Bilgisayar donuyor/stabil çalışmıyor.

HPQ-User
20-01-2010, 10:34   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

SaLLaS2_Turkiye sormuş:
Yüklediğim oyun çalışıyor ancak ek paket çalışmıyor ayrıca PC sürekli donup kalıyor virüs olduğuna eminim ama conficker mı HEUR ve türlerimi bilmiyorum ama canımı sıkmaya başladı.Bilgisayar her açıldığında yeni donanım bulundu ve yüklendi diyor ve genelde aynı donanımlar yükleniyor.Bazen arkaplan ve tema değişiyor bazen yüklediğim oyunların registerlarına bişeyler oluyor.En son bahsettiğim oyunun ek paketini yükledikten sonra olan olay var.Bilgisayarımı kapamadan önce ben oyunu ve tüm patchleri yükledim sonra ek paketini.Ancak oyun açılmıyor (nedeni ekran kartı olabilir mi driver yada başka birşey?) ve reset atmak zorunda kalıyorum.Bilgisayarı tekrar açınca da your sac... game is not found vs vs.
ek pakete patch yüklerken de ya da CD yi imaj edip oynamak isterken de install seçeneği ya da your sac... under.... game is not installed in your PC diyor ve oyun kurulu olduğu halde açılmıyor.
Ben laptopta GTA2 ile diablo1 çalıştırmış adamım ilk defa böyle b** gibi kaldım ortada hiçbişey yapamıyorum sinirimden PC ye tekme attım ayrıca tırnağım kırılmış.Hepsi kırılmadan şunu çözmem lazım.Lütfen yardım  edin. Şimdiden teşekkürler...
Bu arada windowsum orjinal...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Seagate 160Gb  16Mb cache  7200RPM
Nvidia GeForce 9400GT 512Mb 128bit PCI-Express x16
Gigabyte GA-M61PMe S2 anakart
667Mhz Kingston 2Gb Dual kit
AMD Athlon le-1640 2.6GHz 1MB L2 cache

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/532.0 (KHTML, like Gecko) Chrome/3.0.195.38 Safari/532.0

Süleyman.
20-01-2010, 22:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Anlaşılan ek paketlerle bir hayli virüs de yüklemişsiniz bilgisayarınıza. Benim kanaatim, bilgisayara bir kere virüs girdiğinde, yeniden temiz bir Windows kurulumu yapmanın en iyisi olduğudur. Bilgisayarınızı formatlayarak Windows'u yeniden kurmanızı tavsiye ederim. Kurulum sonrası ilk olarak güvenlik yazılımını kurun; NIS 2010 veya KIS 2010 tavsiye ederim.

kamera34
21-01-2010, 18:56   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
70 mesaj

Format atman yeterli olmayacaktır eğer d: sürücün varsa ordan hiçbirşey çalıştırmadan virüs programı kurup tarama yap

www.turkiyeservis.com
www.kartusservis.com
www.kamerakur.com