Bilgisayar Donuyor!

Reeves
21-08-2007, 21:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Öncelikle merhaba ilk mesajımı sizlerle bir sorun olarak paylaşıyorum:)

sorun son 3 aydır video oynatırken bilgisayarın donması(yanıt vermiyor ve CPU%100 oluyor)media player,winamp,k-lite vb.türlü türlü oynatıcılar denedim ancak sorun gene aynı!ayrıca indirmediğim codec bileşenide kalmadı! mp3 dinlemede sorun yaşamıyorum sadece video izlerken hemen başında donuyor.ve resetlik oluyor!önceleri böyle bir problem yoktu 2 kez format attım gene aynı.Sizce sorun ne olabilir.yardım edebilirseniz sevinirim...

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 22 Ağustos 2007 00:06
Anıl Yiğiter
21-08-2007, 21:56   |  #2  
Taze Üye
14 mesaj

Ekran kartı yazılmımı yükle ve adobe flash player yükleyip tekrar dene.İnternetten bir video felan izle bi dene olmassa benim yapabilecek birşeyim yok umarım düzeltirsin.

bjk_semih
21-08-2007, 22:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,452 mesaj

--sorunun basit hiç panik yapma.--
büyük ihtimal PSU un yetersiz kalıyor. şöyle açıklama yapayım. sistemin tam yüklemede çok ısınır ve çok güç tüketir. fakat psu un tam yüklemedeki yüksek gücü karşılayamadığı için donma - rest atma gibi sorunlarla karşılaşırsın.

sistem özelliklerini yazarsan sana daha iyi yardımcı olabilirim.

efsanefenerli1907
21-08-2007, 23:19   |  #4  
Yıllanmış Üye
518 mesaj
bjk_semih
büyük ihtimal PSU un yetersiz kalıyor. şöyle açıklama yapayım. sistemin tam yüklemede çok ısınır ve çok güç tüketir. fakat psu un tam yüklemedeki yüksek gücü karşılayamadığı için donma - rest atma gibi sorunlarla karşılaşırsın.

Bende öyle düşündüm ama sadece video izlerken problem çıkarması garip.Tabi sisteme binen en büyük yük video izlemekse olabilir ama.Yani benim sorum bu problem sadece video izlerken mi oluo yoksa her hangi oyun veya bi programda da bununla karşılaştın mı yada oyun yada program çalıştırıo musun bu bilgisayar da..

bjk_semih
22-08-2007, 00:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,452 mesaj

bilgisayar donması hakkındaki bilgilerde,
işlemcinin yalnızz % 100 kullanılınca donma oluyor demesinin cevabı büyük ihtimal psu dur...

efsanefenerli1907
22-08-2007, 00:05   |  #6  
Yıllanmış Üye
518 mesaj
bjk_semih
bilgisayar donması hakkındaki bilgilerde,
işlemcinin yalnızz % 100 kullanılınca donma oluyor demesinin cevabı büyük ihtimal psu dur...
Pardon ben msjın o bölümünü kaçırmışım...

Reeves
22-08-2007, 21:39   |  #7  
OP Taze Üye
2 mesaj
efsanefenerli1907
bjk_semih

Bende öyle düşündüm ama sadece video izlerken problem çıkarması garip.Tabi sisteme binen en büyük yük video izlemekse olabilir ama.Yani benim sorum bu problem sadece video izlerken mi oluo yoksa her hangi oyun veya bi programda da bununla karşılaştın mı yada oyun yada program çalıştırıo musun bu bilgisayar da..
öncelikle yardımlarınız için teşekkür ediyorum.hayır oyun oynarken veya diğer programları çalıştırdığımda herhangi bir sorun yok.Ayrıca bu videoları daha önceleride izleyebiliyordum.son 3 ayda olan bişey bu.sadece video da açıyorum yanıt vermiyor ve bilgisayar donuyor.
sistem özelliklerinide aynen yazayım :XP pentium4, 2.00ghz, 512 mb ram