Bilgisayar açılırken bazen hiç görüntü gelmiyor

Mordorfields
19-06-2011, 15:07   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Kasayı her 5 açışımın 4ünde görüntü gelmiyor (Bios dahil) 1 tanesinde normal şekilde açılıyor. 1-2 ay öncede aynı şeyler vardı ekran kartından dediler ekran kartınıda yeniledim. Ama aldıktan 1 hafta sonrasından beri aynı problem devam ediyor. Ramları test ettim (Çıkararak ve memtest ile), sorun yok gözüktü. Normal açılışlarda bir iki kez mouse çalışmadı. Kapatıp açtığımda çalıştı. Bir de kasaya okkalı bir yumruk attım. Düzelsin diye değil de daha çok sinirden :) (Belki travmaya yol açmıştır amacıyla belirtmek istedim)
Bu arada bir aralar da mavi ekran hatası geliyordu windows içinden. Yeniden windows yükleyince geçti. Bad pool caller. Ama konuyla ilgisi yok sanırım. Driver problemi olsa gerek.

Sistem :
Asus M3A32 Mvp anakart
Nvidia 250 1 gig ekran kartı (Palit)
Amd Phenom 9600 Black edition cpu
4 gig DDr2 ram
3 Hd 1 Tb
1 klavye, 1 mouse, 1 hamster

Cevaplarınızı bekliyorum.

The Best Player
19-06-2011, 15:39   |  #2  
The Best Player avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
238 mesaj

Psun kaç watt ? Pci - express girişinden toz varsa temizle , yeniden tak . Ekran kartının vidasını mutlaka tak yani kasaya monte et .

Jubei76
19-06-2011, 15:57   |  #3  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

O yumrukladığın kasanın içindeki tüm parçaları bir masanın üstüne çıkar ve tüm bileşenleri birbirinden ayır ve bir müddet bekle otur bir bardak çay iç sonra masaüstüne çıkardığın parçaları topla ve sistemi sıfırdan format atarak kur(uzay montaj) sonra bak bakalım sistemin durumu nedir ? bu dediklerimi uygula sonra yine aynı sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.

M.G.G
19-06-2011, 16:06   |  #4  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

CPU ısınıyor yada tozlanmıştır.Cpu fanını güzelce tozlardan arındır.Yerine takarken termal macunu yenile ;)

Mordorfields
20-06-2011, 00:00   |  #5  
OP Yeni Üye
38 mesaj

Selamlar.
Bilgisayarın içini komple söküp temizledim. Bilgisayar biraz tuhaflaştı ama sorun devam ediyor. Ayrıca yumruk attığım yer kasanın ön tarafı, hani donanıma zarar gelmediğine eminim zira yumruktan öncede bu görüntü vermeme problemi vardı. Ha sinirim geçtimi? Hayır :)

PSU ise 750 w. ancak elimde 900'lük de mevcut. İkisinde de aynısını yapıyor. :(

Bir tek söylediklerinizden cpu'yu temizleyip tak çıkar yapmadım, vaktim olursa deneyeceğim. Bir de biraderin bilgisayarı var ekran kartını onda deneyeceğim.

Teşekkürler.

Mordorfields
21-06-2011, 17:46   |  #6  
OP Yeni Üye
38 mesaj

Baktırdım. ram dediler. 2 rami çıkarıp denedik. yine yaptı aynı şeyleri. en son anakart abi dendi.
Şimdi yıl olmuş 2011. Nerden 9600 işlemci uyumlu anakart bulabilirim tam bir muamma. Galiba ellerim pamuk gibi oldular. Ceplerimde bir o kadar havadar :(

M.G.G
21-06-2011, 19:08   |  #7  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj
Alıntı: Mordorfields  
Baktırdım. ram dediler. 2 rami çıkarıp denedik. yine yaptı aynı şeyleri. en son anakart abi dendi.
Şimdi yıl olmuş 2011. Nerden 9600 işlemci uyumlu anakart bulabilirim tam bir muamma. Galiba ellerim pamuk gibi oldular. Ceplerimde bir o kadar havadar :(
Anakart bulunur da önemli olan par (:
http://www.vatanbilgisayar.com/g ... ils.aspx?I_ID=45160