Bilgisayar Mühendisi Olmak İçin???

Armadaaa
03-06-2013, 19:09   |  #1  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
148 mesaj

Arkadaşlar öncelikle özür dilerim konuyu nereye açacağımı bilemedim. 

Biliyorsunuz 4 gün sonra SBS var. Ben Bilgisayar Mühendisi olmak istiyorum. Bilgisayar Mühendisi olmak için hangi liseye gitmek gerekiyor? Detaylı bir şekilde nasıl Bilgisayar Mühendisi olacağımı anlatır mısınız?

Alpostros
03-06-2013, 19:15   |  #2  
Alpostros avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
513 mesaj

Ben de bilgisayar mühendisi olmak istiyorum benim de sbsem var. Ben Mehmet firat müezzinoğluya gitmeyi düşünüyorum. Yada Arı fen lisesi.Fen liselerinden bilgisayar mühendisi olanlar var.

Armadaaa
03-06-2013, 19:18   |  #3  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj
Alıntı: Alpostros  
Ben de bilgisayar mühendisi olmak istiyorum benim de sbsem var. Ben Mehmet firat müezzinoğluya gitmeyi düşünüyorum. Yada Arı fen lisesi.Fen liselerinden bilgisayar mühendisi olanlar var.
 Meslek liselerinden olanları duymuştum. Mümkün mü böyle birşey? Ağzı kulaklarına varıyor

Alpostros
03-06-2013, 19:32   |  #4  
Alpostros avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
513 mesaj

Valla ben sadece bu kadar biliyorum. Sen de internetten araştır istersen.

Armadaaa
03-06-2013, 19:33   |  #5  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj
Alıntı: Alpostros  
Valla ben sadece bu kadar biliyorum. Sen de internetten araştır istersen.
 Araştırdım ama bulamadım birşey. Neyse bilgili arkadaşların yazmasını bekleyelim. Teşekkürler

murat5038
03-06-2013, 23:04   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Meslek lisesinden mevzun olup üniversite de İlgili bölümü okuyup olabilirsiniz.

Düz lisede okuyup Üniversitede İlgili bölme giderekde olursunuz Ancak Meslek lisesinde Daha geniş alan olduğu için ve bölümü olduğu için daha iyi öğrenip daha hızlı öğrenebilirsiniz.

murat5038
03-06-2013, 23:05   |  #7  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Ek olarak Bilgisayar bölümüne girmek isteyen Matematik konularında iyi olması ve ingilizcesi iyi olması gerekli. Baraj dersler bunlardır.

pankreas76
03-06-2013, 23:37   |  #8  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
1,426 mesaj

eğer meslek lisesinden girersen üniversteyi 4 yıllık kazanamzsan sağdece teknisyen ola bilirsin eğer mühendis olmak istiyorsan hangi liseye girersen gir ünivertede 4 yıllık bir bilgisayar bölümü kazanman lağzım şuan için sbsnin bir etkisi yok diye biliyorum

feanorking
04-06-2013, 00:30   |  #9  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj

katsayı kalktı diye biliyorum bende ister meslek lisesine git ister düz liseye istersen fen lisesine akıllıysan öss sınavında puanı tavan yap istediğine gir. sen dersen hangisinde sınavı kazanmak için daha iyi eğitim alırım o zaman fen lisesi marş marş. puanların gerçekten yüksekse yazılım mühendisliğini araştır çok nadir bir meslek okuyanı yok gerçi okutanı da pek yok

Armadaaa
04-06-2013, 08:00   |  #10  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj

Tamamdır anladım. Hepinize teşekkürler Gülümseme

SypeR54
04-06-2013, 19:41   |  #11  
SypeR54 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
724 mesaj

Dostum benimde hedefim kod üzerine bilgisayar mühendisliği. Ama gerek rehber hocalar olsun gerek dershanedeki hocalar olsun bana hep fen lisesini önerdiler. Ama benimde işim belki senin ki kadar olmayabilir. Bizdeki fen lisesi 480 le alıyo ki onuda şuan ki yeni puanlama sistemiyle almak zor görünüyor. Galiba Anadolu Liseleri arasında en iyi olana gitmem gerekecek sanırım :/.. Şurada son 3 gün kaldı sınava. Sana tavsiyem şu son 2 gün derslerine aşırı bir şekilde asıl ve eksik olduğun konulara çalış bol bol test çöz. Son gün ise kafanı boşalt git dışarı çık ama ""action"" yapmaya kalkma sonra millet kolunu bacağını kırıyo SBS de hiç bişe yapamayıp düz liseye gidiyo aklında bulunsun. Ben 7 Haziran Cuma günü direk gidicem Net kafeye basıcam parayı 3-4 saat hiç kalkmadan oyun oynayıp kafamı dağıtıcam. Eğer bütün sene gerçekten çok çalıştıysan ve denemelerdede 450+ alabiyorsan o zaman derslerine biraz daha fazla asılman olacaktır. Benim son bir önerim sana (aynı yaşta ve sınıfa gittiğimize göre arkadaş tavsiye olarak al) SBS'yi bir deneme sınavı gibi gör. Hiç stres yapma zihnini sınava girmeden önce boşaltarak gir ve sabah kesinlikle kahvaltı yap. Benden bukadar..