Bilgisayar Kapanmıyor yeniden başlıyor...

SeMeNDeRx
26-12-2009, 23:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

İşletim Sistemi: Windows XP sp3
Sistem Özellikleri:
Intel Pentium 2.33
2 GB RAM

Sorun : Bilgisayara kapat dedigim zaman kapanıyor fakat 1-2 snye gibi bi süre sonra tekrardan başlıyor.

• win 7 kurulu iken başlayan sorun xp-sp3 e geçtigimdede devam etti : format çözüm olmadı
  • Kayıt defterinden  bir kaç degeri  0->1 yaptım onlarda işe yaramadı
  • Biosu sıfırladım  yine çözüm olmadı

Donanımsal sorun degil sanırım hadi yazılımsal diyelim o zamandaformatın çözüm olması gerekirdi.İki arada kaldım.Bios pilini bir sürebekletmeyi düşnüyorum faydası olurmu veya daha önceden başına geliptesorunu çözen varsa cevapları bekliyorum.Fişi çekmekten bilgisayarınanası ağladı.

yucell
27-12-2009, 00:14   |  #2  
Üye
63 mesaj

şimdi donanımsal bişey yoksa yazılımsaldır diyelim format eger ki bilgisayarında bir partition daha varsa ( d gibi) oda çözüm olmayabilir çünkü karşılaştıgın hata virus kaynaklıysa ve bu virus D ye yerleşmişse c ye istersen 1000 defa format at fayda saglamayacaktır bence iyi bir antivirus le bilgisayarını gzl bi şekilde tara temizle ve tekrar format at düzelme olmassa artık kesin olarak donanıma yonelmek gerekir

SeMeNDeRx
27-12-2009, 03:13   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

sorunu hallettim tşkler aslında antivürüs kullanmaya karşıyım virüs bulasırsa kendim temizliyorum.ama bu biraz ugraştırdı son çare olarak bios pilini cıkarıp takmakta fayda buldum.