beyin fazladan doluyor

HPQ-User
06-03-2009, 10:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

murat sormuş:
benim sorunum ornek, pc yi format yani sildim yeniden windows xp kurdum ortalama 4 GB aradan belirli zamana gectiginde ornek 4 ay sonra birde bakmisin beyin dolmus olmus 20 GB nerede bu kadar dosya goremiyorum devamli beyin doluyor dosyalar sakli, sorunu bu yonden, interneti kullandigimda
genelde internetden diziizle net buna benzer  sitelerden dizilere bakiyorum ve gaste haberlerini okuyorum.
yardimlariniz icin simdider tesekurler
islerinizde basarilar

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel pentium 4  3,6 GHZ  1 DDR RAM
kullanim  windows xp

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)

Banned
06-03-2009, 10:42   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

beyin derken hard diski kastediyorsun sanırım o yer kaplayanlar yedeklerdir her program  kurmanda,kaldırmanda vs windows yedek alır onları silebilirsin xp de nerde hatırşlamıyorum ama denetim masasında diskte yer aç gibi bir seçenek olmalı oradan son yedek hariç geri kalanları sil
ayrıca ccleaner i kurup haftada bir çöp dosyaları temizle

SAİNT
06-03-2009, 10:45   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

neteresan bi durum kullandığınız tarıfe kotalımı yoksa sınırsızmı ? eğer kotalıysa dediğiniz gibi 4 gb 20 gb oluyorsa faturaya yansır ve dikkatini çeker.
yok sınırsız ise yinede indirdiğiniz yazılımların ne kadar olduğuna bakın ordada bu şekilde bi ibare varsa sizin yetkiniz dışında bi yazılım var sisteminizde kaç birim varsa hepsini formatlayın virüs olma ihtimali aklıma gelen.
ayrıca yedeklerinizi bi taratın acaba indirmiş olduğunuz herhangi bir dosyada virüs olabilir genllikle bu korsan yazılımları tam sürüme yükseltip işimiz görürken diğer yandan arka kapı açan krekler.

trinity
06-03-2009, 11:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

genel bir temizlik yapın internet arka kalanlarını silin bunu için advanced saytam care 3 gibi rogramları kullanın ve onnu otomatik bakıma ayarlayın ve zamanla o sizin yerinize temizlik yapar

ilginch
06-03-2009, 11:27   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,635 mesaj

sistem geri yükleme noktalarını temizlemeni öneririm.
hepsi 20 gb olur mu bilmem ama faydası olur.
c>sağ tık>özellikler>diski temizle

mesut_illegal
06-03-2009, 11:44   |  #6  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

başlat çalıştır %temp% yazıp enter deyiniz gelen klasörün içindeki herşeyi siliniz.

birde başlat çalıştır Prefetch yazıp enter deyiniz.klasörün içindeki herşeyi siliniz.

sonra arkadaşların dediği gibi haftada bir ccleaner programını kurup kullanınız.