Bilgisayar Kapatılıyorda Kalıyor

egemen54
19-02-2011, 13:40   |  #1  
egemen54 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
161 mesaj

Slm arkadaşlar.

Öncelikle işlemci ve anakartımı yeni değiştirdim bir aydır normal sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. (Asus Rampage III ve I7 950 Aldım)

Sonra üç gün önce asusun sitesinden driverleri indirdim daha günceldir diye ve yükledim yükledikten sonra bilgisayar arasıra mavi ekran gelip 5-4-3.. sayıp restart atmaya başladı. Normal restart dediğim dede aynısını yaptı sonra format attım normal eskisi gibi cdsinden yükledim herşeyi şimdi durup dururken restart felan atmıyor ama ben restart atma tuşuna bastığımda bilgisayar kapatılıyor diyor ve öyle kalıyor aynı şekilde kapat dediğimdede kapatılıyorda kalıyor genelde kapatım dışarı çıktığım için ne oluyor tam bilmiyorum ama önceden restart attığında yazan yazıyla aynı yazıyı görüyuorum geldiğimde bilgisayar işte bilmem ne kapatmadan kurtarıldı diye kapatmaya bassam dahi tahminimce yarım saat sonra felan restart atıyo kapatsam bile bu oluyor neden olduğunu bir türlü anlayamadım acaba kapanmasın ıengelleyen bir program mı var arkadaşlar lütfen yardım.

Teşekkürler

delicoban3333
20-02-2011, 11:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
888 mesaj

kardeş bendede olmuştu bak şimdi benim pc dede çok fazla sorun vardı sonra ben psu yu değiştirdim reset atma olayı bende bitti.hatta benim o reset atmalardan ekran kartıum yanmıştı neyse sen bana tam sistemini ve psunu söyle ayrıyeten o kapatılıyorda bir şey yok bak onu şöyle yapacan kullandığın programlarda bozukluk olduğunda işte çok program kullandığında falan oluyo bendede oluyodu ama öyle her zaman deil çok yüklendiğimde sen sağlam bir format at virüssüz falan hatta tavsiye hepsiburadada 60 tl ye norton var yani %50 indirimli norton ben alacam sende al ondandır bende olmuyo şimdi...

egemen54
20-02-2011, 12:29   |  #3  
egemen54 avatarı
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj

yok daha neler kardeşim psu felan ne alaka :D son üçgündür böle oluyo dört senedir zaten kaspersky orjinal kullanıyorum ben. programı buldum sildim sorun çözüldü şimdilik kapanıyoda resetide normal bi şekilde atıyorum yine de teşekkürler

delicoban3333
20-02-2011, 18:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
888 mesaj

kardeş bunlar alet olabilir benimki güç yetmezliğinden hata verip kapanıyor reset atıyordu seninkide olabilir diye dedik neyse sorunu çözdüğüne sevindim...

egemen54
21-02-2011, 17:28   |  #5  
egemen54 avatarı
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj

kardeşim alet tamamda sonuöda bi aydır atmıyoda kafasına göremi atmaya başladı