Bilgisayar Bölümünü okuyanlar

Oznur_Gates
28-03-2008, 23:03   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

Bilgisayar bölümünü okuyan arkadaşlar varsa burada bu bölüm hakkındaki yorumlarını yazarlarsa çok sevinirim...Bana bu bölüm hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Ya da bilgisayar bölümünü okumak isteyen arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum...

samet1986
28-03-2008, 23:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

Keşke okusaydım diye başımı taşlara vuruyorum. Artık başımı vuracak taş kalmadı(ya da baş). İş işten geçti...

Kesinlikle bilgisayara, teknolojiye merakı olan insanların gidip okuması gereken bölüm. Tercihlerin iyi seçilmesi gerek.

sakin_insan
28-03-2008, 23:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
508 mesaj

bilgisayarla ilgili biçok bölüm var...
bunlardan birinde okuyan bir öğrenciyim bende...

bilgisayarla uğraşmayı severseniz; üniversite de okunabilecek en rahat bölüm bilgisayarla ilgili olanlardır...

Oznur_Gates
28-03-2008, 23:26   |  #4  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Ben yazılım bölümlerinden birini tercih etmek istiyorum ama asıl olmak istediğim meslek bilgisayar öğretmenliği...İnşallah olur..

Bu arada bilgisayar bölümünü okuyan arkadaşlar hangi alanı okuduklarını yazarlarsa sevinirim.

sakin_insan
28-03-2008, 23:31   |  #5  
Yıllanmış Üye
508 mesaj

meslek bilgisayar öğretmenliğiyle kastettiğin teknik eğitim fakültesindeki bilgisayar öğretmenliklerinden biriyse;
onlar daha çok donanım ağırlık ders alıyorlarmış diye duydum...

ben daha çok yazılım ağırlıklı olduğum için donanım beni pek açmaz....

Oznur_Gates
28-03-2008, 23:35   |  #6  
OP Yeni Üye
32 mesaj
sakin_insan
meslek bilgisayar öğretmenliğiyle kastettiğin teknik eğitim fakültesindeki bilgisayar öğretmenliklerinden biriyse;
onlar daha çok donanım ağırlık ders alıyorlarmış diye duydum...

ben daha çok yazılım ağırlıklı olduğum için donanım beni pek açmaz....

Hımm.. anladım tşkler.İkisini de seviyorum ama yazılım daha geniş olduğu için yazılımı tercih etmeyi düşünüyorum.

Sen bilgisayarın hangi alanındasın?

sakin_insan
28-03-2008, 23:36   |  #7  
Yıllanmış Üye
508 mesaj

böte

Oznur_Gates
28-03-2008, 23:39   |  #8  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Peki Böte ile bilgisayar öğretmenliği arasındaki fark nedir? Ben ikisini de çok merak ediyorum.

Son Düzenleme: Oznur_Gates ~ 07 Eylül 2008 19:05
sakin_insan
28-03-2008, 23:42   |  #9  
Yıllanmış Üye
508 mesaj

tef de  donanım böte de  yazılım ağırlıklı olması denir hep...
bide böteliler meslek liselerde donanım derslerine(donanım labaratuvarlarına) giremezler...
ilk aklıma gelen bunlar...

Sefa Adak
28-03-2008, 23:47   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Ben Üniversite değil de Meslek Lisesi PC bölümünde okuyorum.inş. üniv.'yi de kazanırım.Ben bu mesleği çok sevdiğim için gittim ve çok memnunum.Merakın varsa bence PC okumalısın..

GaMeRr
29-03-2008, 10:17   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,264 mesaj

Wallahi meslek lisesi mezunuyum ama ordaki eğitim bi hayli yetersizdi şimdi hacettepe bilgisayar programlamada okuyorum eğitim süper daha ilk senem olmasına rağmen bir ton şey öğrendim...

aak
29-03-2008, 12:32   |  #12  
Yıllanmış Üye
224 mesaj

bende böte 1.sınıf öğrencisiyim.Gayet memnunum bölümümden.Programlama,tasarım,donanım,ağ yapısı... gibi gerekli tüm dersleri alıyoruz tabi okul bunların temel mantığını veriyor sonrası size kalıyor uzman olmak istediğiniz alanda daha çok çalışma yapmalısınız.Ayrıca hocalarımızda iş sorunuyla karşılaşmayacağımızı söylüyor.Tavsiye ederim

Sefa Adak
29-03-2008, 12:53   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj
Oznur_Gates
Sefa Adak
Ben Üniversite değil de Meslek Lisesi PC bölümünde okuyorum.inş. üniv.'yi de kazanırım.Ben bu mesleği çok sevdiğim için gittim ve çok memnunum.Merakın varsa bence PC okumalısın..
İnşallah kazanırsın.Bende bilgisayar bölümünü okuyorum(Bilişim teknolojileri)
Çok memnunum bölümümden severek ve ailemin onayı ile geçtim.
Bilgisayara 0lan merakım gün geçtikçe artıyor zaten. İnşallah üniv.i kazanırım da orada daha iyi devam ettirebilirim.Herşeyin en hayırlısı olur inşallah ne diyelim.Gülümseme
İnş. ikimiz de kazanırız.Ben PC bölümü diye kısaltarak direkt PC diyorum ama benimki de Bilişim Teknolojileri Bölümü...Beğendim Göz kırpma

Sen bu bölümü seçtiğine göre mesleğini belirlemişsin demektir. Ben ÖSS'ye çalışıcam. Kazanırsam 4 Yıllık bir üniv.'e giricem inş. Kazanamazsam direkt 2 yıllık geçiş yapıp 4 yıllığa geçebilmek için DGS(Direkt Geçiş Sınavı) na giricem. Bakalım, inş. ilk seferde kazanırız...

Oznur_Gates
29-03-2008, 17:32   |  #14  
OP Yeni Üye
32 mesaj
Sefa Adak
Oznur_Gates
Sefa Adak
İnşallah kazanırsın.Bende bilgisayar bölümünü okuyorum(Bilişim teknolojileri)
Çok memnunum bölümümden severek ve ailemin onayı ile geçtim.
Bilgisayara 0lan merakım gün geçtikçe artıyor zaten. İnşallah üniv.i kazanırım da orada daha iyi devam ettirebilirim.Herşeyin en hayırlısı olur inşallah ne diyelim.Gülümseme
İnş. ikimiz de kazanırız.Ben PC bölümü diye kısaltarak direkt PC diyorum ama benimki de Bilişim Teknolojileri Bölümü...Beğendim Göz kırpma

Sen bu bölümü seçtiğine göre mesleğini belirlemişsin demektir. Ben ÖSS'ye çalışıcam. Kazanırsam 4 Yıllık bir üniv.'e giricem inş. Kazanamazsam direkt 2 yıllık geçiş yapıp 4 yıllığa geçebilmek için DGS(Direkt Geçiş Sınavı) na giricem. Bakalım, inş. ilk seferde kazanırız...

Evet bende seninle aynı düşüncedeyim.İnşallah hayırlısı olur...

Oznur_Gates
29-03-2008, 17:38   |  #15  
OP Yeni Üye
32 mesaj
GaMeRr
Wallahi meslek lisesi mezunuyum ama ordaki eğitim bi hayli yetersizdi şimdi hacettepe bilgisayar programlamada okuyorum eğitim süper daha ilk senem olmasına rağmen bir ton şey öğrendim...
Hımm...Ne güzel adına sevindim...İnşallah hakettiğin yerlere gelirsin.

frkn_ua
29-03-2008, 22:03   |  #16  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

bende bilişim teknolojileri bölümündeyim.ama herkese önermiyorum.çünkü programlama herkesşn yapabilceği birşey değil gerçekten bu işe ilginiz varsa bu bölümü okumalısınız.eğer web tasarım yaparım diyorsanız oda olur.zaten bölümünü seven biri için(ben) çok zevkli oluyor dersler.öss konusunda ise daha 3 teyim bi senem daha var seneye artık başlarız çalışamaya :D

Oznur_Gates
29-03-2008, 22:45   |  #17  
OP Yeni Üye
32 mesaj
frkn_ua
bende bilişim teknolojileri bölümündeyim.ama herkese önermiyorum.çünkü programlama herkesşn yapabilceği birşey değil gerçekten bu işe ilginiz varsa bu bölümü okumalısınız.eğer web tasarım yaparım diyorsanız oda olur.zaten bölümünü seven biri için(ben) çok zevkli oluyor dersler.öss konusunda ise daha 3 teyim bi senem daha var seneye artık başlarız çalışamaya :
Evet dediğin doğru.Çünkü şuan lise 2 Bilişim teknolojilerini okuyanların çoğunun derslerden şikayetçi olduklarını gördüm çok zorlanıyorlarmış.Onun için bazı şeyleri düşünmeden karar vermemek gerek.Ben bu bölüme geçmeden önce çok düşündüm ve en doğru karar verdiğime inanıyorum.Çok seviyorum.Program yazmaya başlamak çok zevkli..
Ben de şuan lise 3 teyim.Öss'ye gelince bencede daha 1 senemiz var gelecek sene çalışırız..BeğendimBeğendim

1ol3irol
30-03-2008, 00:22   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,714 mesaj
samet1986
Keşke okusaydım diye başımı taşlara vuruyorum. Artık başımı vuracak taş kalmadı(ya da baş). İş işten geçti...

Kesinlikle bilgisayara, teknolojiye merakı olan insanların gidip okuması gereken bölüm. Tercihlerin iyi seçilmesi gerek.

al benden de o kadar Gülüş
Allah hepinizin gönlüne göre versin arkadaşlar.. inşallah hayatınızı belirleyen şu saçma sınavdan sonra hepiniz istediğiniz bölümlerde okursunuz.. hepinize başarılar, Allah yardımcınız olsun...

sakin_insan
30-03-2008, 17:28   |  #19  
Yıllanmış Üye
508 mesaj
Oznur_Gates
frkn_ua
bende bilişim teknolojileri bölümündeyim.ama herkese önermiyorum.çünkü programlama herkesşn yapabilceği birşey değil gerçekten bu işe ilginiz varsa bu bölümü okumalısınız.eğer web tasarım yaparım diyorsanız oda olur.zaten bölümünü seven biri için(ben) çok zevkli oluyor dersler.öss konusunda ise daha 3 teyim bi senem daha var seneye artık başlarız çalışamaya :
Evet dediğin doğru.Çünkü şuan lise 2 Bilişim teknolojilerini okuyanların çoğunun derslerden şikayetçi olduklarını gördüm çok zorlanıyorlarmış.Onun için bazı şeyleri düşünmeden karar vermemek gerek.Ben bu bölüme geçmeden önce çok düşündüm ve en doğru karar verdiğime inanıyorum.Çok seviyorum.Program yazmaya başlamak çok zevkli..
Ben de şuan lise 3 teyim.Öss'ye gelince bencede daha 1 senemiz var gelecek sene çalışırız..BeğendimBeğendim
Bence bilgisayarla uğraşmak (uğraşmak derken sadece internette geinmekten bahsetmiyorum.) kolay iş değil kimse internette gezmeyi sevdiği için bilgisayar bölümüne gelmemeli. Çünkü uğraş gerektiren bölümdür ve eğer sevmezseniz işkence gibi gelebilir. Böyle tanıdığım birçok insan var.

Z1mBaBwE
30-03-2008, 21:55   |  #20  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

Bende pc bölümü öğrencisiyim bu bölümü istiyerek seçtim şuan staj yapıyorum işin gerçeğine gelince okulda bilgisayarla ilgili doğru düzgün bilgi verilmiyor sadece ofis kullanımı gibi şeyler öğretiliyor kendinizi geliştirmek istiyorsanız pc dergileri alıp araştırma yapın chip gibi yararlı siteleri dolaşın ve pc ile ilgili sık sık uygulama yapın bir şeyi boza boza öğreniyorsunuz pc dünyasını bende ilk bilgisayar topladığımda işlemcinin bacaklarını kırmıştım sanırsam işlemci celeron 478 pındı KahkahaKahkaha eğer gayret gösterirseniz kim bilir belki AMD,intel,asus  gibi firmalarda mühendis olursunuz yeterki yaptığınız işi sevin ve gayret gösterin eğer meslek lisesine gitmek isteyen arkadaşlar var ise puanları tutuyorsa pc bölümünü seçsinler pişman olmazlar geleceği olan bir meslekGöz kırpma

Oznur_Gates
30-03-2008, 22:20   |  #21  
OP Yeni Üye
32 mesaj
R3QU3M
Bende pc bölümü öğrencisiyim bu bölümü istiyerek seçtim şuan staj yapıyorum işin gerçeğine gelince okulda bilgisayarla ilgili doğru düzgün bilgi verilmiyor sadece ofis kullanımı gibi şeyler öğretiliyor kendinizi geliştirmek istiyorsanız pc dergileri alıp araştırma yapın chip gibi yararlı siteleri dolaşın ve pc ile ilgili sık sık uygulama yapın bir şeyi boza boza öğreniyorsunuz pc dünyasını bende ilk bilgisayar topladığımda işlemcinin bacaklarını kırmıştım sanırsam işlemci celeron 478 pındı KahkahaKahkaha eğer gayret gösterirseniz kim bilir belki AMD,intel,asus  gibi firmalarda mühendis olursunuz yeterki yaptığınız işi sevin ve gayret gösterin eğer meslek lisesine gitmek isteyen arkadaşlar var ise puanları tutuyorsa pc bölümünü seçsinler pişman olmazlar geleceği olan bir meslekGöz kırpma
Bende lise 3 teyim ama stajım seneye 4 yıllık müfredattayım :)
Stajın nasıl gidiyor peki? Memnunmusun?

Son Düzenleme: Oznur_Gates ~ 30 Mart 2008 22:20
Z1mBaBwE
30-03-2008, 22:28   |  #22  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

Stajdan memnunum teknisyen sayılırım Kahkaha Bir çok yeni şey öğrendim aslında okul yerine staj yaptığın yerde bir şeyler kapabiliyorsun.

Son Düzenleme: Z1mBaBwE ~ 30 Mart 2008 22:30
Oznur_Gates
30-03-2008, 22:30   |  #23  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Hımm iyi o zaman seneye staja yanına gelirim..Gülüş

Z1mBaBwE
30-03-2008, 22:32   |  #24  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

Kahkaha seneye staj bitiyor ama staj yaptığım firmada çalışmayı düşünüyorum okul bittikten sonra

Oznur_Gates
30-03-2008, 22:35   |  #25  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Hımm neyse sağlık olsun.
Zaten ben burada yerimi hazırlamıştım GülüşGülüşnisanın ortalarında işlemleri yaptıracam. sanada bi söyleyim dedimama olmadı ne yapalımDil çıkarıyor Gülüş