Bilgisayarda Oyun Oynarken Sorun Oluyor

HPQ-User
21-05-2010, 06:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

rintintintin sormuş:
yaklaşık 7 yıldır bir külüstür kullanıyordum ve 5 ay önce yeni bir pc'yi aldım.
aldığım gibi ilk hafta assasins creed 1 yükledim ancak bazen oyunun ortasında hiçbir şey yapmama rağmen pc kendiliğinden kapanıyordu yani tam kapanmıyordu aynen şöyle oluyordu. monitor uyumaya geçiyor diyordu ve monitörün ışığı sarı yanıyordu ancak bu sırada pc çalışıyordu ve normalde kasadan hiç ses gelmemesine rağmen bir ses bir hırıltı geliyordu. hoparlörden de çok rahatsız edici bir hırıltı geliyordu. kasada restart tuşu olmadığı için bende açma yerine uzun süre basarak kapatıyordum. ve bi daha açıncada pc'yi normal olarak başlat güvenli modda başlat gibi siyah ekranda bir şeyler soruyordu. bende assasins creedi sildim ve cod 6 yı yükledim. aynı şeyler cod6 dada oldu.sonra onuda sildim pes10 yükledim ve dota kurdum. şu anda dota ve pes10 pc'de var ve aynı sorun hala oluyor.pc ilk aldığımdan beri böyle. acaba sorun nedir? 7 yıldır doğru düzgün oyun oynayamıyorum. lütfen yardım edinde oyun oynayabiliyim. şimdiden teşekkürler
(Bu arada pc toplama değildir hazır aldım isterseniz pc'nin bulunduğu linkide verebilirim.)

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
İşlemci Teknolojisi: Intel® Core™ i5
İşlemci Numarası: İ5 750
İşlemci Hızı: 2.66GHz Turbo İle 3.20GHz
İşlemci Ön Bellek: 8 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi: 4 GB
Hafıza (RAM) Tipi: DDR3
Hafıza Bus Hızı: 1333 MHz
Sabit Disk Kapasitesi: 500 GB
HD Dönüş Hızı: 7200 Rpm
HD I/O: SATA II
Ekran Kartı Hafızası: 512 Mb
VGA Chipset Markası: NVIDIA
VGA Chipset Modeli: GT210
Optik Sürücü: DVD±RW Double Layer
Card Reader: var
İşletim Sistemi: Win 7 Home Basic Tr
Ekran Kartı Tipi: Paylaşımsız Hafıza
İşlemci Markası: INTEL

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; GTB6.5; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; InfoPath.2)

Roadrunnner
21-05-2010, 08:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
694 mesaj

Büyük ihtimalle sisteminiz haddinden fazla ısınıyor, sistem de zarar görmesin diye kendini kapatıyor.Kasanın içini temizleyin,tozlardan arındırın,fanlarınızın temizliğini yapın,hatta gerekirse yeni bir fan alıp takın ya da bilgisayarı kasanın yan kapağı açık şekilde kullanın.

GameRMan
21-05-2010, 09:56   |  #3  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

Bu hırltılar sesler.
1- Hard disk ten
2- Ramden
3- Ekran kartından kaynaklanıyor olabilir.
Pc nizin garantisi vardır zaten. Ben derimki sanıyorumki bu konuda bilginiz fazla değil o yüzden sizin evde halledebileceginiz bişey olduğunu sanmıyorum. Bu yüzden garantiye verin derim. Normal şartlarda pc bende veya tecrübeli bir arkadaşımda olsa, En azından hatanın neyden kaynaklandığını , Testlerle vs gibi denemelerle ısı kontrolleriyle bulabilirz. Ancak sizin garantiye göndermeniz daha uygun bence.

intel canavarı
15-09-2011, 16:56   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

bişi sorcam bende ntel Graphics Media Accelerator X4500 dahili ekran kartı var 256 mb oyunları oynarken hep takılıyo bi yardım

trakya85tm
16-09-2011, 09:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

oyun oynamak istiyorsan dahili ekran kartlarıyla uğraşma.yada eski oyunları oyna.

mancukya
16-09-2011, 11:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Ekran kartinda mb olayi kalkali 5 sene oluyor eski aliskanliklari birakin
Bilgilerde eger Intel onboard kart varsa bir halta yaramaz ha dün yeni drivers yayinlamislar 2 3 fps fazla alirisn belki.
Nvidia 512 mb yazmisin onunda bir ifadesi yok marka tam belli degil
Ama ne olursa olsun o pc arizali gec bile aklmisin hemen garantiye ver belki bu sorunlari göRünce getirsen ürünü direk degistirirlerdi

intel canavarı
16-09-2011, 17:53   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

ee peki laptoptada dahili ekran kartı var hiç takılmyıo sebei teknik ayrıntılarıyla açıklarmısınız