Bilgisayar Açılışındaki Sorun

Faydin
12-03-2011, 12:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
Sorunum bilgisayar açılışıyla ilgili. Açma tuşuna bastığımda bilgisayar açılmaya başlıyor fakat yaklaşık 1-2 saniye içerisinde elektrikkesintisi gibi her şey duruyor ve 2-3 saniye içinde kendiliğinden tekrarbaşlıyor.
Bu işlemden sonra bazen bios ekranında takılıp kalıyor,bazen windows açılıyor. Ama çoğu zaman power tuşuna basıp bilgisayarı kapatıpyeniden açmak zorunda kalıyorum.
Bilgisayarımı 2009 yılında aldım. Temiz kullanmaya gayretettim. Son 2 ayda ise garanti süresi dolduğundan dolayı kasayı açıp içindekitozları süpürgeyle çektim. Ne olduysa işte o andan sonra oldu.
Tekrar içini açıp kabloları kontrol ettim. Çıkarıp tekrartaktım, ama sorunum çözülmedi.

Sistem Özellikleri:
İşlemci: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz 2.34GHz
RAM: 2.00 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8400 GS
İşletim Sistemi: Windows 7 SP1

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla.

(Konu hakkında bir fikriniz olmadığı halde "virüs bulaşmıştır, format at geçer" tarzında yorumlar yapmayınız lütfen.)

Son Düzenleme: Faydin ~ 12 Mart 2011 12:46
Banned
12-03-2011, 12:48   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Şu veya bu şekilde bir donanımınız slota tam oturmamış yada kablolarda bir sorun var. Donanımları gerekirse söküp tek tek tekrar takın sorun çözülecektir.

Faydin
12-03-2011, 12:56   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: khramn  
Şu veya bu şekilde bir donanımınız slota tam oturmamış yada kablolarda bir sorun var. Donanımları gerekirse söküp tek tek tekrar takın sorun çözülecektir.
Öneriniz için teşekkür ederim fakat dediğiniz işlemi uyguladım.
Uyguladıktan sonraki ilk açılışta problem çıkmadı fakat bilgisayarı kapatıp yeniden açtığımda aynı sorun devam ediyordu.

Faydin
13-03-2011, 16:50   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Güncel...

Yardım edebilecek kimse yok mu?