bilgigisayar ı nasıl formatlıyıcam

HPQ-User
30-08-2009, 10:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

dertlibaş sormuş:
hocam ben pcyi aldığımda tek tuş kurtarması var dediler ve pc nin yanında kurtarma dvd si vermediler şimdi bilg yavaşlıyor ancak ben pc format atamıyorum ben bu pcnin ilk aldığım gün gibi olmasını istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Windows vista home basic işletim sistemi
1gb ram
256 ekran kartı
160 gb hard disk
pc nin markası hp compaq

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0)

İtacHi_
30-08-2009, 11:02   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

Nasıl öyle şey olur ??Pc toplamada olsa hazırda olsa toplayan kişi yada hazır kasa aldığınız firma size vista DVD sini vermek zorundadır.Tek tuş kurtarma olayınıda şahsen duymadım.Tavsiyem yeni bir vista Dvd si alıp buraya gelin ondan sonra nasıl format atacağınızı anlatalım.

OnlyMann
30-08-2009, 11:16   |  #3  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

eğer aldığınız makina orijinal ise kurtarma bölümü diye bilinen ve diskte ayrılmış özel bir bölümden oluşur. bu arada artık bildiğinşiz gibi yeni makinalarla medya verilmemekte sadece bu kurtarma alanı yeterli denilmektedir. ancak tecrübelerimize göre bu alan da yetersiz kalmakta ve çok çabuk bir şekilde bozulmaktadır. bunu önlemek için mutlaka kurtarma alanının DVDye yedeklenmesi gerekir. çoğu zaman alınan bu medyalar da bile sorunlar yaşanmaktadır. yeni makina alındığında medyadan çok LİSANS NO (KEY) verilmektedir.<
Tek tuşla kurma işlemi toplama makinalarda pek mümkün olamamakatadır.

İtacHi_
30-08-2009, 11:43   |  #4  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Bende hazır kasa aldım (şidmi hazır halinden eser yok emme XD) bana böyle bir şey söylemediler ve DVD yi direk verdiler.Dvd şu anda elimde ve istediğim zaman format atıyorum Emin değil

International Affairs
30-08-2009, 13:28   |  #5  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/DAH ... -ViSTA_t102137.html
Burayı inceleyin!

Semih Özyurt
30-08-2009, 22:40   |  #6  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

bilgisayarı resetleyip bilgisayar açılırken sürekli olarak f8 tuşuna basıp "işletim sistemi seçeneklerine" girip kurtarma yapabilirsin veya format atabilirsin 

ayrıca vereceğim sitede Sistem Kurtarma Seçenekleri Menüsüne Nasıl Erişebilirim  isimli başlığı kontrol et

http://windowshelp.microsoft.com ... 85439470351055.mspx

ferdi5886
31-08-2009, 15:14   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

çok teşekkür ederim yanıtlarınız için ancak ben sorunumu tam açıklayamadım ben laptop kullanıyorum ve laptobun yanında kurtarma  dvd vermediler ancak laptobun kutusundan bi kağıt çıktı ve kağıtta ürün kurtarma dvd sinin kendimiz tarafından yapılması gerektiği yazıyordu ve bende kağıttaki çizelgeyi izleyerek dvd yi yapmaya çalıştım ama olmadı durmadan donuyo bilg bu yüzden format atamıyorum tanıdığım kişilerden xp cd si getirdim ancak xp yükle yazısı çıkmıyo vistada format atmayı düşünüyorum ama bilg birşey olabileceğinden korkuyorum ve bide driverları nerden bulucam

kısaca tek tuş kurtarmayı anlatayım tek tuş kurtarma dediğimiz olay bilg çökmesi ile başlıyor bilg çöküp yeniden  başladığında sistem kurtarılsınmı deniyor evet deyince tarama gibi birşey yapıyor ve bilg bir gün önceki hale alınıyor yardım larınız için çok teşekkür ederim