' pro kullanıcılarında olmayabilir ,eğer yoksa 'polices'in üzerine sağ tıkla ve yeni klasör oluşturup adını system olarak ayarla...
selametle..

Metal_Milita
08-02-2009, 23:48   |  #3  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

gpedit.msc konsolundanda aktifletirabilirsin görev yöneticisini ama virüs bulaşmışsa bu zor biraz virüs temizlenmeden açılmaz virüs programınında kurulmasını engelleyen bir virüs bu bildiğim kadarıyla eğer şansın varsa kurabilirsin belki önerimde  Kaspersky 2009 dur

Hallederiz_87
09-02-2009, 01:58   |  #4  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj
HPQ-User
RaMBo sormuş:
arkadaslar bilgisayarimda bi r vurus var ismini bilemiyorum başlat/çalıştır/gpedit.msc yaz enterla sonra kullanıcı yapılandırılması/yönetim şablonları/sistem/ctrl+alt+del seçenekleri/görev yöneticisini devreden kaldır'a çift tıkla ve devre dışı  bu komutlari yaptigim halde gorev yoneticisi acilmiyor format mi atmam gerekecek ....?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
1 GB RAM 512 MB EKRAN KARTI  320 GB HDD 2.66 intel pentium 4 islemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Sanada aynı tafsiyem Virüslü XP'yi bırak Windows 7'i veya diğer İşl.sistemlerini tercih et görev yöneticisini kafana takma deli olursun..Deli
aynı sorun bendede var hdd'yi komple sıfırladım fabrika ayarlarına döndürdüm nafile yine aynı yine aynı

---------------------------------------------------

Anakart:Asus(P4P800)
İntel(R) inside Pentium(R)4 CPU:(2.8ooGHz)
V-Data:256x256=512(Dual)RAM
HDD:Maxtor(120GB)
Ekran kartı:Hightech Excalibur Radeon 9200 SE
Tv kartı:AVerMedia TV Series Device - Bt878 Video Section Multimedia Video
Kasa:Chassis manufacture füme renkte(Chassis version çantalı kasa)
CASECOM ATXP4 SWITCHING POWER SUPPLY(P4-420W)

Son Düzenleme: Hallederiz_87 ~ 09 Şubat 2009 01:59
- - - MERT - - -
09-02-2009, 02:25   |  #5  
Yıllanmış Üye
537 mesaj

Kaspersky'ın son sürümünü indirip kurun. Ardından komple sistemi taratın. Bulunan virüsleri de silin. Hiçbir sorun kalmayacaktır.