Bilgisayar Kapanması

derf
28-07-2007, 12:19   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
87 mesaj

arkadaşlar benim sorunum bazen bilgisayarın kendi kendine kapanması ve tekrar kendi kendine açılması acaba sıcaktan dolayı mı? kendini soğutmak amacıyla mı oluyor bilgi veririseniz teşekkürlerBeğendim

benersince
28-07-2007, 12:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

psu sorunu olabilir kapanma derken reset olayını gerçekleştiriyorsa tabiki sıcaklık sorunununda yapabilir öncelikle işlemcin ne birde sıcaklık milktarlarını yazarsan ona göre yardımcı olmaya çalışalım

Quad-Core
28-07-2007, 13:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
844 mesaj

sadece kapanıp bir müddet acılmasa sıcaklıtan olur derim
ama kendi kendine kapanıp açılması psu yüzündendir bi anlık bi sey dir bu ör:işlemci aşırı yük altındadır psu işlemciye yeteri kadar güç veremesse sistem tamamen kapnır vede sonra açılır aynı sorun bendede vardı sistem kapanım açılıyordu psumu değistirdim (yaklasık 1ay oldu)hiç bir sorun yasamıyorum altık bide psunu değistireceksen güzel vede kaliteli al derim ben.  sistem özelliklerini yaz buraya arkadaşalar sana yardımcı olacaklardır
Teşekküerler

Son Düzenleme: Quad-Core ~ 28 Temmuz 2007 13:17
casper3483
28-07-2007, 13:58   |  #4  
Yıllanmış Üye
114 mesaj
derf
arkadaşlar benim sorunum bazen bilgisayarın kendi kendine kapanması ve tekrar kendi kendine açılması acaba sıcaktan dolayı mı? kendini soğutmak amacıyla mı oluyor bilgi veririseniz teşekkürlerBeğendim
arkadaşım büyük ihtimal pc nin açılıp kapanması ayarlarınla alakalıdır.tahminime göre 2 çeşit seçenekten biri bunu yapıyor.
1.si belli bir sıcaklığın üzerine(bu limitide sen kendin değiştirebiliyorsun) çıktığında yeniden başlat
2.si windows un kendini korumak amacıyla ciddi bir sistem hatası oluştuğunda kendini kapatıp açması hatta bazen duruma göre çalışan bir programdan kaynaklanıyorsa ilk önce programı kapatıyor

matrax551
09-08-2007, 18:04   |  #5  
Yıllanmış Üye
801 mesaj
Quad-Core
sadece kapanıp bir müddet acılmasa sıcaklıtan olur derim
ama kendi kendine kapanıp açılması psu yüzündendir bi anlık bi sey dir bu ör:işlemci aşırı yük altındadır psu işlemciye yeteri kadar güç veremesse sistem tamamen kapnır vede sonra açılır aynı sorun bendede vardı sistem kapanım açılıyordu psumu değistirdim (yaklasık 1ay oldu)hiç bir sorun yasamıyorum altık bide psunu değistireceksen güzel vede kaliteli al derim ben.  sistem özelliklerini yaz buraya arkadaşalar sana yardımcı olacaklardır
Teşekküerler

bazen benimkide kapanıyor.ben aşırı yüke bağlıyorum.ayrıca havada çok sıcak bundanda olabilir.benim pc'nin özellikleri sp2 pentium-4 3.00 1gb Ram.bana ne önerirsin? ayrıca psu dediğin nedir?

sssalways
09-08-2007, 19:02   |  #6  
Üye
78 mesaj

psu = power supply.
güç kaynağı.

ömeryeşil
22-08-2007, 11:47   |  #7  
Taze Üye
7 mesaj

arkadaşım büyük ihtimal windowstandır aynı şey  benim başımada geldi ama cpu da yani işlemcinde çok ısınıyo olabilir bıos tan bakabilirsin cpu ısısına. ikisindendende degilse power supplayında sorun vardır onu degiştir 20 ytl civarıdır

karabela
22-08-2007, 12:41   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
527 mesaj

evt bende de bilgisayar açılırr açılmaz bi dakika sonra bilan kendi kendine reset atıyordu, zaten değiştirmeyeli psuyu 5 yıl filan olmuştuu değişti şu an bende de bi sorun yok