Bilgisayar açılmıyor video lu konu

Hakan Bayrakçı
19-02-2019, 16:07   |  #1  
Hakan Bayrakçı avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bilgisayarı açtığımda 1 uzun 2 kısa ses veriyor  4 Ram denedim 2 ekran kartı denedim  power denedim görüntü vermiyor ve ses kesilmiyor 

İşlemciyi açtım temizledim macun sürdüm aynı lütfen yardım 

Video eklemem izin vermiyor site

youtu.be/cD1BOMQTuWw

klyglsn
19-02-2019, 17:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

işlemciyi sökde altındaki pinler büzülmüşmü kontrol et buraya elinle tutma yani eğilmiş temas etmiyen bir pin varsa 0.5 kalem ucuyla çok nazil bir şekilde düzelt dikkat et kırılır yamultursan kart ölür orada bir sorun yoksa  biosuda bios pilini ters takarak resetle ramleride teker teker takarak dene birtanesi farklı olabilir

Hakan Bayrakçı
19-02-2019, 17:48   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Alıntı: klyglsn  
işlemciyi sökde altındaki pinler büzülmüşmü kontrol et buraya elinle tutma yani eğilmiş temas etmiyen bir pin varsa 0.5 kalem ucuyla çok nazil bir şekilde düzelt dikkat et kırılır yamultursan kart ölür orada bir sorun yoksa biosuda bios pilini ters takarak resetle ramleride teker teker takarak dene birtanesi farklı
İşlemci ve fanı söktüm sorun yok tertemiz ysmulms yok 

Ram ları tke tek denedim o da olmadı bios pili ters taktım reset attırdım  bios u pinden de resetledim. Akşam çalıaıyor Du sabah böyle iş yeri ana kadar pc tüm kayıtlar depo vs burada Bi şekilde çözmem lazım Bi el atın

excel_mustafa
20-02-2019, 22:24   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,446 mesaj

bios pilini çıkarıp tak. ekran kartı ve ram slotlarının içini havayla temizle. ekran kartı ve ramların bakır uçlarını silgiyle dikkatlice sil.