Bilgisayarda aşırı hız sorunu yardım ltfn!

Noyan42
21-03-2013, 00:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarımda herşey normal halinden daha hızlı örnek verecek olursak oyunlar normal hızından daha hızlı oyunları doğru düzgün oynayamıyorum ve bununlada kalmıyor mesela önceden bir programı açtığımda 3-4 sn sonra ekrana geliyordu şimdi tıkladığım an şak diye ekrana geliyo o derece hızlandı, internette izlediğim videolar bile hızlı sorunun neden olduğunu bir türlü çözemedim daha düne kadar düzgün çalışan bilgisayar şimdi anormal hızlı çalışıyo.İnternette çok gezdim ama bi türlü çözümünü bulamadım şüphelerim işlemcimdeki termal macunun iyi yayılıp yayılmaması yada soğutucunun işlemciye baskı yapması ve ram ama sıcaklıkları ve frekansları normal gözüküyor .Bilgisayarın özellikleri i7 3770k işlemci asus sabertooth z77 anakart 8gb corsair 1600mhz ram asus dc2t gtx 680 ekran kartı.cooler master x6 işlemci soğutucu.

işlemcinin normalde sıcaklığı min 30 ile max 37 arasında değişiyor ortalama 33 derece

ramde 38 derece

ekran kartı 30 derece

Arkadaşlar yardımcı olursanız çok makbüle geçecek hiç bi oyun oynayamıyorum doğru dürüst ya bi yardım(NOT:Virüs taraması yaptım hiç bir şey çıkmadı, format da attım düzelmedi ve ekran kartına yada işlemciye oc yapılmamıştır tüm driverları güncelledim yine düzelmedi sorun donanımsal ama hangisinde bilen varsa bi yardımcı olsun )

Yardımlarınız için teşekkürler

Son Düzenleme: Noyan42 ~ 21 Mart 2013 00:26
UsturaKamil
21-03-2013, 15:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
127 mesaj

garantiye yolla en hayırlısı kurcalamadan

Noyan42
22-03-2013, 01:20   |  #3  
OP Taze Üye
11 mesaj
Alıntı: UsturaKamil  
garantiye yolla en hayırlısı

Bilgisayarı vatandan topladım garantisi var ama vatandaki teknik servise pek güvenemiyorum adamlar bu bilgisayarı toplarken sıkıntı yaşadılar neredeyse iade alıyordum Ekran kartını kasaya sığdıramadılar (kasa cooler master haf 912) ve kasadaki hdd yuvasını kırdılar normalinde çıkan hdd yuvası var o şekilde sığıyor, sen düşün artık nasıl güveniyim bunlara bu tarz bi olayda

badwizard
22-03-2013, 01:24   |  #4  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

İşlemcinle ilgili yada fsb frekansındaki bir sorun gibi görünüyor, önce bios ayarlarını default yapıp dene sorun çözülmezse bios sürümünü güncellemek sorunu çözebilir.

babalogayaro
07-09-2015, 03:20   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

kardeşim aynı sorunu yaşıyorum 4 aydır . sen sorunu çözebildin mi? çözdüysen nolur yardım et