Bilgisayar karşısında zaman geçirmek

Üzüm
19-08-2006, 00:48   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

Çoğumuzun en büyük hobisi bilindiği üzere. Birçoğumuz oyun oynuyoruz, fakat benim sormak istediğim soru şu, bu kadar geçirdiğimiz zamanlardan hiç pişmanlık duydunuz mu? Yani, "keşke half-life oynamasaydım/chip forumlarında tartışmasaydım da arkadaşlarla dışarı çıksaydım/maça gitseydim/film seyretseydim vb." dedik mi hiç? Şahsen ben oyun oynamaktan gidemediğim filmlere ve zamanı unutup kaçırdığım dizilere çok acıyorum peki siz?

jamezkane
19-08-2006, 01:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
149 mesaj

Kısaca geek olmaktan mutlumuyuz ya da, geek'miyiz? Sorusuda uygunmudur:)

dip: geek ne yahu?

pörks
19-08-2006, 10:12   |  #3  
Yeni Üye
27 mesaj

İki kere "Bir Metalcinin Yolculuğu" programını kaçırdım ben.Kahkaha BEn nuturum çoğu zaman bilgisayar başındayken, ama önüme bir saat koysam büyükçe birtane, unutur muyum bilmem.Kahkaha Yani konu benim için, şu programı izlemesem de olur bilgisayar oynayayım değil, bilgisayar oynuyorum hehü derken programın aklımdan çıkması.

theironman
19-08-2006, 11:03   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

eskiden derdim, şimdi fazla vakit harcamadığım için böyle bir şey dememe kalmıyor; zaten bilgisayar üzerine fazla zaman harcasam da 'keşke' demem bu saatten sonra.

lazrailefsanesi
19-08-2006, 13:54   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

İLk zamanlarda cafede cs oynuyoz.Benim arkadaslar gelir yanıma sandelye ceker ben farkında degilim.Harita degiscek ki fark ediyim.Yada cafemiz 10 dakka sonra kapanıyor sesine ben eve gidip ders calıscaktım ohaa saat kaç olmus dedigim zamanlarda bir pişmanlık yasamadım desem yalan olur.Ama suan icin bir sistematige oturttum.Günün belli zamanları bilgisayara kalan zamanını keske dememek istedigim diger faaliyetlere ayırmaya basladım.( benim gibi programsız bir insanın bunu basarması ne demek bilemezsiniz :) ama sanırsam herkes belli bir zamandan sonra bu duruma geliyor.Soyle bir durumda var bilgisayarla bu kadar icli dıslı olunca insanın isi ne olursa olsun ilerde gene kendini bilgisayar basında bir is yaparken buldugu icin birazda tiksinme durumu yasanıyor.Aksam eve geldiginizde artık bilgisayar yada monutoru olan hicbirseye bakası gelmiyor.Bu arada bu düzeni oturtan abii prey de yalan olmus hic begenmedim tarzı geyiklere devam edebilirken kalan kesim artık benim icin bilgisayarda yeni birsey yok biktım demeye baslıyo :)

Son olarak arkadaslar.Su bilgisayara ayırdıgınız zamanı derslerinize ayırsanız simdi atom mühendisi olmustunuz :D

cursed
19-08-2006, 17:15   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,123 mesaj

Ben son 1 yıldır günde 16 saatimi başında geçiriyorum ve hi çpişman değilim :)o diğerlerinin vereceği hazdan çok daha fazlasını alıyorum...

ufuks
19-08-2006, 20:51   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Bos zaman gecirmedigm için pişman değilim bilgisayar basında harcadıgım saatlerden.Bu meretten bişeyler ögrenebiliyosak ne güzel.

turksoftware
19-08-2006, 21:55   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj
ufuks
Bos zaman gecirmedigm için pişman değilim bilgisayar basında harcadıgım saatlerden.Bu meretten bişeyler ögrenebiliyosak ne güzel.
aynen katılıyorum...

Recep Baltaş
21-08-2006, 03:37   |  #9  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Kızlarla boş vakit harcayacğıma bilgisayarla dolu dolu vakit harcarım...

Biliyormsunuz bence Bilgisayarın en güzel özelliği şu:

Dediğiniz şeyleri harfiyen yapması ve hiç karşı koymaması...Çenesi de yok mazlumun...Sesle bile komut alıyo...Canım bilgisayarım....Tek mülkiyetim...

theironman
21-08-2006, 10:18   |  #10  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

:) Güzel... Ama aynı şey değiller ki recep, ikisi birbirinden çok ama çok farklı. Tek bilgisayara yapışıp kalırsam ölmüşüm ben ya.

Elegost
21-08-2006, 10:20   |  #11  
Yıllanmış Üye
130 mesaj

Şimdi kızlarla bilgisayarları karşılaştırmak çok saçma Kahkaha

Kızlar olmadan yaşanır mı ?

Der Rote BaroN
22-08-2006, 00:05   |  #12  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Önemli olan, pc  başında saatler geçirmeniz değil; o saatler içinde ne yaptığınızdır. Malesef internet ve bilgisayar denince akla sadece,oyun ve chat geliyor. Oysa, internet koca bir okyanus.. Pişman değilim ve olmam da.

medjaii
23-08-2006, 15:09   |  #13  
Yıllanmış Üye
200 mesaj

bi oyunun bitirilmemiş bi bölümü varsa  ben  bilg. basında hayatta sıkılmam