Bilgisayar kapandı açılmıyor!

Quetzalcoatl
28-01-2008, 13:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Bende ASUS'un A6Jm modeli notebook bilgisayarı var. Geçenlerde biraz müzik dinledim ve ardından PES 2008 açayım dedim, açmaz olaydım. Oyuna girdi, önce menüde oyun takıldı kaldı, daha sonra mavi ekran hatası verip bilgisayar kapandı. Daha sonra bilgisayarı açmayı denedim, açıldı ancak tam windows yüklendiği sırada ekran kararıyor ve bilgisayar öyle takılıp kalıyor. Bu olay dediğim gibi tam windows yükleme ekranından sonra oluyor. Ekran kartında sorun var sanırım, çünkü güvenli kipte ekran kartının sürücülerini kadırınca bilgisayar açıldı, tekrar yükleyince yine sorun çıkardı. Formatla sorun düzelir dedim belki, yaptığım en büyük hata oldu bu belki de; çünkü windows'u tekrar yüklerken, malum sürücüleri de yüklüyor ve tam ekran kartı sürücülerini yüklerken aynı siyah ekranda takılıp kalıyor. Kısaca öyle ortada kaldı bilgisayar. Bilen, gören, duyan varsa yardıma açığım her zaman. (Bu arada Windows XP Home kullanıyorum ve ekran kartı da GeForce Go 7600)

Banned
28-01-2008, 16:13   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

sanırım sizin propleminizi ancak servis çözer. çünkü durum onu gösteriyorki ekran kartınız iflas etmiş durumda