bilgisayar açılmıyor

niyazisonmez
05-07-2009, 08:42   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

lütfen acil yardım.benim bilgisayarım çok güzel ve normal bir şekilde çalışıyordu.dün kasa içini temizlemek için açtım ve temizledim.tozunu aldım yani.güç kaynağının içide çok toz topladığı için onunda içini açıp içindeki tozları aldım.sonra kapatıp yerine koydum.bu sabah açtım açılmıyor.kaployu fişe taktıktan sonra. güç düğmesine bastığımda bir saniyeliğine soğutma pervaneyi döndürüp kesiliyor.anakarta sanki hiç elektrik gitmiyor.ön yüzündeki kırmızı ışık bir saniyeliğine güç düğmesine bastığımda yanııp sönüyor.aynı işlemi tekrar yapmak için tekrar bastım düğmeye bu defa hiç bir şey olmadı.fişi çektim belli bir süre bekledikten sonra terar fişi takıyorum ve düğmeden bilgisayarı açıyorm aynı. ilk basmamla pervaneyi döndürüyor ve hiç bir şey olmadan susuyor.lütfen yardım ne olmuş olabilir.gerçi ben güç kaynağından şüpheleniyorum ama çalışan ve nurmal dı. ve benim onu bozacak bir hiç bir şey yapmadım.sadece üzten tozları aldım.ana karttanda hiç şüphem yok çünkü çalışması iyi ve çok eski bilgisayar değil.
bilgisayarım:2005 model Casper medya center edition.
                  işletim sistemi windows XP 

Son Düzenleme: niyazisonmez ~ 05 Temmuz 2009 09:02
niyazisonmez
05-07-2009, 09:54   |  #2  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

yardım edecek kimse yokmu?