Bilgisayar yavaşlaması

HPQ-User
06-06-2010, 10:31   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

DamLa sormuş:
bilgisayarım format atıldıktan ve yeni ram takıldıktan sonra baya hızlıydı ancak 2-3 ay sonra bilgisayar yavşlamaya başladı virüs taraması da yaptım olmuyo ilk açıldığında iyi ancak b yarım saat sonra pc çok kasılmaya başlıyo ve bi intrnet sitesine girer çok zaman harcıyo ve donuyo format atmadan bu sorunu nasıl çözebilirm şimdiden tşk. ederm

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel celeron d işletim sistemi
2.37gb ram
win xp srvice pack2

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3 (.NET CLR 3.5.30729)

IceManF1
06-06-2010, 11:29   |  #2  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,542 mesaj

İlk yapmanız gereken şey Windows XP SP2'den SP3'e geçmeniz olacaktır.Hemen Windows Update ile PC'yi güncelleyin.Yoksa Microsoft'un 2014'e kadar olan XP desteğinden mahrum kalacaksınız.

Ayrıca Celeron işlemcili bir bilgisayarın kasması kadar normal bir şey yok.PC'nize ne yapsabız bu saatten sonra bir şey değiştirmez.Ancak PC'yi yenileyerek kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

Yapabileceğinizi birkaç bir şey var yine de.
https://www.chip.com.tr/konu/Bilg ... i-artirin_7658.html

YamuduK
11-06-2010, 01:04   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

bi yerde okuduğuma göre bilgisayardaki programları kaldırdıktan sonra bu programlar arkalarında ölü dll'ler bırakır bunun çözümü için googleya ölü dll'leri silme porgramı yazabilirsin ya da advanced system care, ccleaner gibi programlar kullanabilirsin.Ama tabi ıceman arkadaşımızın dediği gibi pcyi yenileyerek kesin çözüme ulaşırsın ztn bi süre sonra ne yapsan ne etsen bilgisayar yavaşlıyor ve hızlanmıyor.