bilgisayar arasıra açılmıyor

HPQ-User
09-09-2008, 22:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

oguz sormuş:
pc arada bir açtığım zaman açılıyor masaüstü geliyor ve ondan sonra kendiliğinden kapanıyor sizce neden olabilir ve napmam gerekli bu sorun daha da kötü yollara sebebiyet verebilir mi???açılması için ise ille kasanın içini açıp bir iki yere dokunmam gerkli yoksa açılmıyor

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
512 ram 512 ekran kartı 1.6 ghz

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Banned
09-09-2008, 22:05   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
1,447 mesaj

antivirus olabilir kis güzel bir tarama yapın virus varsa silin...ayrıca askayı açıp dokunmanın bir yararı plcağını zannetmiyorum ama kasayı temizle derim tozları falan......

qazx
09-09-2008, 22:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
560 mesaj

kasayı açıp kurcalamanın yarardan çok zararıda olabilir.(eğer fazla anlamıyorsanız).bunun dışında sorun işlemciden yada ramlerden de kaynaklanıyo olabilir.ramler yerinden oynamış olabilir.ramleri tekrar yerine oturtmayı deneyin.birde fanları temizleyip arkadaşın dediği gibi KİS ile sisteminizi taratmanız faydalı olur.virüs girmiş de olabilir.

ozyche
09-09-2008, 23:11   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bilgiyarların kendiliğinden kapanmasının yüzde 95 nedeni işlemcinin yada powersuply nin aşırı ısınmasıdır.. basitçe kasanın etrafına dokunarak powersuply ısınmışmı bakabilirsin kasa dışına kadar vurur ısısı. işlemci ısısına bios dan bakabilirsin yada kasayı açıp elinle hafifçe oynadıgında yerinden oynuyorsa tam oturmamışda olabilir fan yada aşırı tozlanmıştır..bunların dısında bi nedenden olabilecegini sanmıyorum.

Mehmet-
10-09-2008, 09:10   |  #5  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Geçen sene 478pin serisinde anakarta sahip bilgisayarım vardı.Dediğiniz gibi bazen açılmamaya başladı. O açılmadığı zamanlarda da fişi çekip bekliyordum, sonra açılıyordu. Açılmama olayı canımı sıkmaya başlayınca pc'ciye götürdüm. Baya bir uğraş sonucu sorunun anakarrta olduğunu söyledi. Anakartın üzerindeki elektirikle ilgili şeylerin(ismini bilmiyorum) zarar gördüğünü söyledi. Bu bir süre daha böyle çalışır ama sonra hiç açılmaz dedi. En kısa sürede anakartı değiştirmemi tavsiye etmişti. Ben de anakartı değiştirim diğer donanımlarıma dokunmadım ve sorun düzeldi. Sizinki de böyle bir şey olabilir. Kaliteli bir bilgisayarcıya götürüp sorunun neyden kaynaklandığını test ettirmenizi tavsiye ediyorum...