BİLGİSAYARDA PROBLEM

HPQ-User
07-06-2008, 00:37   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

TALES sormuş:
1-  KASADAN ÇOK SES GELİYOR KASAYI AÇTIM VE FANLARI TEMİZLEDİM TAKARKEN FANLARIN İKİSİNİDE DIŞARIDAN İÇERİYE HAVA GİRECEK ŞEKİLDE TAKTIM AYRICA ŞU AYRINTIYI DA BELİRTEYİM  BİR ÇOK BİGİSAYARDA FANLAR DIŞARI BAKIYOR BENİM FANIMIN BİRİ DIŞARIYA BİRİDE KASANIN İCİNE BAKIYOR DIŞARIDA FANI GÖREMİYORUM KASAYI ACINCA FANI GÖRÜYORUM
NE YAPABİLİRİM
2-BİOS AYARLARINI NASIL OPTİMUM SEVİYYE GETİRİRİM
3-BİLGİSAYARIMA OVERLOC NASIL YAPARIM
4-BİLGİSARI ACARKEN

PRESS >ctrl-G< TO  ENTER SETUP UTİLİTY OR
PRESS >ESC< TO CONTİNUE BOOTİNG YAZISI ÇIKIOR NE YAPMALIYIM

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
gigayte  8I945P-G-RH ANAKARTIM VAR İNTEL D820 2.80 GHZ İŞLEMCİ ATİ 1600 PRO EKRAN KARTIM VAR PEGASUS  KASA VAR  SAMSUNG HD 160JJ HARDDİSK 2  ADET 512 MB 533 MHZ TWİNMOS VE 1 ADET 1GB DATA KENDİNDEN SOGUTMALI 667 MHZ RAM TOLAM 2GB RAM VAR

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

Banned
07-06-2008, 01:48   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1. Kasada iki adet fan olur ve ikiside içeride olur. Biri önde altta ki bu içeriye üfler diğeri arkada üsttedir ki buda dışarıya üfler.Böyle değilse yanlış monte etmişsinizdir.

2. Aslında  biosla çalışan sistemin ppek alakası yoktur. en güzeli hiç uğraşmamak.

3. Overloc başlı başına bir arştırma konusudur: aksi kalde burada vereceğimiz kısa bilgilerle sisteminize ciddi zaralar vermenize neden olabiliriz.

4. Vista dvd sini takıp sistemi kurlum yapıyormuş gibi onunla başlatıp şimdi kur ibaresinin çıktığı aşamada alttaki bilgisayarınızı onarın seçeneğini seçip onarma seçenkelerine kadar gelip en üsttki başlangıç onarmayı seçip çalıştırın. Tabiki hardiskte kurulu olup açılmayan bir sistem var ise.