BIGPOINT'un oyunları;Seafight,Dark Orbit,Mafia..

HugoSanchez
07-10-2008, 19:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2008


Arkadaşlar aşağıda http://tr.bigpoint.com/ sitesindeki hoşuma giden ve Türkiye' de de bayağı sevdalısı olan oyunların açıklamalarını derledim, online oyun hastalarına bir rehber olacak bu bilgiler umarım hoşunuza gider. Bağlantı kopuklukları varsa affınıza sığınıyorum,bilgileri değişik kaynaklardan toparladım. Sevgiler...

DARK ORBİT

Bağlı bulunduğun şirketin uzayın hakimiyetini ele geçirebilmesi için tehdit oluşturan herşeyi yok etmelisin. Kendini Şirketler savaşında göster. Hammaddeleri topla ve düşmanlarına uzayı dar et!

DarkOrbit heyecan ve macera dolu, canlı olarak gerçek oyunculara karşı Multiplayer(çoklu oyuncu) modunda oynanan, bir savaş oyunudur. 10 tane Uzay Gemisinden birini seç, malzemelerini ve silahlarını yükle ve şirketin için Uzayın boşluğunda, Hammadde aramaya çık bu arada düşmanlarını yok et ve uzayın korkulan pilotu ol!

Görevleri yerine getir ve seviyeni artır. Yeni sektörleri tara ve şirketini düşmanlardan koru. Bu arada da 10.000 euro kazanma şansını yakala.

Oyuna galaksi savaşı. venüs, mars ve earth isimli 3 şirketten herhangi birinde phoenix isimli küçük ve bedava olan gemiyle başlıyorsunuz. zamanla topladığınız bonus kutuları ve yok ettiğiniz gemilerden çıkan hammadeleri satarak geminiz geliştiriyorsunuz.

Bu şirketlerin amacı sizi diğer şirketlerden ayırması ve onlarla savaşmanız anlamına gelmekte.Oyundaki amacınız ise kendinize uzay gemisi alarak onu geliştirmeniz.Geminizi geliştirmek için tabikide silah,kalkan vb. malzemeleri almanız gerekmektedir.Uzay gemileri , silah , kalkan , jenaratörler ,mermi gibi malzemeleri oyundaki hangar bölümünden alabilirsiniz. Aldığınız malzemeleri geminize koymak için hangardaki donanım bölümünden yapabilirsiniz.Ekstra bölümünde geminize robot alabilirsiniz. Bu robot geminizi zarar gördüğünde onarıcaktır.


Dark Orbitde size verilen görevler var. Bu görevler sayesinde daha çabuk tecrübe puanı kazanıp seviye atlayabilirsiniz. Görevi bitirdiğiniz zaman size tecrübe puanı ve kredi verir. Görevler dışında tecrübe puanı toplamak için haritada bulunan gezgin(Streuner) isimli uzay gemilerini yok edip tecrübe puanı , kredi , iridium , şeref puanı kazanabilirsiniz.
Haritanın belirli yerlerinde hammaddeler bulunmaktadır. Bu hammaddeleri şirketiniz için toplayarak satmalısınız.Ya da bu hammedeleri satmak istemiyorsanız oyundaki laboratuvar bölümünden kendinize yeni bir hammadde üretebilirsiniz. Yeni ürettiğiniz hammadde sizin geminizin darbe puanını veya gücünü arttırır. Oyunda haritadaki yuvarlaklar atlayış portalı anlamına gelmektedir. Bu portal sayesinde diğer haritalarda seviye atlamaya çalışabilir veya düşmanınızdan kaçabilirsiniz.

Oyunun alışveriş bölümünde başka oyuncuların sattığı malzemeleri oyuncunun belirlediği fiyata alabilirsiniz veya oyuncuya kendi belirlediğiniz teklifi sunabilirsiniz. İsterseniz de kendi malzemelerinizi alışveriş bölümünden satabilirsiniz.
Oyundaki klan bölümünde belirli bir oyuncunun kurduğu klana katılabilir veya klan kurucusu olarak klana alınacak yeni üyeleri seçebilir, üyelere mesaj yollayabilir, klan kasasını yönetebilir ve en önemlisi savaş kararları verebilirsiniz.

Oyunun iyi tarafı genelde bu tür oyunlarda vip üyeliklerin çok büyük avantajları vardır. Bu oyunda da aynı kural geçerli ancak farkı uzun vadede uridium maddesini(para verip alabildiğiniz yani vip özellik) kazanabiliyorsunuz. Yani ya parayı basıp 5 dk içinde kazanıyorsunuz ya da 1 hafta hiç başından kalkmadan oynuyorsunuz. düşman gemilerini öldürdükçe kredi, şeref puanı, rütbe ve hammadde kazanıyorsunuz. Eğer kendi şirketinizden olan bir gemiye saldırır ya da yok ederseniz şeref puanınız düşüyor. Çok keyifli bir oyun. Zamanı olanlara bir göz atmalarını tavsiye ederim.
Oyunda Vip Üyelik Bulunmakta Vip Üye Olmanın Bazı Avantajları var;
1. Oyundan daha hızlı çıkış: Çıkış tuşuna bastıktan 5 saniye sonra oyundan çıkabilirsiniz.

2. Pazardan alacağın her malzemede %5 indirim.

3. Daha çabuk tamir.

SEAFIGHT – KORSANCILIK OYUNU

BigPoint’in Türkçe’ye de çevirdiği oyun, online oyuncular için klasik Ogame, Travian tarzından biraz daha hareketli bir online oyun ortamına geçişi sağlıyor.
Seafight, bir online bedava Flash tabanlı gemi yönetim oyunu. Bir geminiz var ve göreviniz bu geminizi yönetmek, güçlendirmek, gerekirse daha iyilerini satın almak, denizler aleminin en güçlük korsanı olmak!
Şimdi oyunun önemli noktalarını inceleyelim:
İlk Olarak Oyuna Küçük Bir Gemi , Bir Top , Gülleler Ve Gemini Yönetecek Bir Korsan İle Başlıyorsunuz.Kurallar Çok Basit Diğer Oyuncularla Savaşarak , Denizdeki Yaratıkları Öldürerek Ve Oyundaki Görevleri Yaparak Geminizi Ve Mürettebatınızı Geliştirmeye Çalışıyorsunuz.
Para
Seafight’ta para birimi altın ve inci. Altını her yerden toplayabilirsiniz. İnciyi de toplayabilirsiniz. Altın için en iyi kaynaklar, denize ışıldayan tanecikler. Bu taneciklerden bazen yüzbinlerce altının bulunduğu hazineleri kazanabilirsiniz. Ayrıca incileri de toplayabilirsiniz. Ancak, bulacağınız inci miktarı altına göre çok daha az olacaktır. İnci ayrıca en önemli maddeleri satın almak için çok gerekecek. Denizdeki yaratıkları öldürerek de altın kazanabileceğiniz gibi, düşman gemilerini batırarak da altın kazanabilirsiniz.
Gemi & Kaptan & Mürettebat
Oyunda geminizde çalıştıracağınız aşçı, korsan, kaptan, dümenci, esir, topçu, marangoz, gözcü ve hekim gibi mürettebat bulunuyor. Bu mürettebattan istediklerinizi oyundaki “meyhane” bölümünden kiralayabiliyorsunuz. Her birine ciddi altın miktarı ödüyorsunuz. Çalışanlarınızın karnını doyurmalı, en önemli gıda maddeleri rom ve meyvayı esirgememelisiniz. Aksi takdirde büyük sağlık problemleriyle karşılaşacaklardır.
Geminizin hızını daha iyi dümenlerle arttırabildiğiniz gibi, denizdeki parlayan maddelerden de bazen bonus olarak hızınız artabilir. Ayrıca tersaneden daha iyi gemiler satın alabilirsiniz. Tüccardan gemi ve görevler için işe yarayacak materyalleri bulabilirsiniz. Savaşırken Geminiz Zarar Gördüğü Zaman Yine Tersaneden Tamir Ettirebilirsiniz.Mürettabınıza Ve Geminize Gülle,Kılıç,Top Gibi Silahları Oyundaki Silahlar Bölümünden Temin Edebilirsiniz. Tüccar Bölümünde İse Mürettebatin Ve Geminin Malzeme İhtiyaçlarını Karşılıyabilirsiniz.Mürettebatınızı Yenilemek Veya Dahada Güçlendirmek İçin Barınak Kısmandan Mürretebatınızı Geliştirebilirsiniz (Örnek : Korsan , Kaptan , Dümenci , Gözcü , Hekim , Marangoz , Aşçı , Topçu). Filo Bölümünde İse Var Olan Bir Filoya Katılabilir Yada Kendi Filonuzu Kurabilirsiniz .Pazar Bölümünde İhtiyacınız Olan Malzemeyi , Gemiyi , Mürettebatı Veya Silahları Diğer Oyuncuların Belirlediği Fiyatlara Yada Fiyat Teklif Ederek Temin Edebilirsiniz.İsterseniz Kendinizde Pazar Bölümünde Satış Yapabilirsiniz. Geminizi Denizlere Çıkarmak İçin Oyun Sayfasındaki “Oyuna” Yazılı Yere Tıklamanız Yeterli.


Görevler
Görevleri Almak İçin Meyhaneye Gitmeniz Gerekiyor.Bazı Görevleri Yapmanız İçin Gereken Silahlar Ve Malzemeler Almanız Lazım Bunlarıda Zaten Görev Bölümünde Oyun Size Belirtmekte.Görevler Genellikle Size Altın Ve Deneyim Puanları Kazandırmakta. Altın İle Yeni Gemi , Mürettebat , Silah vb. Şeyleri Elde Edebilirsiniz.Deneyim Puanı İse Sizin Level Atlamınza Yardımcı olucaktır.
Bir günde en fazla 1 level atlayabiliyorsunuz. Level atlamanız için TP, yani tecrübe puanı çok önemli. Tecrübe puanını ise, görev yaparak ilerletebiliyorsunuz (Ayrıca, denizdeki parlak taneciklerden de arada çıkıyor). Görevler, sıradan gözüküyor. Yapmanız gereken şey, görevi aldıktan sonra sağ alt kısımda da yazan gerekli koordinata gitmek. Oraya gittiğiniz zaman, görev bittiyse, mükafatı alıyorsunuz. Level atlamak için tecrübe puanı gerekiyor ve bunu görevlerle kazanıyorsunuz.
Level atlamak için tüm görevleri yapıp, yeterli tecrübe puanına sahip olup, meyhaneden korsanlık sınavı bölümüne girip, sınavı kazanmalısınız. Sınav için sizden bazı şartlar isteniyor. Bunlar genellikle zincir, top, cephane vs. oluyor. Bu şartlara da sahipseniz, son olarak sizden denizdeki canavarlardan bir miktarını, bir miktar zaman içinde öldürün ve size level atlatalım diyor. Siz de isteneneni yapıp level atlayabiliyorsunuz. Son istediği şart, levelden levele değişiyor.
Görevleri yaparken bazen sıkıntıdan patlayacağınızı hissedeceksiniz. Çünkü görevlerin çoğu, bir koordinattan diğer koordinata geçmek.
3d Animasyon & Flash ekran
Grafikler sınırlı. Bir Flash oyundan daha da ilerisi beklenemez zaten. Görevleri yaparken koordinatlara gitmek gerçekten sıkıntı verici oluyor. Düşmanlarınızı, sağ alt kısımdaki küçük haritadaki kırmızı noktalardan dikkatle takip edin. Özellikle oyunun başlarında yanlarından geçmemeye çalışın, çünkü sizi batırma ihtimalleri oldukça yüksek. Denizdeki yaratıklar da altın için ideal.
Flash ekranın üst ve sol kısmındaki sayı ve harfler, koordinatınızı belirliyor.

Vip Üyelik : Oyunda Vip Üye Olabilirsiniz . Üyeliğin Avanjtaları Oyundan Daha Çabuk Çıkış , Hızlı Onarım(Tamir) , Kordinatlarda Kolaylık , %5 Pazar İndirimi .

Oyunda ayrıyetten inci ile satılan malzeme , gemi , silah , mürettebat bulunmakta. Bunlar sizin daha güçlü olmanızı sağlıyor. Bu inciler sayesinde en kısa yoldan servetinizi kurabilirsiniz, en iyi silahları ve korsanları pazardan alabilirsiniz.


Oyundan küçük bilgiler


Rom: Korsanların morallerini üst düzeyde tutar, düzenli bir şekilde gemiye alınması gerekir. Meyve: Mürettebatın hastalanmaması için düzenli bir şekilde verilmesı gerekir.

Esir: Esirler genelde hastalıklıdırlar ve fazla yasamazlar fakat geminızin top atış hızını çok artırırlar.

Canyeleği: Geminiz battığı zamanlarda mürettebatınızın ölmemesi için verilmesi gerekir) Zırh: Düşmanla savaşırken korsanlarınızın savunmasını artırır.

Silah: Yakın savaşta korsanlarınızın gücünü arttırır.

Zincir: Bazı görevleri tamamlayabilmek için gemide bulundurulması gerekir.

Fener: Haritada sisli gözüken bölgeleri azaltmak için gerekir.
Gülle: Kaliteli gülleler satın almak, geminizin gücüyle beraber savaşı kazanmanızı sağlayacak en önemli noktadır.

Top: Savaşlardan kazançlı çıkabilmek için sahip olduğunuz geminin taşıyabileceği kadar fazla satın almanız gerekir.

MAFIA 1930
„Aşağıdaki paragrafı kim yazdıysa helal olsun, edebiyat nobeli veriyorum vallahi“


Mafia 1930 1930 yılının başında Amerika Birleşik Devletleri’ne mülteci olarak geliyorsun. Kendi ülkende de bir numaran yoktu. Yapılabilecek her işi yapıp sonsuz olanaklar ülkesine, Amerika’ya gelebilmek için para biriktirdin, bir çok beklentin var.. Milyoner olmak istiyorsun ve Eski Avrupa’ ya göre burada çok daha fazla olanağa sahipsin. Ancak zamanla gördüğün gerçek, hayal dünyanı yok ediyor.. Burada güçlü olan kazanıyor !! Yolsuzluklar diz boyu, ülke büyük mafya kartellerinin yönetimine geçmiş durumda. Ne polise, ne politikacılara ne de şirket patronlarına güven kalmamış, çünkü kanunlar işlemiyor. İşleyen tek bir kanun var : ‘Sokak Kanunları’ ve sen bu ülkedeki diğer önemsiz bir kaç milyondan sadece birisin. Ancak bu senin hayalin değildi. Sen buraya bunları yaşamak için gelmedin. Kimse sana bir şans vermeyecektir. Şansını kendin oluşturmalısın; korkmadan ve çekinmeden. Kanunlar artık senin için de yok. Artık sadece senin kuralların var. Karanlık arka sokaklarda kurulmuş kumarhanelerde dönen olaylar, gece yarılarını ele geçirmiş uyuşturucu sevkiyatları... Bütün kurallara karşı duran adaletten ve huzurdan uzak bir dünya. Bu dünyada yerini almak, en güçlü olup ‘yönetmeye’ hazır mısın ? Hayallerini gerçekleştir!


Mafia 1930 ismindende belli olduğu gibi bir mafya oyunu. Bu oyunda güç ve saygı, gelişmeniz için çok önemli. Bu özelliklere sahip olmalısınız ve paranızı doğru işlere yatırmalısınız.Oyunda genel olarak kasanızda para olması için saldırı , kaçakçılık , genel ev işletmeciliği gibi işleri yapmalısınız.Örnek olarak kaçakcılık yapmak istediğinizde malzemeyi taşıcak filoya veya araçlara sahip olmanız gerekmektedir. Kendinize araç satın almak istediğinizde ise oyun sayfasındaki yönetim bölümüne girerek transport filosu seçeneğinden taşıt filonuzu geliştirebilirsiniz.Kendinize taşıt edindikten sonra bir de o taşıtı kullanacak şoföre ihtiyacınız olucak. Şoförünüzü personel bölümünden satın alabilirsiniz.Tüm bunları yaptıktan sonra ticaret bölümüne girerek kaçaklılık seçeneğini seçerek işinize başlayabilirsiniz.Oyunda önemli olan unsurlardan biri savunma çünkü siz bir Mafya babasısınız ve sizi koruyacak birilerini bulmanız gerekiyor. Bu olay çok basit. Yapmanız gereken tek şey oyun sayfasındaki yönetim bölümüne girerek personel seçeneğinden kendinize korumalar alabilirsiniz. Bu korumalar size olan saldılarda sizi ve Mafya ailenizi koruyacaktır.


Oyunda para kazanmanızın en kolay yollarından birisi genelev işletmenizdir.Genel Ev işletmeniz için öncellikle genel ev satın almalısınız. Oyun sayfasında ticaret bölümüne girerek fuhuş seçeneğinden kendinize genel ev alabilirsiniz.Genel evinizi aldıktan sonra o işden para kazanmak için hayat kadınları almalısınız. Hayat kadınlarınızı işletmesi için birde kadın satıcısı almanız gerekli. Bütün bunları yine ticaret bölümüne girerek fuhuş seçeneğinden elde edebilirsiniz.


Oyunda para çok önemli. Para kazanmanın yollarından biri kumarhaneden geçiyor.Kendinize kumarhane açmak için ticaret bölümüne girerek kumarhane seçeneğini seçmelisiniz. Burdan kendinize kumarhane alabilirsiniz ve kumarhane için tombalacınız olmalı.Tombalacınızı kumarhane bölümünden işe alabilirsiniz.


Kendi gece kulübünüzü açarak kaçak içki satışı yapabilirsiniz. Bunları yapmak için ticaret bölümüne girerek kaçak içki satışı seçeneğini seçtikten sonra kendinize bar , restoran veya gece kulübü alarak para kazanabilirsiniz.


Ticaret bölümündeki ek gelirler seçeneği oyunun size verdiği görevler gibi düşünebiliriz.Ek gelirler bölümünde bütün görevleri 1'den 24'e kadar sırasıyla bitirmeniz gerekiyor. Görevleri başarıyla bitirinceye kadar devam edebilirsiniz. Başaramadığınız görevi tekrardan yapabilirsiniz.
Oyunda VİP Üye olabiliyorsunuz ve avantajlardan yararlanabiliyorsunuz.
VİP Üye Avantajları;
*Tatile çıkabiliyorsunuz
*Size saldırıldığı taktirde SMS yoluyla bilgilendiriliyorsunuz.
*Hergün para kasasından dolar alabiliyorsunuz.

Mafia 1930 : Ticaret

Kaçakçılık hanesinde ticaret'e tıkladığında yaptığın kaçakçılık işleri hakkında genel bir bilgiye sahip olursun.Burada taşıt filonu, personelini,deponu ve meyhaneni görebilirsin. Kanada ya da Meksika’dan (hangisinde ucuzsa) alkol yada uyuşturucu satın alıp pahalı olan şehirde satıp para kazanabilirsin.

Fuhuş hanesinde, genelevlerindeki personelin durumuna ve gelir gider durumuna bakabilir,genel ev satın alıp geliştirebilirsin.


Kumarhanendeki personelin gelir-gider durumuna bakabilir,kumarhaneler alıp geliştirebilirsin.

Kaçak içki satışı hanesinde bar satın alabilirsin daha sonra geliştirip restoran ve gece kulübü sahibi olabilirsin.

Özel gelirler hanesi eğer oyuna yeni başladıysanız sizin için en önemli bölüm olacaktır çünkü bu bölümde para kazanmak için herhangi bi para koymanıza gerek yoktur en azından bi süre daha kazançlı suçlarda az para koyup 10 katını kazanabilirsiniz fakat bazen aynı görevi birkaç kere başaramayabilirsiniz bundan dolayı her zaman bir miktar paranız olması sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Aile bölümünde ise kendin için en uygun aileyi seçebilirsin. Aile hanesine tıkladığında karşına en iyi 5 aile çıkacaktır bunlardan birini yada diğer ailerden birini seçebilirsin aileye girmek için kurucuya 10000$ vermen gerek. Yada 100000$ a kendi aileni kurabilirsin. Fakat güçlü bir aileye katılırsan sana olan saldırılar da azalacaktır.


XBLASTER

XBlaster benzerlerinden oldukça farklı bir web oyunu. Robotunuzla arenalarda dövüşerek para ve tecrübe kazanıyor, kazandıklarınızla robotunuz için yeni güçler ve eklentiler alıyorsunuz. XBlaster’da arena dövüşleri gerçek zamanlı olarak yapılıyor, klavyeden yönettiğiniz için savaşlarda oyuncunun becerisinin de büyük rolü oluyor.

XBlaster oyununda ilk olarak size verilen robotla oyuna başlıyorsunuz. Oyundaki amaç robotunuzu geliştirmek ve savaşmak. Oyun klavye ile oynanmakta. Ok tuşları ile robotunuzu yönlendirebilir, CTRL Tuşu ile robotunuzun ateş etmesini sağlar, Space Tuşu ise özel silahınızın ateş etmenizi sağlar.Silahlarınızı klavyedeki numaralardan değiştirebilirsiniz.Robotunuza silah almak için oyun sayfasındaki silahlar bölümüne girerek robotunuzun silahlarınızı geliştirebilirsiniz.Kendizine yeni robot almak için hangar bölümünden yeni robotunuzu alabilirsiniz. Ayrıca robotunuzun özelliklerini neye ihtiyacını öğrenmek için hangara gitmeniz gerekmektedir.


Robotunuzu geliştirmek için görev veya arenada diğer oyuncularla savaşmalısınız. Ne kadar çok düşman öldürürseniz bir o kadarda tecrübe puanı kazanmış olursunuz . Tecrübe puanları sizin daha çok güçlenmenize yardımcı olacaktır. Oyundaki görevleri yaptıkça görev sonunda tecrübe puanı ve kredi kazanmış olursunuz. Görevleri almak için oyun sayfasındaki arena bölümüne girerek görevlerinizi alabilirsiniz. Arena bölümünde diğer oyuncularla düellolara , turnuvalara , klan liglerine katılabilirsiniz. Bir klana dahil olmak isterseniz veya kendi klanınızı kurmak isterseniz oyun sayfasındaki profil bölümünden klan sistemine tıklayarak yapabilirsiniz.
Oyunda VİP Üye olabilirsiniz ve avantajlardan yararlanabilirsiniz.
VİP Üye Avantajları ;
*Hergün 500 Kredi
*Sınırsız Silah Mermisi
*5 Saniyede Oyundan Çıkış Ve Işınlanma Olanakları


SPACE INVASION

Space Invasion kolonilerinizin maden, enerji ihtiyaçlarına dikkat ederek ordunuzu kurduğunuz ve diğer oyuncuların kolonileriyle savaştığınız veya onlarla ittifak kurduğunuz bir oyun. İttifak kurmak Space Invasion’da başarılı olmak için gerekli bir etken, ama başarılı bir strateji için kaynaklarınızı nasıl kullanacağınızı çok iyi belirlemelisiniz.
İmparatorluğun kumandanı olarak uzayı keşfedip, savaş gemilerini stratejik konumlara yerleştirip uzayin kontrolünü ele geçirmelisin.
Yepyeni uzay simulasyon ve strateji oyunu. Komutan olarak uzayin hakimiyeti için savaşıyorsun. Ana üstten gemilerin yeni yerler keşfetmek ve ele geçirmek için akın akın uzayın boşluklarına uçuyorlar. Sanayini kur imparatorlugunun sorunsuzca ilerleyebilmesi için gerekli önlemleri al.
Diger oyuncularla birleş ve gücünü katla. En büyük olabilmek için stratejik hareket etmeyi unutma. Casuslarini görevlendir düşmanının en önemli bilgilerini ele geçir ve sanayinde kullan bu sayede hammaddelerden daha fazla verim alabilirsin.

Space Invasion oyununa başlarken ilk olarak ister kendi evreninizi kurabilir veya varolan bi evrene katılabilirsiniz. Oyundaki amaç kendi gezegeninizi geliştirip diğer oyuncuların gezegenlerine saldırarak oyuncunun bölgesini ele geçirmek. Bunları yapmanız için binalarınızın kademelerini yükselterek geliştirmeniz gerekmektedir. Binaların kademelerini yükseltmek için sizden bazı hammadeler istenilecektir. Bu maddeler oyuna ilk başladığınızda size verilecektir ve bu hammaddelerden daha çok çıkması için madenlerin kademelerini yükseltmelisiniz.Binalarınıza kademe yükselttikçe yeni binalar kurmaya başlayacaksınız. ( Örnek : Silah Fabrikası , Laboratuvar , Filo Üssü )
Silah fabrikasının amacı gezegeninizi korumak için veya başka bir gezegene saldırmak için silah ve uzay gemisi üretmenizi sağlayacaktır.Laboratuvar binasını kurduktan sonra araştırmalar yapabilir, silah teknolojisini , enerji teknolojisini , casusluk teknolojisini ve birçok sistem ile teknolojiyi araştırıp savunmanızı , saldırı gücünüzü ve gezegeninizi geliştirebilirsiniz.Oyun sayfasındaki savunmalar bölümünde gezegeninizi size saldırıcak düşmanlardan korumak için savunma donanımları üretebilirsiniz.
Oyunda kendi ittifakınızı oluşturabilir, kendi ittifakınıza diğer oyuncuları alabilirsiniz veya başka oyuncu tarafından oluşturulan bir ittifaka katılabilirsiniz. İttifak oluşumu sizi daha da güçlendirmiş olur ve diğer ittifak üyeleriyle beraber birlik olmuş olursunuz.

THE PIMPS

The Pimps oyun dünyası ABD'de 200 Şehir üzerine kurulmuştur. Her şehir 300 Bölgeden oluşur. Başlangıçta oyuncuya bir bölge verilir ve oyuncu para kazanmaya başlar. Oyundaki temel amaç oyunda en büyük Gangster olmaktır bunun için ticaret yapmalı onur savaşı vermeli ve bölgelerin sahibi olmaya çalımaktır.

Orjinal Gangster (OG)

Oyundaki OG sensin. Kendi tarzını belirle giysielrini al, silahını seç. Ayrıca Onur Savaşında diğer OGlere karşı savaşabilrisin.

Arabam

Araban senin diğer OGler arasındaki yerini belirler. Arabayı Pazardan alabilirsin buna uygun jantlarda hemen orada blunur.

Personel

Bir çok işinde sana yardımcı olacak adam bulunmakta:

Hayat Kadını: Hayat kadınları en büyük ve sabit gelir kaynağındır. Kerhanen büyüdükçe geliridne artar. Ama hatunlar uzun dayanamıyor o yüzden sık sık değiştirmek gerekir.

Torbacı: Torbacı ürettiğin uyuşturucuyu satmaya yarar. Torbacı her hesap kesiminde para ister ve getirisine görede gdieri vardır. Deponda yeterli mal olmazsa Torbacı genede parasını alır.

Adamlar: Sokaktaki tek gücün adamlarındır. Adamların olamdan bölgeni koruyamaz yada yeni bölge elde edemezsin

HugoSanchez
08-10-2008, 18:15   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2008

Aşağıda oyunların videolarını bulabilirsiniz.İlk iki video Türkçe ve öğretici çok hoşuma gitti...

Dark Orbit


Sea Fight


Mafia 1930


Space Invasion


The Pimps


XBlasterKapalı Hesap (76993)
08-10-2008, 18:19   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,382 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2008

Valla farcry,crysis,gta,underground gibi oyunlar oldukça bu oyunlar kesmiyo bir aralar Ogame oynuyodum ondanda bıktım
Bu tür online oyunlar çok zaman kaybettiriyor bana

mvlt
14-09-2009, 16:26   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2008

slm bende bu younu oynuyom tr2 serverindeyim  eicliyim gelirseniz sevinirim  16lwlim  sting arkadaşıma katılmıyorum çünkü iyi klanın varsa hemen güçlenirsin günde 30 veya 60 dk oynarsan iyi olur

alien_fx
14-09-2009, 16:56   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,671 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2009

ben nefret ediyorum 1 kere teker teker  denedim.

Ozan Can
14-09-2009, 20:52   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
913 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2008

saol arkaadşım bilgilendirmen için

alien_fx
14-09-2009, 22:09   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,671 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2009

hiç onemli deil kardeşm.