Bilensölesin lütfen Nedir benim bios driverım!

robinex
10-05-2009, 11:52   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
161 mesaj

koydum herşeyi aylardır arıyorum bıktım artık aramaktan yalvarırım yardım etsin biri....
LG marka notebook
PC nin altında yazanlar:

MODEL : LGE51
CONFIG: E510

intel mi? phonex mi? anlamadım ana kartım nedir benim?
nedir benim bios driverinin adı?
ne diye aratmalıyım internette bulmak için?

yardım plssss

Süleyman.
10-05-2009, 12:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Anakartınızın markası Pheonix'tir, chipseti Intel'dir. Yanlış birşey yok. Ancak eğer Bios güncellemesi yapmak istiyorsanız, Bios sürücüsünü LG web sitesinde aramalısınız. Başka bios sürümleri aramayın. LG sitesinde yoksa yoktur.

robinex
10-05-2009, 12:33   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj
eltahir
Anakartınızın markası Pheonix'tir, chipseti Intel'dir. Yanlış birşey yok. Ancak eğer Bios güncellemesi yapmak istiyorsanız, Bios sürücüsünü LG web sitesinde aramalısınız. Başka bios sürümleri aramayın. LG sitesinde yoksa yoktur.
lg sitesindeki indirdim yükledim eski versiyonmuş allahtan yedeğini almıştım geri yükledim winsplah ile

yeni var çünkü bios agentplus diye bi pro var onda gösteriyo ama o da paralı ... :S
internette pheonix diye mi aramalıyım  o zaman?

Süleyman.
10-05-2009, 12:36   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
robinex
lg sitesindeki indirdim yükledim eski versiyonmuş allahtan yedeğini almıştım geri yükledim winsplah ile

yeni var çünkü bios agentplus diye bi pro var onda gösteriyo ama o da paralı ... :S
internette pheonix diye mi aramalıyım  o zaman?

Hayır Pheonix diye aramayın. LG sitedindeki olmuyorsa başka yapmayın. Çünkü LG Bios'unuzu dizüstü bilgisayarınız için modifiye etmiş olabilir.

robinex
10-05-2009, 12:41   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj

peki başka bi phoenix bios yüklesem nelerle karşılaşırım yani tutturma ihtimalim nedir?