bilgisayar

HPQ-User
25-08-2008, 14:21   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

cavit77 sormuş:
Bilgisayarı açmadan donuyor tam bilgisaya giricem başlıyor tam giicek kendi kendine reset atıyo öncedende internete girinci donuyodu herşeyim şimdi daha kötü girmiyor bilgisayar çalışmıyo tam gircek resetliyo yardım pls format attırdım sorun ortadan kalkmadı

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
pentium 4 cpu 2.40 ghz 2,34 ghz 512 ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Kapalı Hesap (74491)
25-08-2008, 14:43   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
334 mesaj

Bir virus sonucu işletim sistemı acılırken sıstem kendını resetlıyor guvenlık kıpte sısteme gırıs yapıp tarama yaptırabılırsın veyada sıstemı gerı yukleyebılırsın hıc olmadı format at kurtul derım.

Borga-x
25-08-2008, 14:47   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Virus dısında sıstemın çok ısınıyor olabılır. İşlemci altındakı termal macun kurumuşsa temizleyip yenılemelısın. Onun dısında RAM2lerde bir sorun olabılır. Sıstemı guvenlı kıpte açmaya çalış eger acılmaz reset atarsan o zaman sorunun donanımsaldır. Hıc XP'ye format filan atma. Sorunlu veya arızalı parçayı bulmalısın.

Kasa kapagını açarak işlemci uzerınde bulunan blogu soyle bır elle elin yanacak kadar ısınıyorsa sogutucuyu ve termal macunu temızleyıp yenısını surerek montajını yap. RAM'ler içinde ramlerın çift halinde ise tek birini çıkart ve oyle dene. Hatta dıger slotları da kullanarak denersen belkide sorun ramlerde degıl anakart uzerındekı ram slotlarındadır.